Налог на землю и единый налог юр. лицо

Загальні питання бухалтерського і податкового обліку, ставки податку, звітність
Gusya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 204
З нами з: 05 грудня 2011, 02:55
Дякував (ла): 70 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Gusya »

Здравствуйте. У меня юр.лицо на ед. налоге 5% уже несколько лет. Мы платим налог на землю и аренду земли. Только что узнала, что согл. п. 297 НКУ налог на землю платить не нужно, если фирма находится на упрощённой системе. Позвонила в налоговую, там сказали, что если мы помещения сдаём в аренду, то налог на землю платить нужно. Как теперь нам быть???

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Насколько я понял, то Вы платите "плату за землю" в форме "арендной платы за землю".
В таком случае эта норма не освобождает Вас от налоговых обязательств.
Вот если бы Вы платили "плату за землю" в виде "налога на землю", то тут уже можно поспорить. Но в общем случае налоговая всегда говорит, что надо платить налог в этой ситуации, суды иногда принимают решения в пользу плательщиков.

Gusya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 204
З нами з: 05 грудня 2011, 02:55
Дякував (ла): 70 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Gusya »

Marlboro писав: Вот если бы Вы платили "плату за землю" в виде "налога на землю", то тут уже можно поспорить. Но в общем случае налоговая всегда говорит, что надо платить налог в этой ситуации, суды иногда принимают решения в пользу плательщиков.
Я плачу именно Налог на землю.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Т.е. договора аренды земли у Вас нет?
Если так, и Вы собственник земли, то почитайте это решение: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39483037

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

Gusya писав:
Marlboro писав: Вот если бы Вы платили "плату за землю" в виде "налога на землю", то тут уже можно поспорить. Но в общем случае налоговая всегда говорит, что надо платить налог в этой ситуации, суды иногда принимают решения в пользу плательщиков.
Я плачу именно Налог на землю.
если читать ст 297, то начислять/платить налог на землю вы не должны
у самой налоговой нет однозначного мнения на этот счет нет, но зато есть вот такое письмо в вашу поддержку
практика судов вцелом следующая - если вы самостоятельно подали декларацию/отчет - то платите как согласованное обязательство , если нет, то решения в пользу налогоплательщика (но бывают и исключения)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 листопада 2012 року N 1051
Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями

Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства наказую:

1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями (додається).

2. Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю (Семченко О. В.) забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-порталі ДПС України та у засобах масової інформації.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Ігнатова А. П.

Голова


О. В. Клименко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПС України
23.11.2012 р. N 1051


Узагальнююча податкова консультація
щодо плати земельного податку, власниками нежитлових приміщень платниками єдиного податку – фізичними особами – підприємцями

В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI – Податковий кодекс;

Земельний кодекс України від 25 жовтня 2001 року N 2768-ІІІ – Земельний кодекс;

Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року N 435-IV – Цивільний кодекс.

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним.

Згідно із статтею 269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Статтею 270 Податкового кодексу визначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно із пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території (п. 286.6 ст. 286 Податкового кодексу).

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу).

Статтею 116 Земельного кодексу встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, або за результатами аукціону.

Відповідно до статті 126 Земельного кодексу:

- право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом;

- право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою;

- право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі.

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності (п. п. 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу).

Разом з цим, підпунктом 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку, зокрема, фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Згідно із статтею 796 Цивільного кодексу одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.

Крім того, відповідно до статті 797 Цивільного кодексу плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Таким чином, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу – підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням підпункту 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу).

У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов’язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку.

Директор Департаменту
оподаткування фізичних осіб


В. В. Бусарєв

Bulba
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 15 травня 2012, 00:21

Повідомлення Bulba »

Здравствуйте.
Ничего не поменялось в уплате Земналога для юр.лиц 3 група?
Мы его не платим.
Но тут прочитал вот это и задумался:

http://www.visnuk.com.ua/ru/pubs/id/7941

«Горячая линия» с «Вестником» (ответы на вопросы)
Плательщик единого налога предоставляет в аренду помещение
......................................................
Таким образом, юридические лица — плательщики единого налога, являющиеся собственниками земельных участков или постоянными землепользователями, за земельные участки под зданиями (их частями), переданными другим субъектам хозяйствования, с учетом придомовой территории должны уплачивать земельный налог на общих условиях по ставкам, определенным Налоговым кодексом. В случае предоставления в аренду части здания земельный налог исчисляется пропорционально площади, переданной в аренду.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Bulba писав:Здравствуйте.
Ничего не поменялось в уплате Земналога для юр.лиц 3 група?
Мы его не платим.
Но тут прочитал вот это и задумался:

http://www.visnuk.com.ua/ru/pubs/id/7941

«Горячая линия» с «Вестником» (ответы на вопросы)
Плательщик единого налога предоставляет в аренду помещение
......................................................
Таким образом, юридические лица — плательщики единого налога, являющиеся собственниками земельных участков или постоянными землепользователями, за земельные участки под зданиями (их частями), переданными другим субъектам хозяйствования, с учетом придомовой территории должны уплачивать земельный налог на общих условиях по ставкам, определенным Налоговым кодексом. В случае предоставления в аренду части здания земельный налог исчисляется пропорционально площади, переданной в аренду.

Если Вы сами сидите в здании на этой земле, т.е. используете под офис - не платите, коли сдаёте в аренду - платите.

karmen2011
Гений
Гений
Повідомлень: 492
З нами з: 28 листопада 2011, 07:20
Дякував (ла): 676 разів
Подякували: 178 разів

Повідомлення karmen2011 »

Bulba писав:Здравствуйте.
Ничего не поменялось в уплате Земналога для юр.лиц 3 група?
Мы его не платим.
Но тут прочитал вот это и задумался:

http://www.visnuk.com.ua/ru/pubs/id/7941

«Горячая линия» с «Вестником» (ответы на вопросы)
Плательщик единого налога предоставляет в аренду помещение
......................................................
Таким образом, юридические лица — плательщики единого налога, являющиеся собственниками земельных участков или постоянными землепользователями, за земельные участки под зданиями (их частями), переданными другим субъектам хозяйствования, с учетом придомовой территории должны уплачивать земельный налог на общих условиях по ставкам, определенным Налоговым кодексом. В случае предоставления в аренду части здания земельный налог исчисляется пропорционально площади, переданной в аренду.
Как мне сказали в налоговой -вопрос спорный. кто готов отстаивать свои права в суде -тот не платит.у кого денег на суды нет-платит.
Но на практике суды вроде как принимают сторону налогоплательшика .вообщем все от зависит от юриста..

Відповісти

Повернутись до “4-я група. Юридичні особи”