=РОЗРАХУНОК КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ=

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Chasey писав:
-Latka- писав:
Chasey писав: Вы сейчас платите зп за апрель, а потом при увольнении заплатите компенсацию. Если вы уйдете в отпуск то оплатите только отпуск.
Бухгалтер говорит, что отпускные нужно выплачивать за три дня до отпуска (и налоги с них тогда же), то есть апрелем я в отпуск задним числом пойти не могу, так как за несвоевременную выплату отпускных большие штрафы. Так ли это?
Правильно Вам бухгалтер каже - Законом про відпустки ст.21 передбачено виплата відпускних за три дні. А от щодо компенсації , то це виплата за НЕВІДПРАЦЬОВАНИЙ час, тож якщо компенсацію нарахувати після звільнення, то ЄСВ не нараховується https://ibuhgalter.net/material/98/1908 таке роз’яснення дають самі податківці у 2017 році

Chasey
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 16
З нами з: 18 квітня 2018, 10:05
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення Chasey »

Nelli-Nelli писав: А от щодо компенсації , то це виплата за НЕВІДПРАЦЬОВАНИЙ час, тож якщо компенсацію нарахувати після звільнення, то ЄСВ не нараховується https://ibuhgalter.net/material/98/1908 таке роз’яснення дають самі податківці у 2017 році
А хіба можна робити виплату компенсації за невідпрацьований час не в день звільнення? І це нічим не карається? Якщо так, то це вирішує питання: ми звільняємо працівника, в день звілнення виплачуємо йому зп та платимо подаки з цієї зп, а потім в кінці місяця, коли він вже не працює, виплачуємо йому компенс.за невикористані відпускні, і платимо з них тільки ПДФО та ВЗ, так?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Chasey писав:
Nelli-Nelli писав: А от щодо компенсації , то це виплата за НЕВІДПРАЦЬОВАНИЙ час, тож якщо компенсацію нарахувати після звільнення, то ЄСВ не нараховується https://ibuhgalter.net/material/98/1908 таке роз’яснення дають самі податківці у 2017 році
А хіба можна робити виплату компенсації за невідпрацьований час не в день звільнення? І це нічим не карається? Якщо так, то це вирішує питання: ми звільняємо працівника, в день звілнення виплачуємо йому зп та платимо подаки з цієї зп, а потім в кінці місяця, коли він вже не працює, виплачуємо йому компенс.за невикористані відпускні, і платимо з них тільки ПДФО та ВЗ, так?
Ну Ви ж читали роз’яснення? Я його не придумувала#wink# Виходить, що з податків тільки ПДФО та ВЗ, але б я, керуючись посиланням в попередньому пості, виплачувала компенсацію на наступний день після звільнення.

Chasey
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 16
З нами з: 18 квітня 2018, 10:05
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення Chasey »

Nelli-Nelli писав: Ну Ви ж читали роз’яснення? Я його не придумувала#wink# Виходить, що з податків тільки ПДФО та ВЗ, але б я, керуючись посиланням в попередньому пості, виплачувала компенсацію на наступний день після звільнення.
Там дано роз’яснення про те, що ЯКЩО виплачувати пізніше строку звільнення, то ЄСВ не платити. Але не сказано, що в принципі робити виплати після строку звільнення можна і це всіляко вітається. Можливо по іншому закону за це передбачено штраф, я про це.
Питання до усіх: згідно якого закону виплати при звільненні необхідно робити в той же день та які штрафи передбачено за порушення? Невже можна платити, коли хочеш, і нічого за те тобі не буде? Тоді всім є сенс робити виплати не в день звільнення, а після, щоб економити на податках?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2172
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 621 раз
Подякували: 1519 разів

Повідомлення marina11 »

Chasey писав:
Скрытый текст
Nelli-Nelli писав: Ну Ви ж читали роз’яснення? Я його не придумувала#wink# Виходить, що з податків тільки ПДФО та ВЗ, але б я, керуючись посиланням в попередньому пості, виплачувала компенсацію на наступний день після звільнення.
Там дано роз’яснення про те, що ЯКЩО виплачувати пізніше строку звільнення, то ЄСВ не платити. Але не сказано, що в принципі робити виплати після строку звільнення можна і це всіляко вітається. Можливо по іншому закону за це передбачено штраф, я про це.
Питання до усіх: згідно якого закону виплати при звільненні необхідно робити в той же день та які штрафи передбачено за порушення? Невже можна платити, коли хочеш, і нічого за те тобі не буде? Тоді всім є сенс робити виплати не в день звільнення, а після, щоб економити на податках?
Пробачте, але Ви не на бухгалтерських курсах і не у юридичній консультації. Так, за несвоєчасний розрахунок з працівником можливі штрафні санкції. Чи будуть вони накладені - це вже як Вам пощастить. Тут ніхто не братиме на себе відповідальність надати консультацію типу: "зробіть, а далі якось буде". Згідно з діючим законодавством ПОВНИЙ розрахунок з працівником має бути проведений У ДЕНЬ ЗВІЛЬНЕННЯ. Сходіть до управляння праці та соцзахисту і задайте свої питання там. #curtsey#

Chasey
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 16
З нами з: 18 квітня 2018, 10:05
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення Chasey »

marina11 писав: Сходіть до управляння праці та соцзахисту і задайте свої питання там. #curtsey#
А на форумі вже ввели нові правила, що не можна задавати питань? Не хочете відповідати - Вас особисто ніхто не примушує. А кому буде не складно, відповість, і я йому за це дуже подякую.

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8701
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2125 разів
Подякували: 5234 рази

Повідомлення Тюша »

Chasey писав:
marina11 писав: Сходіть до управляння праці та соцзахисту і задайте свої питання там. #curtsey#
А на форумі вже ввели нові правила, що не можна задавати питань? Не хочете відповідати - Вас особисто ніхто не примушує. А кому буде не складно, відповість, і я йому за це дуже подякую.
Если Вас не удовлетворил предыдущий ответ, скажу свое личное мнение. Никто вас штрафовать за невыплаты не будет. Ваша фирма уже "висяк" и идет под закрытие. Всем понятно, что взять с фирмы нечего. Но это только моё мнение. А по правилам- все надо выплатить.

Ожинка
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 181
З нами з: 10 жовтня 2013, 11:46
Дякував (ла): 99 разів
Подякували: 33 рази

Повідомлення Ожинка »

Розрахунок з працівником повинен бути проведений у день звільнення, компенсація за невикористану відпустку теж повинна бути виплачена у день звільнення.За невиплату всіх належгих сум при звільненні штраф -середня зарплата за весь час до остаточного розрахунку. Спробуйте взяти відпустку без збереження,якщо це допоможе.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8537
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1892 рази
Подякували: 6499 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Chasey писав:А на форумі вже ввели нові правила, що не можна задавати питань? Не хочете відповідати - Вас особисто ніхто не примушує. А кому буде не складно, відповість, і я йому за це дуже подякую.
Нові поки не ввели, але ви - як новий учасник, я сподіваюсь, ознайомилися з діючими правилами https://buhgalter911.com/yaf/rules.aspx

ЗІ правила ввічливості все ж ніхто не відміняв - і дякувати, на мою думку, треба за будь-яку допомогу ) імхо

Chasey
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 16
З нами з: 18 квітня 2018, 10:05
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення Chasey »

Tasa писав:
ЗІ правила ввічливості все ж ніхто не відміняв - і дякувати, на мою думку, треба за будь-яку допомогу ) імхо
Покажіть мені, де я була неввічлива. Всім, хто мені відповів, я дякую на кожен пост.

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”