оплата ЕСВ с декретных

Nata4ka
Гений
Гений
Повідомлень: 301
З нами з: 20 липня 2012, 05:50
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Nata4ka »

Зачислила условно 1000грн декретных в январе, по состоянию на 20 февраля Фонд еще не перечислил их. Я так понимаю, что сегодня мне нужно заплатить 33,2% с декретных? А как быть с 2 %: ведь Фонд перечислит на спец.счет 1000грн, из которых 2%(20грн) я удержу, а остаток (980грн) - перечислю работнику. Если я сейчас уплачу эти 2% (20грн), то как закроется у меня спецсчет, ведь работнику я перечислю 980грн, а 20грн. останется на счете, пользоваться ими нельзя?

Счастливая
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1309
З нами з: 07 серпня 2012, 07:53
Дякував (ла): 1483 рази
Подякували: 559 разів

Повідомлення Счастливая »

Nata4ka писав:Зачислила условно 1000грн декретных в январе, по состоянию на 20 февраля Фонд еще не перечислил их. Я так понимаю, что сегодня мне нужно заплатить 33,2% с декретных? А как быть с 2 %: ведь Фонд перечислит на спец.счет 1000грн, из которых 2%(20грн) я удержу, а остаток (980грн) - перечислю работнику. Если я сейчас уплачу эти 2% (20грн), то как закроется у меня спецсчет, ведь работнику я перечислю 980грн, а 20грн. останется на счете, пользоваться ими нельзя?
Странно это конечно, что вам не перечислили, я в январе сдала заявку и мне через 5 дней пришли деньги, еще и с фонда звонили, просили что день в день с декретчиком рассчитались, говорили, что какой-то жуткий контроль у них.

По сути: перечисляете сегодня и 33,2 % и 2,00 %. По приходу больничных денег повторно перечисляете 2,00 % и обнуляете спецсчет. А переплаченные 2,0 % учитываете при ближайшей выплате зарплаты и уменьшаете на эту сумму уплату 3,6%. (Все выплаты все равно на один счет осуществляете и на лицевом тоже все сворачивается)

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27903 рази

Повідомлення Яков »

Счастливая писав:
Nata4ka писав:Зачислила условно 1000грн декретных в январе, по состоянию на 20 февраля Фонд еще не перечислил их. Я так понимаю, что сегодня мне нужно заплатить 33,2% с декретных? А как быть с 2 %: ведь Фонд перечислит на спец.счет 1000грн, из которых 2%(20грн) я удержу, а остаток (980грн) - перечислю работнику. Если я сейчас уплачу эти 2% (20грн), то как закроется у меня спецсчет, ведь работнику я перечислю 980грн, а 20грн. останется на счете, пользоваться ими нельзя?
Странно это конечно, что вам не перечислили, я в январе сдала заявку и мне через 5 дней пришли деньги, еще и с фонда звонили, просили что день в день с декретчиком рассчитались, говорили, что какой-то жуткий контроль у них.

По сути: перечисляете сегодня и 33,2 % и 2,00 %. По приходу больничных денег повторно перечисляете 2,00 % и обнуляете спецсчет. А переплаченные 2,0 % учитываете при ближайшей выплате зарплаты и уменьшаете на эту сумму уплату 3,6%. (Все выплаты все равно на один счет осуществляете и на лицевом тоже все сворачивается)
Я тоже делал так, как Счастливая
Зображення

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

Счастливая писав:
Странно это конечно, что вам не перечислили, я в январе сдала заявку и мне через 5 дней пришли деньги, еще и с фонда звонили, просили что день в день с декретчиком рассчитались, говорили, что какой-то жуткий контроль у них.
по Закону 2240 нужно выплатить в ближайший день выплаты зарплаты

Лена777
Оракул
Оракул
Повідомлень: 208
З нами з: 10 січня 2014, 20:08
Дякував (ла): 124 рази
Подякували: 32 рази

Повідомлення Лена777 »

Очень нужна помощь. ФЛП заключила договор добровольного страхования (36,6%), сама же идет в декрет. Сегодня соцстрах перечислил помощь по берем. и родам. надо ли с этих денег заплатить 36,6%?

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

Чи є базою нарахування ЄВ сума коштів отримана, як допомога по вагітності та пологах, фізичною особою - підприємцем, платником єдиного податку, який не має найманих працівників?

Коротка:
Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відс. на суму коштів, отриману як допомога по вагітності та пологах, але не більше максимальної величини бази нарахування, встановленої Законом № 2464, та не менше розміру мінімального страхового внеску.
Повна:
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є, зокрема, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Законом № 2464 не передбачено пільг зі сплати ЄВ фізичними особами – підприємцями за період тимчасової непрацездатності, в тому числі по вагітності та пологах.
Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону № 2464 ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Сума ЄВ для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування складає 34,7 відс. суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини 1 ст.7 Закону № 2464).
Пунктом 3.2 розділу ІІІ наказу Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160 (далі - Порядок № 454) визначено, що звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 454.
Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему, заповнюють таблицю 2 додатку 5 Порядку № 454, зокрема:
гр. 2 «Самостійно визначена сума, на яку нараховується єдиний внесок, але не менше за розмір мінімальної заробітної плати»;
гр. 5 «Кількість днів тимчасової непрацездатності»;
гр. 6 «Кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами».
Отже, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують ЄВ у розмірі 34,7 відс. на суму коштів, отриману як допомога по вагітності та пологах, але не більше максимальної величини бази нарахування встановленої Законом № 2464 та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Відповісти

Повернутись до “Пенсійний фонд”