Задолженность в ПФ

agony
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 789
З нами з: 30 листопада 2011, 08:29
Дякував (ла): 109 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення agony »

Marlboro писав:Штраф да - 10%+пеня, но это они сами конечно же рассчитывают и присылают решение.
Я давеча со своими районными общался - у них там сейчас бардак, все "ничего не знаю и ничего не вижу", может прокатит и обойдетесь без штрафов.
я вот думаю, что в моей налоговой сейчас тоже бардак.

тем более что недоимка у меня получается на 20.10.13. значит лучше завтра сбегать и заплатить, наверное, эти 398,01, чтобы закрылась недоимка, а там или писать письмо на перекидку сумм, или просто на 34,7% заплатить 398,01*2, а по ЕСВ зарплатному на 398,01 с аванса зп заплатить меньше. правильно ли я думаю?

у меня правда, благодаря кабинету налогоплательщиков, высветилась еще по ЕН интересная картинка, но его я еще не успела сверить, чтобы выявить с чей стороны ошибка, да и тема здесь не по нему

а. еще момент. штраф и пеня перестают насчитываться с момента закрытия налогового долга же? а то в кабинете налогоплательщика так написано, что без 100 грамм не разобраться. и если на лицевом переплата, то сперва ж гасится налоговый долг, а потом основной платеж?

agony
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 789
З нами з: 30 листопада 2011, 08:29
Дякував (ла): 109 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення agony »

Marlboro писав:Если Вас это успокоит, то есть неплохие возможности уйти от штрафов - как оспорить их, так и взыскать с банка после их уплаты. Ну это все уже по ситуации смотрите.
а можете озвучить эти возможности? буду премного благодарна!

P.S. рада что Вы вернулись на форум.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

agony писав:тем более что недоимка у меня получается на 20.10.13. значит лучше завтра сбегать и заплатить, наверное, эти 398,01, чтобы закрылась недоимка, а там или писать письмо на перекидку сумм, или просто на 34,7% заплатить 398,01*2, а по ЕСВ зарплатному на 398,01 с аванса зп заплатить меньше. правильно ли я думаю?
Да, возможно что-бы не привлекать внимание уплатить вдвойне пустив переплату в счет текущих обязательств.
Дельная мысль.

agony писав:а можете озвучить эти возможности? буду премного благодарна!
По ЗУ О ЕСВ обязательство с уплаты взноса считается выполненным в момент списания денег, а не как с налогами - по поступлению в бюджет.
Потому достаточным подтверждением уплаты ЕСВ будет наличие проведенного документа об уплате с соответствующими реквизитами - независимо от того, когда и куда платеж проведет банк. Это по тексту статьи 9.

По части взаимодействия с банком - ЗУ Про платіжні системи та переказ коштів в Україні:
Стаття 18. Використання електронного підпису в банківській системі України та суб'єктами переказу коштів

18.3. Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в реквізитах електронного документа, несе особа, яка наклала на цей документ електронний цифровий підпис. В іншому разі відповідальність несе банк або інша установа - учасник платіжної системи.
.....................................
Стаття 32. Відповідальність банків при здійсненні переказу

32.3. Банки зобов'язані виконувати доручення клієнтів, що містяться в документах на переказ, відповідно до реквізитів цих документів та з урахуванням положень, встановлених пунктом 22.6 статті 22 цього Закону.

32.4. Працівники банку, винні в здійсненні помилкового переказу, несуть відповідальність відповідно до закону.
И там еще по тексту статьи 32.
При этом по Гражданскому Кодексу уплата штрафов (если они будут и не оспорите их) будет прямым фактическим убытком, за что отвечает именно банк, а не его сотрудники (статья 1172 ГКУ) - в 32.4 то немного другое.
agony писав:а. еще момент. штраф и пеня перестают насчитываться с момента закрытия налогового долга же? а то в кабинете налогоплательщика так написано, что без 100 грамм не разобраться. и если на лицевом переплата, то сперва ж гасится налоговый долг, а потом основной платеж?
Штраф да, перестает насчитываться с момента погашения долга. А вот когда у них возникает право направлять деньги в счет долга - вообще мутный вопрос.
Я по нему писал запрос на ИНК - еще не получил, вот текст с аргументами всякими:
НАЖМИТЕ
Згідно положень раніше вказаного наказу МДЗУ від 09.09.2013 № 455:
«6.2. Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону … обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.
6.10. За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску…, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
»

Щодо цих норм нас цікавить, з якої саме дати виникає недоїмка, а отже право на першочергове її погашення з сум, які надходять від платника податків. З контекстуального змісту цих норм та інших по тексту наказу, ми приходимо до висновку, що нарахування недоїмки здійснюється відповідним рішенням органу МДЗУ, яке має бути своєчасно направлене платнику та отримане ним. А отже, просимо надати консультації щодо наступних питань:

Питання 1: наприклад, у разі коли з тих чи інших причин буде недоплата ЄСВ за датою 30 листопада, сума недоїмки буде розрахована МДЗУ 01 грудня, а відповідне рішення платник отримає лише 10 грудня, то чи вірно ми розуміємо, що фактично заборгованість виникне за датою 10 грудня?

Питання 2: у прикладі за питанням №1, у разі коли платник податків на погашення поточної заборгованості з ЄСВ здійснить оплату 05 грудня, то ці суми будуть зараховані в рахунок погашення цієї поточної заборгованості, чи суми недоїмки, про яку платник фактично ще не знає, оскільки не отримував відповідного рішення?

Питання 3: якщо в п.2 суми будуть направлені на погашення недоїмки, то чи може бути притягнено до відповідальності платника за несплату поточних заборгованостей у разі, коли він не повідомлений про недоїмку (та направлення сплачених коштів в рахунок її погашення)? І чи не призведе це до виникнення нових сум недоїмки?

Відповісти

Повернутись до “Пенсійний фонд”