= РОЗРАХУНОК ВІДПУСКНИХ =

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Яков писав:
Яков пише
Natalenna писав:У зв'язку із останніми тенденціями зробила висновки для себе:
1. Держпраці усіма силами старається прирівняти (обкласти відповідними штрафами) ФОПів до юросіб у частині ведення кадрового обліку та трудового законодавства. Ніби з одної сторони позиція ясна: чому людина має втрачати у своїх правах, коли праює у ФОПа. Але з іншої сторони, з метою розвитку економіки ті послаблення і придумали, щоб люди самі себе забезпечили і дали роботу іншиим, не всі мають можливість найняти ще відділ кадрів, щоб відкрити, припустимо продуктовий магазин. Наприклад, читала недавно, що Держпраці приколупалася до ФОПащо ін не веде книгу обліку уху трудових книжок, тоді коли ФОП повинен внести запис і віддати на руки трудову працівнику.
2. У зв'язку з цим,вирішила для себе, що я краще застоую коефіцієнт підвищення окладів у ФОПа, чим себе убезпечу від ідіотських дискусій на перевірці, а також від не менш дурних пояснень на комісії у РДА, чому зарплата за місяць менше мінімалки.

До речі у зв'язку із оновленням звіту з ЄСВ скоро у нас почнеться хвиля зміни посад згідно З КЛАСИФІКАТОРОМ ПРОФЕСІЙ. Ще один ідіотизм, але це тренд останніх років
1. Насчёт "приколупывания" к ФОПу за неведение книги обліку руху трудових книжок – это уж "занадто"! #smile3#
Я тоже считаю, что Держпраці (и Минсоцполитики) усіма силами старається прирівняти…
Но опять-таки, если мы откроем первоисточник: Порядок № 100 и прочитаем пункт 2 самого Приказа, то в нём сказано без всякого упоминания о ФОПах:
2. Установити, що чинність цієї постанови поширюється на підприємства, установи і організації усіх форм власності.
Роз'яснення з питань обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження надаються Міністерством соціальної
політики, а у разі коли виплати за середньою заробітною платою провадяться з бюджету або громадських фондів споживання, - за
участю Міністерства фінансів і відповідних фондів.
Относятся ли ФОПы к "підприємствам"? НЕТ!
Относятся ли ФОПы к "установам"? Тоже НЕТ!
к "організаціям усіх форм власності" — НІ НЕТ! НАЙН! НИХТ!#smile3#
Почему же на них (ФОПов) "трудовики" и "соцполитики" любят распространять действие Порядка № 100? – просто так (только на основании своих собственных писем)!
2. И хотя я и учитываю коэффициенты (последние года 2), но если вопрос встанет о неприменении коэффициентов за предыдущие периоды:
сделаю "круглые" глаза и спрошу "а на основании чего ФОП должен применять их?" их ответ, конечно, понятен: "на основании Порядка 100", далее моё возражение, что этот Порядок на ФОПов не распространяется, о чём прямо сказано в Приказе, на что услышу их ответ: "ну а письма вы что – не читали?", на что у меня есть козырный ответ: "а мои письма в минсоцполитики Вы читали о внесении изменений в Порядок 100, которое было написано года 3 назад?"
Т.е., если они хотят, чтобы этот Приказ распространялся на ФОПов – внесите изменения, добавив пару слов в п.2! В чём проблема?
Кстати, например, нотариусы-работодатели вообще не относятся ни к ФОПам, ни к установам и другим категориям, на которые распространяется Наказ 100. И тоже, при желании, могут плевать на этот Приказ с высокой колокольни.
Аналогия
1. Когда в Положении НБУ не было прописано про ФОПов, ведущих Книги учёта доходов, а только про ФОПов, ведущих Книги учёта доходов и расходов, я спорил с редакциями бух.журналов, форумчанами, которые доказывали, что за неоприходывание налички ФОПа-единщика, ведущего книгу учёта доходов, можно оштрафовать тоже: мол, подумаешь – какая разница, что в Положении № 148 сказано только о "книге учёта доходов и расходов" – это почти одно и тоже.
Но в НБУ посчитали, что НЕ одно и тоже и в Постанове №и 54 уже внесли изменения в Положение № 148, добавив и понятие "книги учёта доходов".


2. Открываем НКУ и читаем какую нибудь главу (раздел), например, про единщиков.
Прочитали. Но это ведь не значит, что нормы этой главы распространяются на весь НКУ или на другую главу (раздел), если об этом прямо не сказано в этой главе.
Т.е., если указаны сроки подачи деклараций для единщиков, то это не значит, что точно такие же сроки подачи деклараций для тех, кто на ОСН...#smile3#
До речі у зв'язку із оновленням звіту з ЄСВ я планирую вносить изменения по "старым" работникам только при увольнении, когда нужно будет указывать эти данные в табл. 5 (либо при переводе).
кстати, почему всё-таки классификатор профессий в новой редакции Инструкции называется "общесоюзным"? Какой-такой "общий союз" может быть в унитарной Украине?
Или это имеется ввиду "обще союзный [с Европой]" классификатор?#rtfm# #g_hospita
1. Держпраці заточена під перевірки бюджету, от вони всіх і прирівнюють. ФОПи майже ні в якій інструкції не вказані, думаю, тому що ніхто на то раніше увагу не звертав.
2. Я вам більше скажу, круглі очі будуть робити всі. Я теж п фірмах раніше коефіцієнтів не застосовувала.
3. Я з серпня проаналізую мої посади і те що відізняється зміню.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »


3. Я з серпня проаналізую мої посади і те що відізняється зміню.[/quote]

Доброго дня !! ВІТАЮ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ))))
Підскажіть, будь-ласка, а якщо на ТОВ є один бухгалтер, то в штатному (Згідно класифікатора професій), який код треба ставити?
Чи може один бухгалтер бути головним ?Дякую !

