ЗАКРЫТИЕ НАЛОГА НА ПРИБЫЛЬ В БУХУЧЕТЕ

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

Marlboro писав:А можете привести пункти ПСБО з кореляцією на ЗУ "Про бух.облік" та наказ МінФіну №88?

Не по темі: я відкриваю двері з ноги одразу, не чекаючи. В будь-якому разі так про мене пишуть на Бухфорумі і ВОБУ, але я не розумію про що вони #search# в мене ніколи не було цілей на когось "наїжджати", "выделываться", "умничать" і так далі. Цілі і мотиви в мене інші.
Яка у Вас гарна укр. вимова, привожу пункти, т.я. в мене мале підприємство складаю фін. звіт згідно ПСБО 25, а податок на прибуток в ньому показую згідно п.5.10.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Валюша с писав:
Marlboro писав:А можете привести пункти ПСБО з кореляцією на ЗУ "Про бух.облік" та наказ МінФіну №88?

Не по темі: я відкриваю двері з ноги одразу, не чекаючи. В будь-якому разі так про мене пишуть на Бухфорумі і ВОБУ, але я не розумію про що вони #search# в мене ніколи не було цілей на когось "наїжджати", "выделываться", "умничать" і так далі. Цілі і мотиви в мене інші.
Яка у Вас гарна укр. вимова, привожу пункти, т.я. в мене мале підприємство складаю фін. звіт згідно ПСБО 25, а податок на прибуток в ньому показую згідно п.5.10.
В мене погана як українська, так і російська - я з Полтави, ми тут "балакаємо суржиком", а не розмовляємо чи разговариваем
Читаю ПСБО 25:
5.10. У статті "Податок на прибуток" відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період.
З цього лише виходить, що в цій статті треба показати податок на прибуток, який ВЖЕ БУВ НАРАХОВАНИЙ на дату складання звітності. А я ж говорю про те, що нарахуванню він підлягає в наступному кварталі.
До речі, ПСБО 25 це загальна норма, спеціальним буде ПСБО 17, оскільки:
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток"
1. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток" (далі - Положення (стандарт) 17) визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати, доходи, активи і зобов'язання з податку на прибуток та її розкриття у фінансовій звітності.

2. Положення (стандарт) 17 застосовується підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які згідно з чинним законодавством є платниками податку на прибуток (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності).

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2174 рази
Подякували: 4363 рази

Повідомлення Бюгюльмэ »

Marlboro писав:
Ви складаєте декларацію на основі даних бухгалтерського обліку, тобто записів на регістрах? Сильно, може у Вас ще й прибуток однаковий?
Уявляєте, так! #g_haha# Я Вам скажу більше - по даним моїх регістрів бух.обліку видно навіть ЩО я включаю до складу податкових витрат, а ЩО не включаю! З чого випливає, що прибуток в мене не однаковий.

І велике прохання - не треба одразу з ноги #smile3#

P.S. Похоже, дискуссия переходит в разряд "что было раньше - яйцо или курица".

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

Marlboro писав: Читаю ПСБО 25:
5.10. У статті "Податок на прибуток" відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період.
З цього лише виходить, що в цій статті треба показати податок на прибуток, який ВЖЕ БУВ НАРАХОВАНИЙ на дату складання звітності. А я ж говорю про те, що нарахуванню він підлягає в наступному кварталі.
До речі, ПСБО 25 це загальна норма, спеціальним буде ПСБО 17, оскільки:
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток"
Я понимаю слова "за звітний період" иначе нежели Вы, для меня если отчет за год, то и отчетный период исчисления налога на прибыль -год, для Вас почему-то 9 мес. Ваше право.#hi#

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Валюша с писав:Я понимаю слова "за звітний період" иначе нежели Вы, для меня если отчет за год, то и отчетный период исчисления налога на прибыль -год, для Вас почему-то 9 мес. Ваше право.#hi#
На жаль, чи на щастя, ПСБО 25 не встановлює правила і методику розрахунку податку на прибуток - ні в бух, ні в под.
Бюгюльмэ писав:Уявляєте, так! #g_haha# Я Вам скажу більше - по даним моїх регістрів бух.обліку видно навіть ЩО я включаю до складу податкових витрат, а ЩО не включаю! З чого випливає, що прибуток в мене не однаковий.

І велике прохання - не треба одразу з ноги #smile3#

P.S. Похоже, дискуссия переходит в разряд "что было раньше - яйцо или курица".
Це просто чудово, я радий за Вас, що ви таким чином налаштували програму. Але - де в регістрах розрахунок? Ви не відповіли.

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Marlboro, дни трудные сейчас на работе, поэтому отпишу Вам хоть вечером - днем нет времени...

скажите : а в какой период Вы рекомендуете начислять к примеру сбор за водоиспользование, единый налог юрлица, начисление ЗАРПЛАТЫ и ЕСВ на заработную плату работников за январь при подаче табеля отработ. времени 01 ИЛИ 03 февраля,

И какими первичными документами рекомендуете это оформить ?

Лично я всегда оформляла (так меня когда-то научили - когда еще и 1-С не было) бух.справкой : бух. проводки по налогам и в затраты ставила в тот же отчетный период, (НКУ тоже так требует) -
чем отличается налог на прибыль,,, - не могу понять Вас,
как правило мы по окончании отчетного периода считаем то - что должны включить в бух.проводки того же периода - самый простой пример - зарплата и налоги по ней.

