ФОП – 3 група, 5%

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
Alex_us
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 19 грудня 2023, 13:13

Повідомлення Alex_us »

Вітаю!
Зіткнувся з такою ситуацією:
в результаті помилкових транзакцій з боку банку, на мій ФОП (ФОП єдиний 5%) рахунок були зараховані кошти з мого фіз рахунку, які помилково перевели спочатку на фіз рахунок, а потім повернули на ФОП рахунок з позначкою "повернення помилково зарахованих коштів"
Я не вказав ці кошти як прибуток, при звітності, зараз податкова побачила різницю і стверджує, що це підпадає під штраф.
ФОП закриваю і це з'ясувалося внаслідок звірки, транзакція була ще у січні 22 роки.
знайшов деяку інформацію з цього приводу:

https://ck.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/680143.html
https://www.olans.com.ua/chi-ye-dohodom ... pidpriyem/

Чи має податкова можливість, на підставі наданої від мене інформації, не вважати цю ситуацію порушенням? Можливо є ще якісь варіанти?

Дякую за допомогу.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13661
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14117 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

Це позіція ДПС для платників на загальній системі оподаткування. Вона є у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС:
На Питання
Чи включаються до складу доходу та яким чином відображаються у Типовоії формі, за якою здійснюється облік доходів і витрат внесені власні кошти ФОП на розрахунковий рахунок згідно з нормами ПКУ? є така Відповідь

Що стосується платників єдиного податку, то на Питання
Чи включаються до доходу ФОП – платника ЄП першої – третьої груп (крім е-резидента) власні кошти, внесені на поточний рахунок, що відкритий для здійснення підприємницької діяльності? давно є така Відповідь

Є ще таке:
Чи включаються до доходу ФОП – платника ЄП (першої – третьої груп) (крім е-резидента) повернені на його рахунок кошти, які були списані з рахунку внаслідок допущення помилки при оформленні платіжної інструкції такою особою? Відповідь
Чи включається ФОП - платником ЄП до доходу сума коштів, помилково зарахованих на її розрахунковий рахунок та повернутих протягом звітного періоду (наступних періодів)? Відповідь
Зображення

Таня 2012
Мастер
Мастер
Повідомлень: 69
З нами з: 26 січня 2012, 08:07
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Таня 2012 »

Доброго дня.
Допоможіть в такій ситуації: в грудні змінилася адреса ФОП. Район теж змінюється. Забула подати дані до податкової. До кінця року потрібно було подати.
Знайшла в Законі, що
"Попри відсутність відповідальності податківці наголошують, що при виявленні контролюючим органом під час перевірки порушень платником ЄП першої - третьої груп вимог, встановлених главою 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу XIV ПКУ, за рішенням такого органу відбувається анулювання реєстрації платника єдиного податку, яке приймають на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення".
Тобто, якщо зараз подам і буду працювати далі, то при перевірці можуть виявити порушення, анулювати свідоцтво єдиного податку і нарахувати ПДФО за весь період.
Чи це мають на увазі, якщо взагалі не подам оповіщення про зміну адреси?
Що робити в такій ситуації?
Можливо маєте досвід? Будь ласка, підкажіть.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13661
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14117 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

Таня 2012 писав:
09 січня 2024, 23:46
Доброго дня.
Допоможіть в такій ситуації: в грудні змінилася адреса ФОП. Район теж змінюється. Забула подати дані до податкової. До кінця року потрібно було подати.
...
якщо зараз подам і буду працювати далі, то при перевірці можуть виявити порушення, анулювати свідоцтво єдиного податку і нарахувати ПДФО за весь період.
Чи це мають на увазі, якщо взагалі не подам оповіщення про зміну адреси?
Що робити в такій ситуації?
Можливо маєте досвід? Будь ласка, підкажіть.
До нової ДПС:
1. Подати заяву потрібно
2. Свідоцтва по ЄП зараз ДПС не видає
3. Також за бажанням — отримати Витяг з реєстру платників єдиного податку з новою адресою
4. За необхідн. — подати форму 20-ОПП
4. В декларації вказувати нову адресу
5. Якщо є ПРРО — перереєструвати за новою ДПС
6. Податки та ЄСВ за 2024 — за новим місцем реєстрації
7. Щодо фіз.особи — форма 5ДР
Зображення

Таня 2012
Мастер
Мастер
Повідомлень: 69
З нами з: 26 січня 2012, 08:07
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Таня 2012 »

Яков писав:
10 січня 2024, 08:53
Таня 2012 писав:
09 січня 2024, 23:46
Доброго дня.
Допоможіть в такій ситуації: в грудні змінилася адреса ФОП. Район теж змінюється. Забула подати дані до податкової. До кінця року потрібно було подати.
...
якщо зараз подам і буду працювати далі, то при перевірці можуть виявити порушення, анулювати свідоцтво єдиного податку і нарахувати ПДФО за весь період.
Чи це мають на увазі, якщо взагалі не подам оповіщення про зміну адреси?
Що робити в такій ситуації?
Можливо маєте досвід? Будь ласка, підкажіть.
До нової ДПС:
1. Подати заяву потрібно
2. Свідоцтва по ЄП зараз ДПС не видає
3. Також за бажанням — отримати Витяг з реєстру платників єдиного податку з новою адресою
4. За необхідн. — подати форму 20-ОПП
4. В декларації вказувати нову адресу
5. Якщо є ПРРО — перереєструвати за новою ДПС
6. Податки та ЄСВ за 2024 — за новим місцем реєстрації
7. Щодо фіз.особи — форма 5ДР
Дякую!! А той момент, що термін пройшов може вплинути на анулювання свідоцтва ЄП ?

t.leontieva
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 30 червня 2017, 14:36
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення t.leontieva »

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, у ході заповнення декларації ФОП 3 групи за рік, виявила помилку у попередньому періоді, виправляю шляхом заповнення розділу 4.
Але ніде не можу знайтияк правильно заповнити рядок 13 (показники попереднього періоду) - мають бути такими ж, як в попередній, (помилковій декларації), чи відповідати вже уточненим даним з розділу 4 (тобто, рядку 16)?

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1404
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 842 рази
Подякували: 586 разів

Повідомлення zoltan »

t.leontieva писав:
11 січня 2024, 13:56
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, у ході заповнення декларації ФОП 3 групи за рік, виявила помилку у попередньому періоді, виправляю шляхом заповнення розділу 4.
Але ніде не можу знайтияк правильно заповнити рядок 13 (показники попереднього періоду) - мають бути такими ж, як в попередній, (помилковій декларації), чи відповідати вже уточненим даним з розділу 4 (тобто, рядку 16)?
мають бути такими ж, як в попередній

MarinaVer
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 14 січня 2024, 09:46
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення MarinaVer »

Добрий день! Чи можете ви мені допомогти?
В мене магазин цифрових товарів на Etsy. Гроші ідуть на Payoneer, потім я Іх переводжу на посередника. З посередником є договір і я виводжу валюту на рахунок ФОП (3 група).
З яких коштів мені рахувати 5%? З заказів на Etsy чи з тих грошей, що я виводжу з посередника?

ylia1111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 540
З нами з: 17 червня 2015, 08:48
Дякував (ла): 227 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення ylia1111 »

Доброго дня ! Не можу знайти реквізити для оплати Единий -3 група 5% , Запоріжжя , може є у когось . Дякую !

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13661
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14117 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

ylia1111 писав:
18 січня 2024, 14:59
Доброго дня ! Не можу знайти реквізити для оплати Единий -3 група 5% , Запоріжжя , може є у когось . Дякую !
https://zp.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv
Зображення

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”