ФОП – 3 група, 5%

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27902 рази

Повідомлення Яков »

Rizochi писав:
01 травня 2024, 20:53
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, я працюю в IT-сфері, 3 група ФОП. Зараз влаштувався на нову роботу, але компанія закордонна і оплачувати зарплату будуть у валюті. Але офіційно, як ФОП мене там не можуть зареєструвати і хочуть відправляти гроші на особисту банківську карту. Як мені в такому випадку краще бути з ФОПом? Бо такий дохід виходить, що буде незаконним. Чи я можу вказати замість номера особистої банківської карти номер карти ФОП, і з надходжених коштів вже сплачувати 5% податків за 3 групою ФОП? Я знаю, що є варіант отримувати зарплату на особисту карту і платити 18% податків за загальною системою. Але хотілося б цього якось уникнути, щоб залишилися якісь гроші після оподаткування.
Контракт, вказуєте реквізіти IBAN валютного рахунку, контракт (копію) — надаєте для контролю в банк. Дохід перераховуєте по курсу НБУ на дату зарахування на рахунок по сумі контракту (тобто, якщо в котракті/договорі вказано, що сума складає 1000 у.о., а на рахунок зараховано 970 у.о., то в декларацію та податки — з 1000, акти виконаних робіт/послуг — також на 1000).
І ще: якщо мова про ФОПа, то це його дохід, а не "зарплата"
Зображення

Rizochi
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 01 травня 2024, 20:37

Повідомлення Rizochi »

На жаль Законодавство Молдови на даний момент не дозволяє офіційно працевлаштовувати закордонних громадян за допомогою контракту. Натомість угода про роботу базується на контракті про конфіденційність. Цей документ підтверджує взаємну довіреність та зобов'язання перед роботою, яку ми виконуємо. Як правильніше зробити в такому випадку? Отримувати зарплату за номером карти ФОП замість IBAN не можна?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

Rizochi писав:
02 травня 2024, 09:52
На жаль Законодавство Молдови на даний момент не дозволяє офіційно працевлаштовувати закордонних громадян за допомогою контракту. Натомість угода про роботу базується на контракті про конфіденційність. Цей документ підтверджує взаємну довіреність та зобов'язання перед роботою, яку ми виконуємо. Як правильніше зробити в такому випадку? Отримувати зарплату за номером карти ФОП замість IBAN не можна?
Це не ваша з/п, бо ви в Молдові не працевстроєні. Це буде ваш дохід, як ФОПа України...
Ця вся хімія по суті: ФОП виконує послуги для Молдовської фірми.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27902 рази

Повідомлення Яков »

Rizochi писав:
02 травня 2024, 09:52
На жаль Законодавство Молдови на даний момент не дозволяє офіційно працевлаштовувати закордонних громадян за допомогою контракту. Натомість угода про роботу базується на контракті про конфіденційність. Цей документ підтверджує взаємну довіреність та зобов'язання перед роботою, яку ми виконуємо. Як правильніше зробити в такому випадку? Отримувати зарплату за номером карти ФОП замість IBAN не можна?
Якщо мова про роботодавця та працівника, то Ваши питання не відносяться до теми ФОПа 5%. І, згідно з п. 9 ст. 46 ТК РМ: "(9) Стороной индивидуального трудового договора может быть гражданин Республики Молдова, иностранный гражданин или лицо без гражданства, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством."
Якщо мова все ж про ЗАРПЛАТУ, РОБОТОДАВЦЯ, то роботодавець-резидент Молдови при виплаті доходу буде утримувати ПН (згідно ст. 13, 14 НК Молдови). Для Вас, як для фізособи, мова буде про подання декларації про майновий стан і доходи та декларування іноземних доходів (відповідно до п. 170.11 ст. 170 ПКУ)

Якщо мова все ж про ФОПа, то немає "зарплати", "роботодавця", а є дохід ФОПа,... дивиться відповіді раніше
Зображення

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”