10% налог и уставной фонд

Загальні питання бухалтерського і податкового обліку, ставки податку, звітність
Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

Предприятие юр. лицо на едином налое (10%).Учредитель доформировует уставной фонд и ложит в банк 2500 грн. Эти деньги я показываю в книге доходов-расходов? с этих денег надо уплачивать единый налог

Биба
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1350
З нами з: 21 липня 2011, 12:49
Дякував (ла): 41 раз
Подякували: 192 рази

Повідомлення Биба »

http://www.sta.gov.ua/control/uk/publis ... _id=113034

Запитання:

Чи може ЮО платник ЄП збільшити свій статутний фонд та чи включаються до бази оподаткування кошти, внесені засновником до статутного фонду?

Відповідь:

Статтею 63 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV (зі змінами та доповненнями, далі – Кодекс) визначено, що залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства різних видів, зокрема приватне підприємство, що діє на основі приватної власності громадян чи суб'єкта господарювання (юридичної особи);

Згідно частини четвертої статті 57 Кодексу статут затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону, розмір якого не регламентовано .

Якщо ж після того, як статут приватного підприємства пройшов реєстрацію в органі виконавчої влади, власник бажає передати своєму підприємству кошти або майно та оформити його як внесок до статутного фонду, то йому необхідно зафіксувати це у статуті шляхом внесення відповідних змін.

Статтею 1 Указу Президента України від 03.07.98 № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 № 746/99, далі - Указ) визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу.

Згідно з Порядком складання Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою, затвердженим наказом ДПА України від 28.02.2003 № 98 (зареєстровано в Мін’юсті України 19.03.2003 за № 221/7542) відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва з урахуванням коштів, отриманих від реалізації основних фондів.

Відповідно до п. 2 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом ДПА України від 13.10.98 № 477 (зареєстровано в Мін’юсті України 19.10.99 за № 713/4006, за текстом – Порядок № 477) у графі 6 "Загальна сума виручки та позареалізаційних доходів" Книги обліку доходів і витрат суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, а також позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Оскільки грошові внески, які перераховані засновником до статутного фонду платника єдиного податку, є джерелом формування майна суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи в обмін на корпоративні права, такі кошти не вважаються виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і для оподаткування єдиним податком не враховуються.

При цьому слід враховувати положення абзацу четвертого статті 7 Указу, відповідно до якого частка засновника у статутному фонді суб’єкта малого підприємництва не повинна перевищувати 25 %, якщо засновник не є суб’єктом малого підприємництва.

Відповісти

Повернутись до “4-я група. Юридичні особи”