= ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ: питання, відповіді, поради =

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Доброго ранку. Продовжу вчорашню дискусію з поставленого питання.
От: 23 июня 2016 г. 12:06:33
blize писав:... Подскажите, кто прав: я или 1С?..
Считаю зарплату за июнь сотруднику.
Базовый месяц - март 2016 года. Индексация в июне 3,5%. Он был в отпуске в июне, отработано 3 дня. Зп начислено 712,50 грн.
Я считаю так: 1450 * 3,5% = 50,75 грн.
50,75 / 20 * 3 = 7,61 грн. - индексация за июнь согласно отработанным дням.
А 1С моя считает так: 712,50 грн. * 3,5% = 24,94 грн.!!!!
Может быть, какие-то настройки в программе нужно исправить?..
Моя програма теж так рахує. Припустимо, що ми не знаємо законодавства і тупо довіряємо програмі.
Може blize і мені попала "брачна" програма (розробники напартачили) або десь не стоїть якась "галочка" і програма невірно рахує.
Значить в інших бухгалтерів-користувачів 1С програма правильна (у розробників правильні консультанти з законодавства) і рахує індексацію в цьому випадку пропорційно.

ВІДГУКНІТЬСЯ шановні бухгалтера, скажіть як у вас є саме в програмі 1С.
(саме в цій ситуації)

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

Так і в мене 1С 8.2 рахує неправильно індексацію, як налаштувати не знаю.

Larabara
Гений
Гений
Повідомлень: 315
З нами з: 20 жовтня 2012, 14:16
Дякував (ла): 207 разів
Подякували: 122 рази

Повідомлення Larabara »

Доброе утро,у меня тоже 1С8 неправильно считает,так началось после повышения индекса на 103.,До этого все считалось правильно. Исправляю вручную.

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Продовження
eMelya писав:.....Программа не вірно рахує та завищує сумму індексації.
ANKO писав:Так і в мене 1С 8.2 рахує неправильно індексацію, як налаштувати не знаю.
То що ж виходить, що програму розробили не спеціалісти?

Спробую ще аргументувати. Беремо нашу відому цитату з постанови п.4 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/107 ... ed20160224
У разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.
і читаємо частинами.
"У разі коли особа працює неповний робочий час, ..." СТОП. Визначаємося, чи працює наш працівник на умовах неповного робочого часу. Дивимось статтю 56 Закону про працю
"Стаття 56. Неповний робочий час. За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень...."
Я думаю всі знають, що неповний робочий день - це менше 8 годин, неповний робочий тиждень - менше 40 годин.
Визначились, що наш працівник працює за стандартним графіком 40-годинний робочий тиджень. ВСЕ. КРАПКА. Далі нас це речення з постанови НЕ СТОСУЄТЬСЯ.

Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1989 разів

Повідомлення Nadiy »

Larabara писав:Доброе утро,у меня тоже 1С8 неправильно считает,так началось после повышения индекса на 103.,До этого все считалось правильно. Исправляю вручную.
подивіться що у вас прописано в документі сервіс-варіанти алгоритмів розрахунку зарплати - у колонці "поріг індексації 103",
має бути "ПрименятьПоИндексуИнфляции"

eMelya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1230
З нами з: 07 серпня 2013, 23:58
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 897 разів

Повідомлення eMelya »

Татьяна ТС писав: читаємо частинами.
"У разі коли особа працює неповний робочий час, ..." СТОП. Визначаємося, чи працює наш працівник на умовах неповного робочого часу. Дивимось статтю 56 Закону про працю
"Стаття 56. Неповний робочий час. За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень...."
Я думаю всі знають, що неповний робочий день - це менше 8 годин, неповний робочий тиждень - менше 40 годин.
Визначились, що наш працівник працює за стандартним графіком 40-годинний робочий тиджень. ВСЕ. КРАПКА. Далі нас це речення з постанови НЕ СТОСУЄТЬСЯ.
Якщо працівнику встановлено неповний робочий день, то індексація вираховується пропорційно відпрацьованому часу, але якщо є відпускні або лікарняні - цей час ще зменшується. Почитайте лист Мінсоцполітики від 25.02.2016 № 75/10/136-16. Більше коментувати немає сенсу, застрягли на дрібницях, які вже роками відпрацьовані.

