ЕСВ из суммы дополнительного блага.

moneta80
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 132
З нами з: 09 серпня 2013, 15:59
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення moneta80 »

Хочу начислить сотруднику роуминг как допблаго сумма 57,38 с ПФ и НДС. С ндфл мне понятно. (57,38*1,1764710)*15%= 10,12. Как быть с ЕСВ с какой суммы его расчитать и какие проводки. Что самое странное никто об этом не пишет, только об НДФЛ. И кто то вообще это делает, как при проверке?

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2195 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

ЕСВ платиться только из зарплаты

moneta80
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 132
З нами з: 09 серпня 2013, 15:59
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення moneta80 »

єто все так думают

moneta80
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 132
З нами з: 09 серпня 2013, 15:59
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення moneta80 »

1. Єдиний внесок нараховується:

1) для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу
сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, -
на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які
включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні
та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що
визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці"
( 108/95-ВР ), та суму винагороди фізичним особам за виконання
робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

если роуминг включите в фонд дополнительной зар.платы и эта сумма будет в ведомости начисления зар.платы - на здоровье! начисляйте ЕСВ.

jul_kap
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 751
З нами з: 22 серпня 2012, 03:01
Дякував (ла): 1073 рази
Подякували: 270 разів

Повідомлення jul_kap »

moneta80 писав: Как быть с ЕСВ с какой суммы его расчитать
Повышающий коэффициент не применяется. Письмо ПФУ от 16.09.2011, № 19693/03-30 "Относительно начисления ЕСВ на суммы выплат в натуральной форме"

moneta80
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 132
З нами з: 09 серпня 2013, 15:59
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення moneta80 »

marinesko писав:если роуминг включите в фонд дополнительной зар.платы и эта сумма будет в ведомости начисления зар.платы - на здоровье! начисляйте ЕСВ.
а если не буду влючать то и считать его не нужно?

А_нна
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 503
З нами з: 24 травня 2013, 03:30
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 196 разів

Повідомлення А_нна »

moneta80 писав:
marinesko писав:если роуминг включите в фонд дополнительной зар.платы и эта сумма будет в ведомости начисления зар.платы - на здоровье! начисляйте ЕСВ.
а если не буду влючать то и считать его не нужно?
Согласно Инструкции №5 к Другим поощрительным и компенсационным выплатам, включаемых в фонд оплаты входят выплаты социального характера в денежной и натуральной форме.

Не думаю, что роуминг можно отнести к социальным выплатам, поэтому данный вид доп блага не надо включать в ФОТ.
В приказе оговорите, что данный вид доп блага не относить к ФОТу.

moneta80
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 132
З нами з: 09 серпня 2013, 15:59
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення moneta80 »

так я и не поняла нужно начислять есв или нет

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

moneta80 писав:так я и не поняла нужно начислять есв или нет
НКУпп14.1.47. додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).
Вам же написали, что если вы включите это в ФОТ , то будет со всеми вытекающими по ЕСВ.
Есть "Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. N 1170" там ничего нет про доп. блага. И есть Письмо від 02.01.2013 р. N 100/03-20 "Щодо визначення бази обкладення ЄСВ" в котором написано:
"Одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров'я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) та витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім внесків підприємств згідно з договорами добровільного медичного страхування та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей) на користь працівників, пов'язаних з добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна), належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат згідно з підпунктами 2.3.2 та 2.3.4 пункту 2.3 Інструкції відповідно."
Поэтому не сложно предположить, что осторожный бухгалтер перестрахуется и начислит ЕСВ.

Відповісти

Повернутись до “Пенсійний фонд”