Додаткова відпустка для вдівця, батька двох неповнолітніх дітей

Люсія
Профи
Повідомлень: 35
З нами з: 22 липня 2014, 19:53
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Люсія »

Всім доброго дня! Сподіваюсь на допомогу в питаннях: Чи має право на додаткову відпустку вдівець, батько двох неповнолітніх дітей (працює на основній роботі, повний робочий день)? Якщо має, то який термін цієї відпустки? Ця відпустка продовжує основну, чи може бути окремо від неї? Нараховуються відпускні звичайно, чи є якісь особливості? Дякую.

Gedda
Гений
Гений
Повідомлень: 459
З нами з: 23 вересня 2009, 00:21
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 264 рази

Повідомлення Gedda »

Люсія писав:Всім доброго дня! Сподіваюсь на допомогу в питаннях: Чи має право на додаткову відпустку вдівець, батько двох неповнолітніх дітей (працює на основній роботі, повний робочий день)? Якщо має, то який термін цієї відпустки? Ця відпустка продовжує основну, чи може бути окремо від неї? Нараховуються відпускні звичайно, чи є якісь особливості? Дякую.
Стаття 19 ЗУ "Про відпустки" Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до
15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину
, одинокій
матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у
разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також
особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків
надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10
календарних днів без урахування святкових і неробочих днів
(стаття
73 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ).
{ Частина перша статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законами
N 2128-IV ( 2128-15 ) від 22.10.2004, N 1343-VI ( 1343-17 ) від
19.05.2009, N 1959-VI ( 1959-17 ) від 10.03.2010 }

Думаю, что имеет право по этой статье закона. Раньше было 7 дней (но на сайте в последней редакции - 10 дней)
Причем право на дополнительный отпуск дается раз в год. Если имея право на доп. отпуск работник его не использовал, то право на него в следующем году не сохраняется. Доп. отпуск может быть совмещен с ежегодным (это должно быть прописано в заявлении и приказе), а может и быть отдельным. Если работник имеет право на еще какие-то доп. отпуска - сумма дней доп. отпуска не должна превышать 17 календарных дней (ст.19, абз.2)
Оплата за доп. отпуск расчитывается также как обычный

Люсія
Профи
Повідомлень: 35
З нами з: 22 липня 2014, 19:53
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Люсія »

Дякую за вичерпну відповідь. Уточню про інше: цей працівник прийнятий в березні 2014 року, За графіком відпусток піде в основну відпустку в січні 2015 року на 24 календарних дні (за 2014 рік). Чи можна йому використати разом і додаткову відпустку на дітей за 2014 рік чи уже тільки за 2015 рік?

Gedda
Гений
Гений
Повідомлень: 459
З нами з: 23 вересня 2009, 00:21
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 264 рази

Повідомлення Gedda »

Люсія писав:Дякую за вичерпну відповідь. Уточню про інше: цей працівник прийнятий в березні 2014 року, За графіком відпусток піде в основну відпустку в січні 2015 року на 24 календарних дні (за 2014 рік). Чи можна йому використати разом і додаткову відпустку на дітей за 2014 рік чи уже тільки за 2015 рік?
Люсия, ответила в личку)

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”