ОТЧЕТ ЛЬГОТЫ 1ПП

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Дарция писав:Сегодня общалась с инспектором по 1ПП.
Поделюсь информацией на своем примере
В 1 квартале - фин помощь от учредителя,например,10 000,0грн 12,02,2013
Во втором квартале отдано 5000,00грн 01,04,2013

Во 2 квартале фин.помощь от учредителя 8000,00 грн 30.04.2013
Заплоняем так отчет за полугодие:
Столбик 5 = (10 000+ 8000,00)*19%=3420,0
Столбик 6=3420,0
Внимание !
столбик 7 ставим дату НЕ получения фин.помощи , а дату отчетного периода 01.01.2013
столбик 8 30.06.2013
Заполняем ТОЛЬКО одной строкой общей суммой по льготе
За 9 месяцев( даже если вернулти все)- дублируем суммі и ставим дату 01.01,2013-30,09,2013
Вот ЭТУ методику подсчета я тут и проповедовала на страницах этого форума (не помню, в этой теме или в другой).
Да, все верно!!!

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Agatha писав:Як подається звіт про суми податкових пільг платником податку, який має пільги з податку на прибуток та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства лише раз на рік?
Відповідь:

Коротка:
Враховуючи те, що сума пільги з податку на прибуток розраховується платником податку на прибуток на підставі даних додатка ПЗ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – Декларація), яка подається до органу державної податкової служби згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України один раз за підсумками року, звіт про суми податкових пільг таким суб’єктом господарювання подається у строки подання річної Декларації.
Ну и где в Додатке "ПЗ"......есть именно ЭТА "льгота"???
Обратите внимание - ЭТОЙ "льготы" в Додатке "ПЗ" - НЕТ!

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Helen_Marlen писав:Льготы свои я нашла по справочнику, это 11020262 - по прибыли, 14010454 - по НДС, методику подсчита льгот в целом поняла.
Но вот период. Если у меня льготы появляются во 2 кв, то при заполнении отчета за полугодие какой ставится период пользования льготами?
В порядке КМУ №1233 от 27.12.10 написано:
у підграфах "дата початку" та "дата закінчення" графи "Строк користування податковими пільгами у звітному періоді" - число, місяць, рік. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду;

Следует ли из этого, что если мне можно ставить 01.04.13-30.06.13?

Подскажите, пожалуйста, кто как заполнял! Если льгота во 2 кв возникла.
01.04.13-30.06.13

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Любознательная писав:
Дарция писав:Сегодня общалась с инспектором по 1ПП.
Поделюсь информацией на своем примере
В 1 квартале - фин помощь от учредителя,например,10 000,0грн 12,02,2013
Во втором квартале отдано 5000,00грн 01,04,2013

Во 2 квартале фин.помощь от учредителя 8000,00 грн 30.04.2013
Заплоняем так отчет за полугодие:
Столбик 5 = (10 000+ 8000,00)*19%=3420,0
Столбик 6=3420,0
Внимание !
столбик 7 ставим дату НЕ получения фин.помощи , а дату отчетного периода 01.01.2013
столбик 8 30.06.2013
Заполняем ТОЛЬКО одной строкой общей суммой по льготе
За 9 месяцев( даже если вернулти все)- дублируем суммі и ставим дату 01.01,2013-30,09,2013
Вот ЭТУ методику подсчета я тут и проповедовала на страницах этого форума (не помню, в этой теме или в другой).
Да, все верно!!!
Только хочу доуточнить. Я бы рекомендовала и в отчетности за 9-ть месяцев указывать ПЕРИОД действия "льготы" - с 01.01.2013 г. по 30.06.2013 г. (так как финансовая возвратная помощь от учредителя поступала именно в 1-м и 2-м кварталах.

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Любознательная писав: Ну и где в Додатке "ПЗ"......есть именно ЭТА "льгота"???
Обратите внимание - ЭТОЙ "льготы" в Додатке "ПЗ" - НЕТ!
А які КОНКРЕТНІШЕ пільги є в додатку ПЗ ? І що заважає вписати в табл. 2 додатка ПЗ ПФД??? Я так думаю, що форма 1ПП і Додаток ПЗ в частині пільг по податку на прибуток повинні узгоджуватись між собою. Хоча, чому ПФД є пільгою я не розумію. Я би її не вписувала ні в 1ПП ні в ПЗ.

sllena19
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 527
З нами з: 12 грудня 2012, 01:41
Дякував (ла): 204 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення sllena19 »

Подскажите, что означает "Признак целевого значения" в справочнике льгот. Если он у нас "0".




Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11443 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

sllena19 писав:Подскажите, что означает "Признак целевого значения" в справочнике льгот. Если он у нас "0".
"Признак целевого НАзначения", означает, что данную льготу разрешается использовать только на определенные цели.
Если он у вас "0, то и ставите "-".

