ФОП – 3 група, 5%

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
звит
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 591
З нами з: 11 грудня 2014, 17:27
Дякував (ла): 424 рази
Подякували: 258 разів

Повідомлення звит »

77Helen писав:
30 грудня 2022, 20:08
Я имею ввиду не будет ли и для ФОПа обязательным переход в категорию плательщиков НДС
а с какой радости?

Суб’єкт господарювання може стати платником ПДВ тільки у двох випадках:

• добровільно заявивши про своє бажання податковим органам;
• в обов’язковому порядку — у разі перевищення гранично допустимого обсягу операцій, визначеного п. 181.1 ПКУ. Наразі — 1 млн грн.
Тому суб’єкти господарювання, які не бажають мати справу з ПДВ-оподаткуванням, змушені постійно контролювати, чи не перейшли вони встановлену межу.

Але є й такі особи, за яких усе вже вирішив ПКУ.
Особам — платникам єдиного податку (ЄП) груп 1 — 3 слідкувати за перевищенням 1-мільйонного критерію не потрібно.

Адже для кожної групи таких осіб п. 291.4 ПКУ встановлено свої особливі критерії, відповідність яким і дозволяє їм перебувати в тій чи іншій групі ЄП. Тому реєстрація платником ПДВ у більшості випадків для них добровільна. Проте якщо єдиноподатник обере:

• групу 3 (зі сплатою ПДВ), то тут уже подітися нікуди — доведеться вступати до лав платників ПДВ;
• групу 3 (без сплати ПДВ) — перевищення граничного обсягу, встановленого п. 181.1 ПКУ, не зобов’язує його реєструватися платником ПДВ.
Попереджаємо! Для платників ЄП групи 4 такої поблажки немає. Тож у разі перевищення протягом останніх 12 календарних місяців мільйонної межі вони зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ (п. 181.1 ПКУ), якщо не стануть ними до цього добровільно (п. 182.1 ПКУ).
2. Для суб’єктів господарювання, які відповідають критеріям, прописаним у п. 180.1 ПКУ, ПДВ-реєстрація обов’язкова. Такі особи підлягають обов’язковій ПДВ-реєстрації незалежно від досягнення ними обсягів оподатковуваних операцій в 1 млн грн. До них належать, наприклад:

• постачальники конфіскованого майна;

• особи, які ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи;

• особи — управителі майна, крім управителів майна, визначених у п. 5 п. 180.1 ПКУ (інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону).

77Helen
Оракул
Оракул
Повідомлень: 248
З нами з: 16 грудня 2011, 07:07
Дякував (ла): 72 рази
Подякували: 9 разів

Повідомлення 77Helen »

"групу 3 (без сплати ПДВ) — перевищення граничного обсягу, встановленого п. 181.1 ПКУ, не зобов’язує його реєструватися платником ПДВ."
Т.е. даже,если превысит 1млн.грн. , он не должен будет регистрироваться платником ПДВ?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13662
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

Зображення

kubarttt
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 15 лютого 2021, 18:00
Дякував (ла): 10 разів

Повідомлення kubarttt »

Підкажіть, будь ласка.

Якщо з IV кварталу було здійснено перехід з 2-гої групи на 3-тю групу(5%), і одразу ж в IV кварталі було подано декларацію F0103307 за 9 місяців, в якій було відображено показники за 9 місяців на другій групі:
- III розділ з сумами налогу за I, II та III квартали, які я провів на другій групі;
- 3-ій рядок з обсягом доходу за 9 місяців, які я провів на другій групі; (продублювався ще в 8-ому рядку)

То тепер, в річній декларації F0103307, в якій я буду заповнювати показники за IV квартал, який я провів на третій групі (IV та V розділи), чи потрібно мені знову в III розділі відображати ту саму інформацію, яку я вже вказував в звіті за 9-ть місяців, які я провів на другій групі?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13662
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

kubarttt писав:
04 січня 2023, 15:44
Підкажіть, будь ласка.
...
в річній декларації F0103307, в якій я буду заповнювати показники за IV квартал, який я провів на третій групі (IV та V розділи), чи потрібно мені знову в III розділі відображати ту саму інформацію, яку я вже вказував в звіті за 9-ть місяців, які я провів на другій групі?
так
Зображення

звит
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 591
З нами з: 11 грудня 2014, 17:27
Дякував (ла): 424 рази
Подякували: 258 разів

Повідомлення звит »

77Helen писав:
31 грудня 2022, 20:03
"групу 3 (без сплати ПДВ) — перевищення граничного обсягу, встановленого п. 181.1 ПКУ, не зобов’язує його реєструватися платником ПДВ."
Т.е. даже,если превысит 1млн.грн. , он не должен будет регистрироваться платником ПДВ?
насколько мне понятно - то да, оно взаимоисключающее - если по кведам фоп может быть единщиком (не драгоценности или там лекарства - есть пункты пку где указаны обязательные) - значит он не подпадает под обязаловку становиться ндсником при превышении 1 млн грн, главное не превысить свой лимит единщика

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

:help: Любі друзі! Цікаво по який (новій/старій) деці звітувати за 2022 рік? "Фактор" пише, що по новій - за 1-й квартал 2023, але з оговоркою "не виключено, що ДПС захоче і річну бачити нову"... От шо робити? :dash:

Аля1992
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 06 жовтня 2018, 15:40
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Аля1992 »

Popen писав:
06 січня 2023, 06:33
:help: Любі друзі! Цікаво по який (новій/старій) деці звітувати за 2022 рік? "Фактор" пише, що по новій - за 1-й квартал 2023, але з оговоркою "не виключено, що ДПС захоче і річну бачити нову"... От шо робити? :dash:
я вже по 5-ти ФОП подала по старій деці і податкова прийняла, все ок.

звит
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 591
З нами з: 11 грудня 2014, 17:27
Дякував (ла): 424 рази
Подякували: 258 разів

Повідомлення звит »

Popen писав:
06 січня 2023, 06:33
"Фактор" пише, що по новій - за 1-й квартал 2023
значит с 01 апреля 2023 до 09 мая 2023 нужно будет сдавать за первый квартал 2023 года уже по новой форме
а сейчас же еще сдают за 2022й год ...

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 869
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 410 разів

Повідомлення Nepogoda »

Доброго вечера, коллеги! ФОП на ЕН 3я группа перешел со ставки 5% на ставку 2% в середине месяца. Вопрос когда и по какой форме надо подать отчет за часть месяца, когда он был на 5%?

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”