Об этом я не спорю. Я против запрета Вами ежедневного подсчета кассы в дни зарплаты.
Интересно, а если по ведомости выдано все в первый же день, будет ли считаться нарушением п. 4.3 инструкции отражение этих документов в тот же день, а не "по истечении сроков этих выплат (согласно пункту 2.10 настоящего Положения)"
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"
Но, похоже, уже на подлете!!!
Ну может я не совсем правильно написала, я хотела сказать, что во время выплаты зарплаты наличные на зарплату, уже выданные, не отражаются в кассовой книге.
Виплата зарплати із каси підприємства
За правилами виплати зарплата може зберігатися або накопичуватися в певній сумі в касі підприємства. Готівка на такі цілі може зберігатися понад установлений ліміт каси (п. 2.10 Положення № 637, далі – Положення):
· суми, отримані в банку, – протягом 3 робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку, а для виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів – протягом 5 робочих днів;
підрозділів підприємств · суми, отримані за рахунок виручки, – протягом 3 робочих днів із дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях. Строк виплати вказується на титульній сторінці відомості.
Зверніть увагу: суми допомоги з тимчасової непрацездатності (виплачуваної як за рахунок підприємства, так і за рахунок ФСС з ТВП) не належать до фонду оплати праці (п. 3.2, 3.3 Інструкції № 5), тому зберігати їх у касі можна тільки в межах установленого ліміту.
Документальне оформлення видачі зарплатиздійснюється (п. 3.8 Положення):
· або за Видатковим касовим ордером типової форми № КО-2 (додаток 3 до Положення), виписаним на кожного одержувача (далі – ВКО). До передачі в касу ВКО фіксується бухгалтером у Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів типової форми № КО-3 (додаток 4 до Положення). У день видачі зарплати за ВКО робиться відповідний запис у Касовій книзі типової форми № КО-4 (додаток 5 до Положення) (п. 4.3
Положення),
· або за Відомістю на виплату грошей за формою додатка 1 до Положення.
Розглянемо покроково порядок виплати зарплати за відомістю. Крок 1. На титульній сторінці робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі зарплати і її суми (гривні пишуться словами, копійки – цифрами) (п. 3.8 Положення).
Зауважимо, що строк видачі готівки за відомостями не може перевищувати трьох робочих днів, ураховуючи день їх складання. Наприклад, якщо перший день видачі зарплати за відомістю, отже, і день складання відомості, припадає на 01.02.12 р., то граничним строком є 03.02.12 р. Крок 2. Старший касир видає касиру або іншій довіреній особі підприємства, яка виплачуватиме зарплату, зазначену у відомості суму готівки, причому разом із відомістю.
Запис про видану суму робиться у Книзі обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей за типовою формою № КО-5 (додаток 6 до Положення) (п. 4.6 Положення). Крок 3. У кінці робочого дня касир (довірена особа) повертає старшому касиру разом із відомістю, за якою здійснювалася виплата, невиплачену суму зарплати. Старший касир відображає повернуті кошти у Книзі обліку типової форми № КО-5 (п. 4.6 Положення). Крок 4. У день повної виплати зарплати за складеною відомістю, але не пізніше граничного строку такої виплати, касир зобов’язаний (п. 3.9 Положення):
· поставити у відомості проти прізвища осіб, яким не здійснено виплату, штамп або зробити напис «Депоновано»;
· скласти реєстр депонованих сум;
· зазначити в кінці відомості фактично виплачену суму і недоотриману суму, яка підлягає депонуванню, звірити ці суми із загальним підсумком за відомістю і засвідчити напис своїм підписом. Крок 5. Після здійснення виплат за відомістю касир робить відповідний запис у касовій книзі згідно з виписаним бухгалтерією ВКО на фактично видану за видатковою відомістю суму (п. 4.3 Положення). Зверніть увагу: ВКО складається на загальну суму, фактично виплачену за відомістю, після проведення таких виплат. У цей же день такий ВКО фіксується в Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (п. 3.1 Положення).
Отже, виплата за відомістю може тривати навіть три дні, але ВКО за такою відомістю складається, а запис у касовій книзі (тільки один) здійснюється в останній день виплати. Крок 6. Бухгалтер перевіряє записи, зроблені касирами у відомостях на виплату, і підраховує видані та депоновані за ними суми. Депоновані суми для здачі в банк оформляються одним ВКО на загальну суму.
[right]Библиотека Баланс №3_2012[/right]