Оплата за роботу у вихідні дні

kate_m
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 23
З нами з: 11 грудня 2012, 04:55
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення kate_m »

Ситуація наступна:
2 працівника відпрацювали у сб. 20.04.13 4-години. При цьому 1-й обрав оплату у подвійному розмірі, а 2-й інший вихідний.

1-му я нараховую 1500 грн (оклад) + 68,57 за вихідний:(1500/175*4*2) = 1568,57 грн. при цьому у відомості відображаю планову норму годин і для вислуги років та інтенсивності робота у вихідний не вплине.

Або: оклад 1500/175*179=1534,29+ 34,29 (однократно за вихідний) = 1568,58 грн. але тоді наступні виплати, що залежать від відпрацьованого часу також збільшаться.

Як правильно?

І нарешті 2-й працівник: ми йому взагалі оплачуємо в однократному розмірі 4-год у вих. день чи ні?

Багато читала, і врешті заплуталась....

Допоможіть, благаю....#cray#

annet.g
Гуру
Гуру
Повідомлень: 82
З нами з: 28 березня 2013, 04:57
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 14 разів

Повідомлення annet.g »

"Отметим, что при решении вопроса о компенсации за работу в праздничный день сначала оговаривается отгул, а если его невозможно предоставить или работник не желает отдыхать, то ему предоставляется оплата в двойном размере. Предоставить и отгул, и двойную оплату нельзя (законодательством это не предусмотрено)."
http://balance.ua/news/all/post/esli-tr ... chnye-dni/ - может поможет

Викуська
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 104
З нами з: 25 березня 2013, 04:26
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Викуська »

Если работник в выходной день работал, то он должен отработать полный рабочий день, тогда ему предаставляют неопл. отгул в рабочей неделе или оплату в двухкратном размере. Частично (несколько часов), не считается.

......Звертаємо вашу увагу на те, що надається відгул за повністю відпрацьований вихідний, святковий або неробочий день, а не кілька годин, відпрацьованих надурочно. Поняття надурочних робіт КЗпП регулює статтею 106, у якій встановлюється, що робота в понаднормовий час — це всі години, які відпрацьовуються понад установлений робочий час. Робота в над-урочний час може виникнути як за погодинної оплати праці, так і за відрядної, але компенсація понаднормових робіт шляхом надання відгулів не допускається.


Телефон - гарячая линия Мин труда 289 50 88
289 43 21
289 72 79
289 47 32 - режим работы

Это все тел. отделов, последний по режиму работы. Очень иногда помогает, у них можно получить консультацию, я всегда если что по труду или з/плате, обращаюсь по этом тел.

BMK
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 94
З нами з: 15 листопада 2011, 03:14
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 13 разів

Повідомлення BMK »

100% гарантии не дам, но что-то мне помнится, что суббота не считается работой в выходной день - только воскресенье или праздник.
Есть смысл проверить. если так - то можно просто оплатить в одинарном размере.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Статья 106 КЗОТ какбе невпопад - читать надо статью 107. В частности, оплату в двойном размере второму работнику надо исчислять только в случае, если он откажется от переноса выходного дня на любой другой. Что касается первого работника - двойной размер только относительно фактически отработанного времени, т.е. 4 часа.

kate_m
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 23
З нами з: 11 грудня 2012, 04:55
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення kate_m »

Дякую всім.

Дійшла висновку, що робітнику, який обрав відгул я маю оплатити 4 години роботи у вихідний в однократному розмірі (всього за місяць було 2 робочих вихідних). Проте, як бути з його окладом? Він відпрацював 159 годин всього, з них 151 год по графіку та 8 год у вихідні (4год*2 дня віхідних).
Ці 8 годин я оплачую як:1500(оклад)/175*8=68,57 грн. це буде компенсація за роботу у вихідні, тоді виходить, що оклад розраховую з 151 години? 1500/175*151=1294,29 грн. Разом 1362,86
Це для мене важливо, адже працівнику нараховуються надбавки за вислугу років та інтенсивність на оклад але враховуючи відпрацьовані години. якщо я заберу 8 годин із загальньої кількості, він оримає менші надбавки в порівнянні з тим, якби це був звичайний робочий день.

Якщо ж я не виключатиму 8 годин, а нарахую оклад за них без окремого виділення вихідного дня отримаємо 1500/175*159=1362,86 як і в першому випадку, але надбавка за вислугу і інтенсивність зросте за рахунок 8 годин.

То як врешті правильно?))) Як ви вважаєте?

Відповісти

Повернутись до “Зарплата, індексація”