Акцизный налог в рознице

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Female писав:
Вика23 писав:
Female писав:Кто с розничных торговцев сигаретами и пивом уже пробовал заполнять новую декларацию по акцизному налогу + додаток №6 к ней? У меня вопрос, какую сумму ставить в столбике № 3 додатка №6? Надо ставить общие продажи состоящие из МРЦ или общие продажи МРЦ+акциз 5%?
а как ВЫ акциз накрутили? И по какой цене ВЫ продаете товар?
Вот и ставьте продажн. цену
МРЦ пачки сигарет, к примеру, 10 грн. В продажу я ее выставила 10+5% = 10,5 грн. 0,50 коп. акцизный налог по объяснениям налоговиков. А если я ставлю в декларацию цифру 10,5. Потом эти 10,5 грн * 5% = 0,53 грн. Получается я плачу не 50 коп. акциза а 53 коп.? Я правильно понимаю?
давайте подождем декларацию в медке.

Female
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 102
З нами з: 16 грудня 2011, 08:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Female »

Вика23 писав:
Female писав:
Вика23 писав: а как ВЫ акциз накрутили? И по какой цене ВЫ продаете товар?
Вот и ставьте продажн. цену
МРЦ пачки сигарет, к примеру, 10 грн. В продажу я ее выставила 10+5% = 10,5 грн. 0,50 коп. акцизный налог по объяснениям налоговиков. А если я ставлю в декларацию цифру 10,5. Потом эти 10,5 грн * 5% = 0,53 грн. Получается я плачу не 50 коп. акциза а 53 коп.? Я правильно понимаю?
давайте подождем декларацию в медке.
я думаю медок проблему не решит :)

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

а есть проблема? может ее и нет

Female
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 102
З нами з: 16 грудня 2011, 08:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Female »

Вика23 писав:а есть проблема? может ее и нет
Если на вопрос нет ответа значит она есть. Дозвонилась на горячую линию - сказали готовят разъяснение. Если готовят разъяснение значит проблема существует :)

lenik
УченикУченик
Повідомлень: 8
З нами з: 22 січня 2015, 21:12
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення lenik »

Female писав:
Ан-ия писав:Вика23, как вы выделяли этот акциз. мы не как не выделяли.
нам РРОшники перепрограммировали РРО. теперь в чеке есть сумма МРЦ и сумма акцизного налога отдельно. Им такое распоряжение пришло с налоговой.
А какой у вас РРО, а то наши в сервисном центре ничего не хотят перепрограммировать. У них еще нет инструкций. Если можно дайте ссылку на распоряжение из налоговой. Пока нет в чеке отдельно суммы акциза не понятно как выписывать НН по итогам дня. Если из фактической цены вычесть акциз а потом считать обязательства по НДС как говорят в налоговой, то будет расхождения с Z-отчетами РРО, которые передаются в ГНИ (там ведь НДС идет с полной цены без вычета акциза). Кто что думает по этому поводу, как правильно???

Female
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 102
З нами з: 16 грудня 2011, 08:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Female »

lenik писав:
Female писав:
Ан-ия писав:Вика23, как вы выделяли этот акциз. мы не как не выделяли.
нам РРОшники перепрограммировали РРО. теперь в чеке есть сумма МРЦ и сумма акцизного налога отдельно. Им такое распоряжение пришло с налоговой.
А какой у вас РРО, а то наши в сервисном центре ничего не хотят перепрограммировать. У них еще нет инструкций. Если можно дайте ссылку на распоряжение из налоговой. Пока нет в чеке отдельно суммы акциза не понятно как выписывать НН по итогам дня. Если из фактической цены вычесть акциз а потом считать обязательства по НДС как говорят в налоговой, то будет расхождения с Z-отчетами РРО, которые передаются в ГНИ (там ведь НДС идет с полной цены без вычета акциза). Кто что думает по этому поводу, как правильно???
У нас касс. ап. Mini 600. Это по городу Сумы. Вот текст.
Як правильно занести в чек РРО акцизний податок.

02.02.2015 - Головне управління ДФС у Сумській області
Коректний розрахунковий документ відповідно до вимог законодавства повинен включати такі рядки:

ТОВАР 126,00 А

--------------------------

СУМА 126,00

ПДВ А=20% 0,00

Акцизний податок 6,00

А=5%



У зв’язку з тим, що у частини РРО, внесених до Державного реєстру РРО до 1 січня 2015 року, не передбачено механізм розрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, у таких РРО дозволяється використовувати для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5 відс. збору, розробленого виробником (постачальником) даних моделей РРО.

1. Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, цей механізм може бути використаний для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Якщо підібрати відповідне значення при програмуванні додаткового збору - реєстратор розрахункових операцій буде коректно виконувати облік акцизного податку. Наприклад, якщо ціна товару без ПДВ становить 100 грн., ПДВ - 20 грн., а акцизний податок за ставкою 5 відс. - 6 грн., то фактична роздрібна ціна цього товару складає 126 гривень.

ТОВАР 126,00 А

--------------------------

СУМА 126,00

ПДВ А=20% 20,00

Акцизний податок 6,00

А=6%



Для того, щоб у сумі акцизного податку в розмірі 5 відс. коректно враховувався податок на додану вартість, допускається і необхідно встановити значення акцизного податку 6 відсотків.

У тих випадках, коли значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів відрізнятиметься від 5 відс., відповідне значення додаткового збору може буде розраховане по формулі:

ДЗ = (100 + ПДВ) * АКЦИЗ / 100,

де ДЗ - значення додаткового збору у відсотках, яке необхідно запрограмувати;

ПДВ - значення податку на додану вартість у відсотках;

АКЦИЗ - значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів у відсотках.



2. Для РРО, в яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:



ТОВАР 126,00 А

--------------------------

СУМА 126,00

ПДВ *А 20% 20,00

Акцизний податок 6,00

А=*Б 5%



3. Для РРО, в яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, дозволяється для обліку акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів використовувати окремий віртуальний товар, який повинен мати назву “доп. акциз 5 відс.”, відноситься до податкової групи, яка не є об'єктом оподаткування, а ціна такого товару повинна дорівнювати 5 відс. від вартості реального підакцизного товару. Цей віртуальний товар не повинен враховуватись при веденні обліку товарних запасів на складах та/або за місцем реалізації.

Такий чек повинен мати таку форму:

ТОВАР 120,00 А

ДОП.АКЦИЗ 5% 6,00 Д

--------------------------

СУМА 126,00

ПДВ А=20% 20,00

БЕЗ ПДВ Д (*)

Примітка: Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.

4. Для суб'єктів господарювання, які не є платниками ПДВ, при використанні РРО, в яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може використовуватись така форма чека:

ТОВАР 120,00 Д

ДОП.АКЦИЗ 5% 6,00 Д

--------------------------

СУМА 126,00

БЕЗ ПДВ Д (*)

Примітка: Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.

Ан-ия
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1128
З нами з: 16 лютого 2013, 07:28
Дякував (ла): 544 рази
Подякували: 733 рази

Повідомлення Ан-ия »

Вика23, договор приняли.теперь будем позже разбираться с отчетом

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Ан-ия писав: Вика23, договор приняли.теперь будем позже разбираться с отчетом
спасибо. отчет появится в медке, разберемся.
можно перепрограммировать РРО, но упирается в программистов. Им очень тяжело работается

Ан-ия
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1128
З нами з: 16 лютого 2013, 07:28
Дякував (ла): 544 рази
Подякували: 733 рази

Повідомлення Ан-ия »

Вика23 писав:
Ан-ия писав: Вика23, договор приняли.теперь будем позже разбираться с отчетом
спасибо. отчет появится в медке, разберемся.
можно перепрограммировать РРО, но упирается в программистов. Им очень тяжело работается
да но я только пока одного понять не могу как потом делать налоговые на регистрацию, надо что бы они совпадали в чеками.тогда как я понимаю надо в налог. отдельно вводить этот акциз. налог.Одни вопросы., а ответов пока ноль....

Маюля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2291
З нами з: 31 січня 2012, 02:43
Дякував (ла): 2421 раз
Подякували: 4634 рази

Повідомлення Маюля »

Ан-ия писав:
Вика23 писав:
Ан-ия писав: Вика23, договор приняли.теперь будем позже разбираться с отчетом
спасибо. отчет появится в медке, разберемся.
можно перепрограммировать РРО, но упирается в программистов. Им очень тяжело работается
да но я только пока одного понять не могу как потом делать налоговые на регистрацию, надо что бы они совпадали в чеками.тогда как я понимаю надо в налог. отдельно вводить этот акциз. налог.Одни вопросы., а ответов пока ноль....
вчера имела разговор с налоговой по поводу акциза, будь он не ладен. так вот. налоговая накладная выписывается на сумму без акциза, по аналогии налога на рекламу, т.е. колонка 8 НН будет без акциза, а 13 с акцизом. Как-то так. Осталось перепровести все НН за январь и будет нам счастье.

Відповісти

Повернутись до “Інші податки та збори”