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Agatha писав:
Любознательная писав: Ну и где в Додатке "ПЗ"......есть именно ЭТА "льгота"???
Обратите внимание - ЭТОЙ "льготы" в Додатке "ПЗ" - НЕТ!
А які КОНКРЕТНІШЕ пільги є в додатку ПЗ ? І що заважає вписати в табл. 2 додатка ПЗ ПФД??? Я так думаю, що форма 1ПП і Додаток ПЗ в частині пільг по податку на прибуток повинні узгоджуватись між собою. Хоча, чому ПФД є пільгою я не розумію. Я би її не вписувала ні в 1ПП ні в ПЗ.
Вы сделали правильный вывод на счет того, что эта, так сказать, "льгота" (возвратная финансовая помощь от учредителя), которая на самом деле практически льготой не является, не должна была бы отражаться в 1-ПП (называю по старому, хотя ЭТОТ отчет уже не имеет ТАКОГО номера), ну, и тем более, не отражается в Додатке "ПЗ".
Для того, чтобы Вы поняли, а что именно отражается в Додатке "ПЗ", гляньте его связь с самой Декларацией по прибыли.
Видите как называется строка 07 Декларации?
Она называется - объект налогообложения, то есть, в ней отражается уже ПОСЧИТАННАЯ....ПРИБЫЛЬ (она уже была рассчитана, как доходы минус расходы).
С прибылью от патентованной деятельности "заморачиваться" не буду (строка - 08), а сразу перехожу к строке - 09.
В строке 09 отражается ПРИБЫЛЬ, которая ОСВОБОЖДАЕТСЯ от налогообложения налогом на прибыль.
Например, общая сумма прибыли равна 100.000 грн. (строка - 07), но какая прибыль от какого-то определенного вида деятельности ОСВОБОЖДАЕТСЯ от налогообложения. Например, освобождается от налогообложения прибыль в размере 40.000 грн. (отражается в строке - 09).
Вот в этой строке 09 и указывается, что ЭТА сумма прибыли отражается еще и в Додатке "ПЗ".

Ну, а какая именно ПРИБЫЛЬ освобожадется от налогообложения, можно прочитать в Налоговом кодексе (их там несколько видов).
Этому посвящена статья 154 НК, да еще и Переходных положениях - тоже есть.

Я воспроизведу только часть, чтобы было понятно...

Стаття 154. Звільнення від оподаткування
154.2. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий від продажу на митній території України продуктів дитячого харчування власного виробництва, спрямований на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін таких продуктів.

54.3. На період підготовки до зняття і зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему звільняється від оподаткування прибуток Чорнобильської АЕС, якщо такі кошти використовуються на фінансування робіт з підготовки до зняття і зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

154.4. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий за рахунок міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку, для подальшої експлуатації, підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС.

154.7. Звільняється від оподаткування прибуток дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів недержавної форми власності, отриманий від надання освітніх послуг.

*******
Это только малая часть...

Кстати, если взять п.154.7..."дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів недержавної форми власності", то у них прибыль общая всегда больше, так как они не только учат детей, но еще и кормят. А от налогообложения освобождается лишь ПРИБЫЛЬ, полученная от деятельности за обучение. Вот Вам пример того, что ПРИБЫЛЬ, полученная от именно учебного процесса отражается в Додатке "ПЗ", и в отчете о льготах...

Люси220
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 21 травня 2013, 05:18
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Люси220 »

Добрый день. Подскажите плз на счет отчета 1-пп куда сдаем, где форму найти, и сроки сдачи.

Спасибо.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Люси220 писав:Добрый день. Подскажите плз на счет отчета 1-пп куда сдаем, где форму найти, и сроки сдачи.

Спасибо.
Вот что было на ресурсе:

Відповідно до пп.16.1.6 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п.30.6 ст.30 ПКУ).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі – Порядок №1233).

Відповідно до п.2 Порядку №1233 суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт).

Розрахунок прибутку, що звільняється від оподаткування, відображається у додатку ПЗ до рядка 09 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – Декларація ), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213.

У Звіті суб’єктом господарювання зазначається сума пільги у зв’язку із звільненням прибутку від оподаткування, розрахована як прибуток від пільгової діяльності (рядок 09 додатка ПЗ до Декларації), помножений на діючу ставку податку на прибуток.

Отже, враховуючи те, що сума пільги з податку на прибуток розраховується платником податку на прибуток на підставі даних додатка ПЗ до Декларації, яка подається до органу державної податкової служби згідно з п.57.1 ст.57 ПКУ один раз за підсумками року, Звіт таким суб’єктом господарювання подається у строки подання річної Декларації.

Лично я за полугодие сдавала, а теперь задумалась - надо ли мне сдавать за 9 месяцев? И кому это надо?

Відповісти

Повернутись до “Інші податки та збори”