Vbhf
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 13
З нами з: 02 жовтня 2014, 16:45
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Vbhf »

Добрый день!
Вроде бы немного разобралась как считать индексацию:).... Но...... возникает вопрос.
В месяц повышения оклада индексация становится фиксированной и мы платим размер индексации минус сумма повышения... Если сумма повышения не перекрывает индексацию:)
Но в месяц повышения оклада работник ушел в отпуск и нужно рассчитывать индексацию из суммы без отпускных правильно я понимаю?
В месяце повышения оклада и отпуска индексация будет насчитана исходя из суммы зп без отпускных?
Какая тогда будет фиксированная? Та, которая высчитывается исходя из 1450 грн минус сумма повышения, но выплачиваться будет в следующем месяце до следующего повышения оклада?

Помогите, пожалуйста!!!#wall# #wall# #wall#

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

eMelya писав:
Татьяна ТС писав: читаємо частинами.
"У разі коли особа працює неповний робочий час, ..." СТОП. Визначаємося, чи працює наш працівник на умовах неповного робочого часу. Дивимось статтю 56 Закону про працю
"Стаття 56. Неповний робочий час. За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень...."
Я думаю всі знають, що неповний робочий день - це менше 8 годин, неповний робочий тиждень - менше 40 годин.
Визначились, що наш працівник працює за стандартним графіком 40-годинний робочий тиджень. ВСЕ. КРАПКА. Далі нас це речення з постанови НЕ СТОСУЄТЬСЯ.
Якщо працівнику встановлено неповний робочий день, то індексація вираховується пропорційно відпрацьованому часу, але якщо є відпускні або лікарняні - цей час ще зменшується. Почитайте лист Мінсоцполітики від 25.02.2016 № 75/10/136-16. Більше коментувати немає сенсу, застрягли на дрібницях, які вже роками відпрацьовані.
Ще раз акцентую, що працівник працює на повному робочому тижні і частину місяця перебував у відпустці. Вказаний вами лист не переконав. В ньому говориться про неповний робочий час.
Вибачайте. Більше коментувати не буду, якщо набридли мої дрібниці.
Кожний має право залишатись при своїй думці. #bye#

blize
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1762
З нами з: 28 серпня 2014, 12:20
Дякував (ла): 2057 разів
Подякували: 611 разів

Повідомлення blize »

Nadiy писав:
Larabara писав:Доброе утро,у меня тоже 1С8 неправильно считает,так началось после повышения индекса на 103.,До этого все считалось правильно. Исправляю вручную.
подивіться що у вас прописано в документі сервіс-варіанти алгоритмів розрахунку зарплати - у колонці "поріг індексації 103",
має бути "ПрименятьПоИндексуИнфляции"
Так, після цих маніпуляцій в мене вірно нараховується індексація, вона в мене ще й різна для різних співробітників. Це в 1с8, а в 1с7 я так і не розібралась, де налаштувати, там правлю вручну.
От тільки вийшла загвоздка з індексацією при відпустці...((((

blize
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1762
З нами з: 28 серпня 2014, 12:20
Дякував (ла): 2057 разів
Подякували: 611 разів

Повідомлення blize »

eMelya писав:
Татьяна ТС писав:Можливо я чіпляюся або помиляюся #sigh# , але неповний робочий час і невідпрацьований час - це зовсім різні речі по суті.
У мене програма теж так рахує, не пропорційно
Можливо й різні речі, але індексація виплачується лише за відпрацьований час. У нашому випадку це 3 дні. Якщо індексація за повністю відпрацюваний місяць становить 50,75 грн, то за три дні вона не може становити 24,94 грн. (майже половина суми) Программа не вірно рахує та завищує сумму індексації. Сума індексації нараховується в межах прожиткового мінімуму за повністю відпрацьований час. А оскільки прожитковий мінімум дорівнює мінімальній зарплаті, це не може бути сума 712,50 грн. (окрім відрядної оплати праці)
У всякому випадку це просто логічно) Повний місяць 20 днів - 1450 грн. і індексація 50,75 грн, а 3 дні - відповідно 7,21 грн. Я схиляюся до такой думки) Більше не буду вас напружувати))
Татьяна ТС писав: Моя програма теж так рахує. Припустимо, що ми не знаємо законодавства і тупо довіряємо програмі.
Може blize і мені попала "брачна" програма (розробники напартачили) або десь не стоїть якась "галочка" і програма невірно рахує.
Значить в інших бухгалтерів-користувачів 1С програма правильна (у розробників правильні консультанти з законодавства) і рахує індексацію в цьому випадку пропорційно.

ВІДГУКНІТЬСЯ шановні бухгалтера, скажіть як у вас є саме в програмі 1С.
(саме в цій ситуації)
Ось тут у коментарях нижче пишуть, що программа рахує за старим методом, а розробники нічого не міняли просто....
http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=113796

Відповісти

Повернутись до “Зарплата, індексація”