Или исключение Вы делаете только для налога на прибыль ? тогда почему ? Если Ваша теория "имеет право на жизнь" - то хотелось бы эти доводы услышать. Я всегда прислушиваюсь к чужим мыслям и идеям, отношусь к числу тех, кто верит что в споре рождается истина, но обязательно нужно понять и убедиться в чем она - истина то... ? Я прочла вышеуказанные Вами статьи 46,54,..., но они не подтверждают Ваш ход мыслей или я не понимаю чего-то ?
До НКУ, к примеру, по З-ну о прибыли мы обязаны были вести учет валовых доходов и затрат - и там были расчеты налога ...-не в деке.

из НКУ :
138.5.1. датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов'язання з податку та збору;
из ПСБО 25 :
...8. Суб'єкти малого підприємництва, які мають право на застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат:
....визнають витрати і доходи з урахуванням вимог Податкового кодексу України і відносять суми, які не визнаються Податковим кодексом України витратами або доходами, безпосередньо на фінансовий результат після оподаткування;...
...5.10. У статті "Податок на прибуток" відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період...


Да, признаюсь из своей практики - раньше на протяжении года когда дека была до 9числа, а баланс до 25числа - то я тоже в бухучете ставила налог за прибыль на уровне предыдущего квартала, но когда сроки годовых отчетов сравняли в прошлом году - то налог на прибыль учла одинаковый в деку и баланс.
Но ведь и текст ПСБО25 поменялся...

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Лилия-НИКА писав:скажите : а в какой период Вы рекомендуете начислять к примеру сбор за водоиспользование, единый налог юрлица, начисление ЗАРПЛАТЫ и ЕСВ на заработную плату работников за январь при подаче табеля отработ. времени 01 ИЛИ 03 февраля,
И какими первичными документами рекомендуете это оформить ?
Ви ніколи не бачили підприємства у яких борги по ЗП за декілька років? Ви ніколи не задумувались чому їм не нараховують мільйонних штрафних санкцій (а там же штрафи не такі як по ПКУ)? Тому що заробітну плату за, приміром, січень - там можуть нарахувати в травні, і це до речі не йде в протиріччя з бухгалтерським законодавством (аж самому смішно з написаного #g_haha# ), а все чому - тому-що є так улюблена стаття 9: відомість складуть в травні і ти хоч трісни, але попаде вона в другий квартал. До речі, табель - не первинний документ в розрахунку заробітної плати.

Коли я говорив про розрахунок податку за правилами ПКУ, то мав на увазі статті 46-57:
46.1. Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання
Які тут можуть бути ще питання - не відомо, ну можете ще ст.54 про узгоджене ПЗ почитати.

Тепер щодо ст.138 - вона не поширюється на податок на прибуток, оскільки виникала б рекурсія - ця стаття є частиною механізму його розрахунку. До речі, зверніть увагу на 139.1.6.
А довідку Ви про що складаєте, і для чого? Не багато Ви на себе берете, створюючи зобов'язання підприємства на підставі власноручно створеного документу? Тут виникає два моменти - викривлення звітності (зобовязання і витрати, яких ще немає) і треба бути як мінімум посадовою особою, якою бухгалтер є далеко не завжди.

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Что касается зарплаты - предприятия с долгами видела, но зарплата там начислялась месяц в месяц - иначе долгов бы у них не было.

Начислять з/плату так как пишете Вы совершенно неправильно , наказуемо, по работникам не подаются сведения в ПФ ежемесячные о заработке - страдает пенсия.... Нельзя не начислять зарплату ежемесячно при наличии отработанного времени.

из З-на о бухучете, ст.9 :
1. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення
господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
....
5. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.


Кто имеет справо составлять бух.справку - вопрос отдельный, (тот кто ведет бухучет предприятия.)

По НКУ ст.46.1 - Ваша цитата : ....на підставі якого здійснюється нарахування ...- так это касается только начисления налогов налогоплательщику в налоговой .
К примеру сбор за исп.воды согл. деки мы обязательно (при исп.на хоздеятельность) включаем в затраты в бухучете согл.ст. 138.5.1 в посл.день отчетного кв-ла, деку сдаем 40дней после оконч.отчетн.кв-ла -до 9-го, а начисление в налоговой согл. деки нам проводят аж 19-го.

Отличие налога на прибыль от других налогов лишь в том - что он идет в затраты в бухучете, а в налоговом нет.
Вы меня не убедили, Давайте еще аргументы.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Аргументи? Я нікого не "убеждаю", навпаки - я говорю Вам про можливості маневру, так як і з старою формою авансового звіту тут писав (не пам'ятаю, були Ви там в темі чи ні). Бух.довідку може скласти і рядовий бухгалтер, але в цьому разі має бути посадова особа, оскільки мова йде про зобов'язання, а того, що "веде бух.облік" - на жаль, недостатньо. Про п.5 - поєднайте його з пунктом 1 і все чудово виходить: господарська операція з нарахування ЗП триває від моменту виконання роботи до моменту розрахунку її (а рівно складання первинного документу). Рахували протягом січня-травня - операція вже попадає в травень, така от чорна математика.
А аналіз 46 не зрозумів, поясніть - тобто, юридична особа ТОВ "ООО" та платник податку ТОВ "ООО" - це різні речі?
Ну і, для того щоб не повторятись, введу новий ресурс для розгляду - приміром, ст.8 ЗУ Про бух.облік:
Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
.....
3. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських
операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше
трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
....
5. Підприємство самостійно:
визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства;
Цікаво так виходить - я кажу Вам, що у вас більше прав, аніж думаєте, а Ви впираєтесь #g_haha#

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11444 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Похоже Marlboro пытается нам показать, что мужская логика однозначно превалирует над женской.
Ну, что ж, мы женщины, мы мягкие и гибкие, давайте с ним согласимся.
#g_pinkgla

Відповісти

Повернутись до “Фінансова звітність”