Матеріальна допомога на оздоровлення

Kostya
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 06 грудня 2017, 14:40

Повідомлення Kostya »

Шановні Друзі та Колегі! Можливо де хто може роз'яснити: за яких умов адміністрація ВНЗ має право не виплачувати допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним кадрам (ст. 57 Закону України "Про освіту")? Чи це є обов'язковою виплатою? І яку відповідальність несе адміністрація за невиплату допомоги на оздоровлення?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1044
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 530 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Kostya писав:Шановні Друзі та Колегі! Можливо де хто може роз'яснити: за яких умов адміністрація ВНЗ має право не виплачувати допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним кадрам (ст. 57 Закону України "Про освіту")? Чи це є обов'язковою виплатою? І яку відповідальність несе адміністрація за невиплату допомоги на оздоровлення?
Так, Законом передбачено Але...Водночас, відповідно до п. 4 постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 та пп. 5 п. 4 наказу МОН від 26.09.2005 р. № 557 (далі — Наказ № 557), керівникам навчальних установ освіти надано право в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам матеріальну допомогу, у т.ч. на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, окрім матеріальної допомоги на поховання.
Тобто надання зазначеної матеріальної допомоги може здійснюватися за рішенням керівника лише в разі, коли такі кошти будуть закладені до фонду оплати праці під час формування кошторису на відповідний бюджетний рік.
Право на виплату матеріальної допомоги, передбаченої Наказом № 557, мають усі працівники навчального закладу, установи освіти.
Виходячи із зазначеного вище, виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки не виключає можливості (за наявності коштів фонду оплати праці) виплати цим працівникам також і матеріальної допомоги, зокрема, для вирішення соціально-побутових питань, передбаченої пп. 5 п. 4 Наказу № 557. Думаю, в наших реалиях это право, а не обязанность.

ОльгаАнатоліівна
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 06 липня 2020, 15:36

Повідомлення ОльгаАнатоліівна »

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка. В дитячому садочку працює медична сестра на 0,5 ставки. В якому розмірі виплачується ій матеріальна допомога? В розмірі посадового окладу (0,5 від 3048) чи в розмірі тарифного розряду (3048грн)?

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”