= ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ: питання, відповіді, поради =

[email protected]
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 181
З нами з: 04 квітня 2016, 12:02
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення [email protected] »

Ната2727 писав:доброго дня
скажіть будь-ласка, працівникам в січні піднімали заробітну плату, в травні необхідно піднімати заробітну плату, щоб не нараховувати індексацію? й як вирахувати на яку суму?
В травні індексацію і не потрібно нараховувати, а от вже з червня потрібно. Якщо у Вас заробітна плата більше ніж прожитковий мінімум (1684 грн), то в червні сумма індексації буде 1684*0,037=62,31 грн. (індексується лише сумма прожиткового мінімуму, а 3,7% це коефіцієнт індексації). Тому я, щоб не індексувати зп в червні, в травні підняла заробітну плату на 80 грн, (p/s головне, щоб більше ніж 62,31 грн)

Olga Mon
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 13 травня 2017, 12:42
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Olga Mon »

Здравствуйте, подскажите по поводу индексации. У нас ТОВ, люди работают с 2016 без начисления индексации, з/п 3500. Можна ли задним числом изменить штатний и проценты премии, чтобы избежать начисления индексации. Спасибо за ответ

golograma
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 27 лютого 2013, 12:55
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення golograma »

Добрый день. Помоги пожалуйста сделать расчет индексации зар.платы.
Работника приняли на работу 1.04.15 - 1320грн., с сентября - по декабрь 15г. - 1400грн., с января по апрель 16г. - 1600грн.
Большое спасибо


ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

[email protected] писав:
Ната2727 писав:доброго дня
скажіть будь-ласка, працівникам в січні піднімали заробітну плату, в травні необхідно піднімати заробітну плату, щоб не нараховувати індексацію? й як вирахувати на яку суму?
В травні індексацію і не потрібно нараховувати, а от вже з червня потрібно. Якщо у Вас заробітна плата більше ніж прожитковий мінімум (1684 грн), то в червні сумма індексації буде 1684*0,037=62,31 грн. (індексується лише сумма прожиткового мінімуму, а 3,7% це коефіцієнт індексації). Тому я, щоб не індексувати зп в червні, в травні підняла заробітну плату на 80 грн, (p/s головне, щоб більше ніж 62,31 грн)
В мене питання, а чому не підняти у травні на 10,00 грн. Він стає базовим тоді . Я думаю, що якщо піднімати в червні, то тоді необхідно підняти на більш, ніж 62,31 грн. Поправте, якщо не вірно. Дякую !

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

ANKO писав:
[email protected] писав:
Ната2727 писав:доброго дня
скажіть будь-ласка, працівникам в січні піднімали заробітну плату, в травні необхідно піднімати заробітну плату, щоб не нараховувати індексацію? й як вирахувати на яку суму?
В травні індексацію і не потрібно нараховувати, а от вже з червня потрібно. Якщо у Вас заробітна плата більше ніж прожитковий мінімум (1684 грн), то в червні сумма індексації буде 1684*0,037=62,31 грн. (індексується лише сумма прожиткового мінімуму, а 3,7% це коефіцієнт індексації). Тому я, щоб не індексувати зп в червні, в травні підняла заробітну плату на 80 грн, (p/s головне, щоб більше ніж 62,31 грн)
В мене питання, а чому не підняти у травні на 10,00 грн. Він стає базовим тоді . Я думаю, що якщо піднімати в червні, то тоді необхідно підняти на більш, ніж 62,31 грн. Поправте, якщо не вірно. Дякую !
Если поднять на 10 грн то май будет базовым, но необходимо начислять фиксированную индексацию, сумма которой расчитывается как разница между начисленной индексацией мая и суммой поднятия оклада. т.е. 52,31. Так что легче поднять на 63 грн и не начислять каждый месяц фиксированную индексацию.

СветланаИ
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 732
З нами з: 15 лютого 2012, 02:46
Звідки: Киев
Дякував (ла): 645 разів
Подякували: 179 разів

Повідомлення СветланаИ »

ANKO писав:
[email protected] писав:
Ната2727 писав:доброго дня
скажіть будь-ласка, працівникам в січні піднімали заробітну плату, в травні необхідно піднімати заробітну плату, щоб не нараховувати індексацію? й як вирахувати на яку суму?
В травні індексацію і не потрібно нараховувати, а от вже з червня потрібно. Якщо у Вас заробітна плата більше ніж прожитковий мінімум (1684 грн), то в червні сумма індексації буде 1684*0,037=62,31 грн. (індексується лише сумма прожиткового мінімуму, а 3,7% це коефіцієнт індексації). Тому я, щоб не індексувати зп в червні, в травні підняла заробітну плату на 80 грн, (p/s головне, щоб більше ніж 62,31 грн)
В мене питання, а чому не підняти у травні на 10,00 грн. Він стає базовим тоді . Я думаю, що якщо піднімати в червні, то тоді необхідно підняти на більш, ніж 62,31 грн. Поправте, якщо не вірно. Дякую !

Вы правильно думаете : Щоб не нараховувати індексацію вже у червні 2017 року, роботодавець має збільшити посадовий оклад працівнику у травні 2017 р. хоча б на 1 грн.

Логіка тут проста:
по-перше, в місяці збільшення окладу, та в двох наступних місяцях (червень та липень) працівнику нараховувати індексацію точно буде не потрібно;
по-друге, при цьому не виникне і того, що раніше мало назву «фіксована сума індексації» - оскільки у травні сума індексації ще не нараховується, тож, будь-яка сума підвищення окладу більша за суму індексації, яка могла б нараховуватися в такому місяці.
Далі доведеться стежити за порогом індексації і, за потреби, знову підвищувати оклади. Зрозуміло, що робити це краще у місяцях, коли індексацію нараховувати ще не потрібно. Тоді можна обійтись й підвищенням окладу на 1 гривню. (Дебет-Кредит)

Olga Mon
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 13 травня 2017, 12:42
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Olga Mon »

Так можно поднять з/п за май на 10 или на 80 грн. Противоположные советы . Я запуталась #wall#

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

Olga Mon писав:Так можно поднять з/п за май на 10 или на 80 грн. Противоположные советы . Я запуталась #wall#
За травень можна хоч на 1 грн., - він буде базовим місяцем, а за червень - тільки на суму більше, ніж сума індексації.

ИИИИИИИИ
Оракул
Оракул
Повідомлень: 216
З нами з: 15 грудня 2015, 13:07
Дякував (ла): 124 рази
Подякували: 18 разів

Повідомлення ИИИИИИИИ »

Подскажите
повышала зарпл с 01.01.17 ,у всех по 3300,00,с 01.05.17 всем повысила на 150,00 грн ,значит индексацию не в мае не в июне я не считаю?

или в июне мне еще на 80 грн нужно будет повысить?

или же база для начисления индексации будет - май 2017 г?

plazma888
Гуру
Гуру
Повідомлень: 78
З нами з: 12 січня 2016, 15:26
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення plazma888 »

Коллеги, а как вы объясняете повышение з/п на 1 грн, в случае проверки, я думаю, возникнут вопросы или нет?

Відповісти

Повернутись до “Зарплата, індексація”