Акцизный налог в рознице

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Ksucha_b писав:Акциз считается как 5% от выручки с НДС, если вы его тоже будете учитывать как выручку, то тогда и на нее нужно начислять эти 5%.... я думаю. что нужно как-то по другому
Законодатели забыли внести изменения в статьи 9 и 10 Налогового кодекса Украины, а именно, забыли назвать ЭТОТ акциз - местным налогом.
Если бы не их забывчивость, то все было бы нормально:

Стаття 188. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг
188.1. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).


То есть, НДС бы не начислялся на акцизный налог с продаж (если бы он был указан, как местный налог).

На сегодняшний день статьи 9 и 10 выглядят так:

Стаття 9. Загальнодержавні податки та збори
9.1. До загальнодержавних податків належать:
9.1.1. податок на прибуток підприємств;
9.1.2. податок на доходи фізичних осіб;
9.1.3. податок на додану вартість;
9.1.4. акцизний податок;
9.1.5. екологічний податок;
9.1.6. рентна плата;
9.1.7. мито.
9.2. Відносини, пов'язані з установленням та справлянням мита, регулюються митним законодавством, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
9.3. Зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
9.4. Установлення загальнодержавних податків та зборів, не передбачених цим Кодексом, забороняється.
Стаття 10. Місцеві податки
10.1. До місцевих податків належать:
10.1.1. податок на майно;
10.1.2. єдиний податок.
10.2. До місцевих зборів належать:
10.2.1. збір за місця для паркування транспортних засобів;
10.2.2. туристичний збір.
10.2. Місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).
10.3. Місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору.
10.4. Установлення місцевих податків та зборів, не передбачених цим Кодексом, забороняється.
10.5. Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.


По идее в СРОЧНОМ порядке законодатели должны внести изменения в эти статьи, причем, задним числом, назвав акциз с продаж - местным налогом.
До тех пор пока они этого не сделают посчитать НДС с таких продаж будет ПРОСТО физически НЕВОЗМОЖНО.


Самое интересное, что в письме ДФС України від 16.01.2015 № 722/5/99-99-19-01-01-16 «Про особливості встановлення ставок з місцевих податків та зборів» этот акциз называют МЕСТНЫМ налогом.
<...>
ІІ. Місцеві податки та збори
Змінами, внесеними до Кодексу Законом №71, передбачено певні особливості справляння податків і зборів, що сплачуються до місцевих бюджетів, на які слід звернути увагу місцевим радам при прийнятті відповідних рішень.
1. Особливості оподаткування та встановлення ставок акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів
З 1 січня 2015 року Законом №71 запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
<...>

Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

Вика23 писав:
Ksucha_b писав:Акциз считается как 5% от выручки с НДС, если вы его тоже будете учитывать как выручку, то тогда и на нее нужно начислять эти 5%.... я думаю. что нужно как-то по другому
я виноградарство считала отдельно от выручки.
А Вы как?
задумалась: НН в рознице одна. мысли выделять акциз в чеке и в НН нет. Получается таки, что НДС и с 5% берем. Как, впрочем, и при 1,5% было
Короче, говоря, я подняла ПСБУ 15 "Доход":

"6. Не визнаються доходами такі надходження від інших осіб:

6.1. Сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів.
...

7. Визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:

– дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

– чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
...

Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).
Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) визначається шляхом вирахування з доходу від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів.
..."

Вообщем, пока не нашла ничего лучшего кроме того как, включать всю сумму реализации с акцизом в выручку. Нарпимер:

МРЦ на пачку сигарет 13,50 грн
Продавать их буду по 14,15 грн, т.е. 13,50 * 1,05(Акциз)= 14,175 и округляю в меньшую сторону 14,15 грн, чтобы не было проблем
Теперь считаю от обратного, т.е 14,15 /1,05(акциз) = 13,48 грн (без акциза)<13,50(МРЦ) - значит ничего не нарушаем.; 13,48/6 = 2,25 грн НДС
Т.е. в бухучете получается следующее:

Дт 301 Кт 701 - 14,15 грн (Выручка с учетом акциза и НДС)
Дт 701 Кт 6415 - 2,25 грн (НДС)
Дт 701 Кт 6412(думаю, что можно использовать и под АН) - 0,67 грн

В РРО пока делаем следующим образом (РРОшники пока не отвечают как реализовать новшества в нашем кассовом): пробиваем чек на 13,48 грн (в т.ч. НДС 2,25 грн) и отдельный чек на акциз 0,67 (без НДС).

У кого какие мысли еще????? Делитесь, пожалуйста!!!!!





Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

А где в НН отобразить сумму акцизного налога????

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

такие ужасные телодвижения.
если ВАМ принципиально важно выделять акциз, перепрограммируйте РРО. У меня все делается в программе, но ПОКА нет желания все менять. Кроме сигарет ведь еще и вся ликеро-водка.

Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

Вика23 писав:такие ужасные телодвижения.
если ВАМ принципиально важно выделять акциз, перепрограммируйте РРО. У меня все делается в программе, но ПОКА нет желания все менять. Кроме сигарет ведь еще и вся ликеро-водка.
А вы как делаете? Просто подняли цены на ЛВИ и Сигареты?

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Да. у меня сигарет мало ( просто сопутствующий товар), а на ликеро-водку тоже просто подняли цены. ресторан

Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=156588 - почитайте, если интересно. Просто, я не наемный бухгалтер - это мои личные магазины и переплачивать НДС, совершенно не хочется.)))

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Ksucha_b писав:http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=156588 - почитайте, если интересно. Просто, я не наемный бухгалтер - это мои личные магазины и переплачивать НДС, совершенно не хочется.)))
я читала))) и до письма 20-го января на сигареты цену не поднимали, бо страшно было.
Они закон приняли, но механизма нет. Я ведь не могу самолично в чеке добавить налогов. Или могу?

Переплата НДС есть, конечно. Но она не такая значительная. Например:
реализация на 105 тыс и 5 тыс - это акциз.
Со 105 тыс НДС 17,5 тыс. , а со 100 тыс 16667.
Итого переплата: 833 грн.
А какой выход? Перепрограммировать РРО и прогр. обеспечение можно, конечно. А где разрешение на это фискальных органов?

Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

Вика23 писав:
Ksucha_b писав:http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=156588 - почитайте, если интересно. Просто, я не наемный бухгалтер - это мои личные магазины и переплачивать НДС, совершенно не хочется.)))
я читала))) и до письма 20-го января на сигареты цену не поднимали, бо страшно было.
Они закон приняли, но механизма нет. Я ведь не могу самолично в чеке добавить налогов. Или могу?

Переплата НДС есть, конечно. Но она не такая значительная. Например:
реализация на 105 тыс и 5 тыс - это акциз.
Со 105 тыс НДС 17,5 тыс. , а со 100 тыс 16667.
Итого переплата: 833 грн.
А какой выход? Перепрограммировать РРО и прогр. обеспечение можно, конечно. А где разрешение на это фискальных органов?
В том-то и дело, что перепрограммировать нельзя - РРОшники еще не знают как - нет разъяснений. А у нас реализация в месяц около 150 тыс. и НДС мы платим не больше 1000,00 грн обычно, поэтому 833 помимо 1000 - это круто, лучше продавцам ЗП накинуть по 100 за доп. заморочки, чем в бюджет)))

Ksucha_b
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 27 січня 2014, 21:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ksucha_b »

Мы тоже, только с 13 го числа, подняли и то, куча ошибок....

Відповісти

Повернутись до “Інші податки та збори”