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Працівник йде у відпустку 18.07.2018, я тільки сьогодні виплачую відпускні.?
Знаю , що по законну за 3 дні до відпустки, тобто я вже порушую терміни. Вірно?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

ANKO писав: 3. Я з серпня проаналізую мої посади і те що відізняється зміню.

Доброго дня !! ВІТАЮ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ))))
Підскажіть, будь-ласка, а якщо на ТОВ є один бухгалтер, то в штатному (Згідно класифікатора професій), який код треба ставити?
Чи може один бухгалтер бути головним ?Дякую !
Був лист від мінсоцполітики що ні. У мене на роботі така сама ситуація, але в нас є ще економіст. Я планую бухгалтерсько-економічний відділ робити.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Снежынка писав: Працівник йде у відпустку 18.07.2018, я тільки сьогодні виплачую відпускні.?
Знаю , що по законну за 3 дні до відпустки, тобто я вже порушую терміни. Вірно?
Не зовсім. Якщо він іде не по графіку, то нехай пошлеться у заяві і ви в наказі на конвенцію. Я давала у темі проверка управления труда пункт конвенції. Тоді ви можете не дотримуватися графіку.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

ANKO писав: 3. Я з серпня проаналізую мої посади і те що відізняється зміню.
Доброго дня !! ВІТАЮ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ))))
Підскажіть, будь-ласка, а якщо на ТОВ є один бухгалтер, то в штатному (Згідно класифікатора професій), який код треба ставити?
Чи може один бухгалтер бути головним ?Дякую ![/quote]

Один, бухгалтер не можу бути головним!!!
У мене 3 роки була посада, головного бухгалтера без посади бухгалтера.
Перевірки не було, тож не знаю які можуть бути наслідки

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Natalenna писав:
Снежынка писав: Працівник йде у відпустку 18.07.2018, я тільки сьогодні виплачую відпускні.?
Знаю , що по законну за 3 дні до відпустки, тобто я вже порушую терміни. Вірно?
Не зовсім. Якщо він іде не по графіку, то нехай пошлеться у заяві і ви в наказі на конвенцію. Я давала у темі проверка управления труда пункт конвенції. Тоді ви можете не дотримуватися графіку.
графіка відпускних не веду. Йдуть у відпустку по заявах.
Про наказ на конвенцію, нічого не знаю.
Почитаю.
#bye#

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Снежынка писав:
Natalenna писав:
Снежынка писав: Працівник йде у відпустку 18.07.2018, я тільки сьогодні виплачую відпускні.?
Знаю , що по законну за 3 дні до відпустки, тобто я вже порушую терміни. Вірно?
Не зовсім. Якщо він іде не по графіку, то нехай пошлеться у заяві і ви в наказі на конвенцію. Я давала у темі проверка управления труда пункт конвенції. Тоді ви можете не дотримуватися графіку.
графіка відпускних не веду. Йдуть у відпустку по заявах.
Про наказ на конвенцію, нічого не знаю.
Почитаю.
#bye#
мені то порадив ревізор на перевірці держпраці. я минулого року мала гостей.
От він мені казав, якщо послатися на конвенцію, то можна не дотримуватися триденного терміну.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Снежынка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1123
З нами з: 06 травня 2014, 17:57
Дякував (ла): 570 разів
Подякували: 83 рази

Повідомлення Снежынка »

Natalenna писав:
Снежынка писав:
Natalenna писав: Не зовсім. Якщо він іде не по графіку, то нехай пошлеться у заяві і ви в наказі на конвенцію. Я давала у темі проверка управления труда пункт конвенції. Тоді ви можете не дотримуватися графіку.
графіка відпускних не веду. Йдуть у відпустку по заявах.
Про наказ на конвенцію, нічого не знаю.
Почитаю.
#bye#
мені то порадив ревізор на перевірці держпраці. я минулого року мала гостей.
От він мені казав, якщо послатися на конвенцію, то можна не дотримуватися триденного терміну.
Як саме ви прописували конвенцію?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

ANKO писав: Доброго дня !! ВІТАЮ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ))))
Підскажіть, будь-ласка, а якщо на ТОВ є один бухгалтер, то в штатному (Згідно класифікатора професій), який код треба ставити?
Чи може один бухгалтер бути головним ?Дякую !
Где-то на просторах форума было письмо ГФС о том, что у главбуха должен быть штат бухов, иначе главным он быть не может. И на эту тему был даже спор вашего покорного слуги с одним из форумчан... Кстати, ваш вопрос и тема отпускных = ???

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”