Отпускные

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

lootta писав:Добрий день, підкажіть як правильно розрахувати середню з/п для розрахунку відпускних якщо у розрахунковому періоді відбулося підвищення заробітної плати .Знайшла ось таке пояснення

""Працівник підприємства оформляє щорічну відпустку на 24 календарні дні у червні 2012 р. Розрахунковий період — червень 2011 р. — травень 2012 р. У січні 2012 р. на підприємстві підвищено оклади на 25%. Крім того, з січня 2011 р. по червень 2011 р. посадовий оклад працівника становив 2500,00 грн., а з липня 2011 р. по грудень 2011 р. — 2875,00 грн. Як розрахувати суму відпускних у цьому випадку?
У разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, а також премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення, коригуються на коефіцієнт її підвищення. Виходячи з відкоригованої в такий спосіб заробітної плати в розрахунковому періоді визначається середньоденний (годинний) заробіток.
Визначимо відкориговану заробітну плату:
2500,00 грн. х 1,15 х 1,25 + 2875 грн. х 1,25 х 6 міс. + 3594,00 грн. х 5 міс. = 3593,75 грн. + 21 562,50 грн. + 17 970,00 грн. = 43 126,25 грн.
Визначимо кількість днів, на яку необхідно ділити фактичний заробіток:
366 к. дн. – 10 с. н. дн. = 356 к. дн.
Визначимо середньоденну заробітну плату:
43 126,25 грн. : 356 к. дн. = 121,14 грн.
Сума відпускних становить:
24 к. дн. х 121,14 грн. = 2907,36 грн. ""
Але не можу зрозуміти (2500,00 грн. х 1,15 х 1,25 + 2875 грн. х 1,25 х 6 міс. + 3594,00 грн. х 5 міс. = 3593,75 грн. + 21 562,50 грн. + 17 970,00 грн. = 43 126,25 грн. ) що таке 1,15, 1,25 ??? Дякую
2875/2500=1,15 , пидвищено оклад на 25 % =1,25. Только никто так не считает

Арсен
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 24 червня 2014, 16:36
Дякував (ла): 28 разів

Повідомлення Арсен »

Подскажите как правильно сделать у меня сотрудник идет в отпуск в декабре. Выплату отпускных я сделаю в ноябре это понятно а как быть с зарплатой декабря (отработано 5 дней)когда мне их выплатить в ноябре, но я незнаю индекса инфляции или уже в январе

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

Арсен писав:Подскажите как правильно сделать у меня сотрудник идет в отпуск в декабре. Выплату отпускных я сделаю в ноябре это понятно а как быть с зарплатой декабря (отработано 5 дней)когда мне их выплатить в ноябре, но я незнаю индекса инфляции или уже в январе
Вопрос не понятен... Откуда вы сегодня знаете, что в декабре он отработал 5 дней...если декабрь ещё не наступил?
Если вы отпускные платите в ноябре, то ноябрём по ведомости можете провести начисление и в отчёте по ЕСВ отразить... показав, что это декабрь... А зарплата за декабрь пройдёт по ведомости начисления за декабрь... А выплатите вы её 31 декабря или уже в январе - это ваше дело..

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

Арсен писав:Подскажите как правильно сделать у меня сотрудник идет в отпуск в декабре. Выплату отпускных я сделаю в ноябре это понятно а как быть с зарплатой декабря (отработано 5 дней)когда мне их выплатить в ноябре, но я незнаю индекса инфляции или уже в январе
Как удобно так и делайте, отпускные должны выплатить минимум за 3 дня до начала отпуска. Можете выплатить и плановые начисления декабря как аванс. В конце декабря сделаете окончательный расчет и в январе доплатите все что выйдет по декабрю.

Арсен
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 24 червня 2014, 16:36
Дякував (ла): 28 разів

Повідомлення Арсен »

ну я планирую отправить с 08.12 по 31.12 соответственно он отработает в декабре перед отпуском 5 дней Ведь я отпускные должна выплатить раньше вот и зарплату за эти дни думала оплатить

ВВС
Гений
Гений
Повідомлень: 473
З нами з: 13 лютого 2013, 06:31
Дякував (ла): 267 разів
Подякували: 365 разів

Повідомлення ВВС »

Арсен писав:Подскажите как правильно сделать у меня сотрудник идет в отпуск в декабре. Выплату отпускных я сделаю в ноябре это понятно а как быть с зарплатой декабря (отработано 5 дней)когда мне их выплатить в ноябре, но я незнаю индекса инфляции или уже в январе

Вот когда в табеле отобразите эти 5 дней рабочих, тогда и выплатите, то есть если рабочие дни в первой половине месяца, то включаете в выплату аванса - в декабре, если во второй половине месяца ( думаю это ваш вариант), то будет выплата уже в январе

Арсен
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 24 червня 2014, 16:36
Дякував (ла): 28 разів

Повідомлення Арсен »

А как быть с индексом инфляции в декабре потом что в январе пересчитывать и разницу доплачивать?

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

-Latka- писав:
Арсен писав:Подскажите как правильно сделать у меня сотрудник идет в отпуск в декабре. Выплату отпускных я сделаю в ноябре это понятно а как быть с зарплатой декабря (отработано 5 дней)когда мне их выплатить в ноябре, но я незнаю индекса инфляции или уже в январе
Как удобно так и делайте, отпускные должны выплатить минимум за 3 дня до начала отпуска. Можете выплатить и плановые начисления декабря как аванс. В конце декабря сделаете окончательный расчет и в январе доплатите все что выйдет по декабрю.
А я бы не заморачивалась такими сложностями... В первых числах декабря выплатила бы и зарплату за 5 дней декабря и отпускные... В итоге полностью с человеком рассчиталась бы за весь декабрь... Зачем проводить декабрь ноябрём? Зачем городить такие огороды и усложнять себе жизнь? И в отчёте по ЕСВ за ноябрь всё это придётся отражать... И потом... все мы, как говорится, под Богом ходим. А если он в начале декабря заболеет? Потом перерасчёты... Не знаю... как хотите... У вас ведь у самой уже куча вопросов и сомнений... Зачем?

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

Арсен писав:А как быть с индексом инфляции в декабре потом что в январе пересчитывать и разницу доплачивать?
Ну вы же сами бежите впереди паровоза, да потом пересчитать и доплатить, только начисления пройдут в декабре, может быть, а выплатите по срокам.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Арсен писав:А как быть с индексом инфляции в декабре потом что в январе пересчитывать и разницу доплачивать?
виплатіть із листопадовою зп йому відпускні, а за 5 днів грудня заплатите із авансом, коли будете знати індекс інфляції, я принаймні роблю так.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”