= БОЛЬНИЧНЫЕ: порядок, оформление, учет =

Кушнарева
ПрофиПрофи
Повідомлень: 30
З нами з: 08 серпня 2012, 08:04
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Кушнарева »

КамЛ писав:
09 вересня 2021, 13:30
Андрій61 писав:
09 вересня 2021, 12:46
Кушнарева писав:
09 вересня 2021, 11:39

Да. Работнику дали 3 группу инвалидности. Но не хочется из за 3 копеек связываться с фондом. Если можно провести за счет прибыли, то как это правильно оформить и какими проводками?
Так теперь ЕСВ у него не 22% !!!! А вы с фондом связываться не хотите......... НЕ ВЫЙДЕТ !!
Да все выйдет. У меня была такая же ситуация в позапрошлом году - мы не стали оформлять больничный, а ставили человеку рабочие дни. Через некоторое время (месяца полтора прошло) работник принес справку о присвоении ему группы инвалидности. И ничего. Просто с даты установления инвалидности стали к его зарплате применять ставку ЕСВ 8,41 %. В принципе, за больничный официально мы и не знали, он ходил на работу (не знаю, чем он там болел, может, все была "липа" для инвалидности). Через полгода была проверка соцстраха (не по нему, а просто плановая). Поскольку излишне потраченных бюджетных средств не было обнаружено - вопросов нет.

Кроме того, была ситуация, что работник не хотел, чтобы знали, что он - инвалид, справку не предоставлял, а потом мы его упросили принести ее, т.к. не хватало по численности инвалидов на предприятии.

А проводки... Д-т 441 К-т 661 (663)
Спасибо. А надо ли оформлять каким нибудь приказом или распоряжением, что больничный выплачен за счет прибыли?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

Кушнарева писав:
09 вересня 2021, 13:42

Спасибо. А надо ли оформлять каким нибудь приказом или распоряжением, что больничный выплачен за счет прибыли?
Лучше сделайте распоряжение, чтобы себя обезопасить, что это не Ваше решение

Кушнарева
ПрофиПрофи
Повідомлень: 30
З нами з: 08 серпня 2012, 08:04
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Кушнарева »

КамЛ писав:
09 вересня 2021, 13:47
Кушнарева писав:
09 вересня 2021, 13:42

Спасибо. А надо ли оформлять каким нибудь приказом или распоряжением, что больничный выплачен за счет прибыли?
Лучше сделайте распоряжение, чтобы себя обезопасить, что это не Ваше решение
Не поняла. Как это не наше решение, а кого?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

Кушнарева писав:
09 вересня 2021, 13:52

Не поняла. Как это не наше решение, а кого?
Не единоличное решение бухгалтера, а за подписью директора

Aljona
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 25 квітня 2012, 08:34
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Aljona »

Добрий день. Знайшла помилку у нарахувані зп за серпень 2020 року. Роблю донарахування у вересні 2021. Постало питання: чи перераховувати відпускні і лікарняні, бо серпень входив у розрахунковий період? :stars:

Льоля
Мастер
Мастер
Повідомлень: 51
З нами з: 12 вересня 2014, 11:35
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Льоля »

Добрий день. Давно не стикалася зі звичайними лікарняними. Працівнику-інваліду 2 групи сформували у вересні е-лікарняний на загальне захворювання. Йому нараховувати лікарняні як і іншим працівникам, нема особливостей для інвалідів? ЄСВ я так розумію з лікарняного інваліда буде 8,41 % і не потрібно буде дотягувати мінімального ЄСВ. Відомості про стаж підприємству взяти можна з кабінету - Додаток 9?

Tain
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 23 квітня 2021, 14:58

Повідомлення Tain »

Nata2021 писав:
19 серпня 2021, 11:31
Добрый день.
Подскажите пожалуйста, может у кого-то была такая ситуация: сотрудник принес "Медичний висновок", а сам электронный больничный я не вижу на веб-портале ПФ. Возможно семейный врач неверно оформил что-то и не указал предприятие, потому мне и не пришло с ПФ. Не знаю кому звонить и с кого требовать. Работник заниматься особо этим вопросом не хочет, семейный врач его ничего не знает.
Добрый день!
У меня аналогичная ситуация. По основному месту работы больничный не виден, а по совместительству есть. Ждем пока ПФ что-то сделает.

uikochan
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 28 травня 2020, 16:23
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення uikochan »

Доброго дня! Можливо хтось зтикався з таким. В січні місяці подали заяву-розрахунок на отримання лікарняних. Відправляли поштою, так як був карантин. Вдалось зв'язатися з фондом і дізнались, що вони не отримали лист, поїхали і кинули в ящик фонду. Як недавно вияснилось що заяву вони не прийняли, так як не туди привезли, але ні хто про це не повідомляв. Вже прошло більше півроку, чи можу я подати знову цю заяву. Лікарняні показані у звіті, податок за них заплачений (22%), 5 днів також оплачені. В фонд їдемо, але хотілось би знати щоб мене там не послали.

blize
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1762
З нами з: 28 серпня 2014, 12:20
Дякував (ла): 2057 разів
Подякували: 611 разів

Повідомлення blize »

Підкажіть, будь ласка, зовнішній сумісник був на лікарняному - де мені знайти документ? У моему кабінеті ПФ нічого немає. Хоча читала лист ФССУ, що лікарняні будуть відображені і по основному місцю роботи, і по всіх сумісних.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13654
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

blize писав:
04 жовтня 2021, 15:32
Підкажіть, будь ласка, зовнішній сумісник був на лікарняному - де мені знайти документ? У моему кабінеті ПФ нічого немає. Хоча читала лист ФССУ, що лікарняні будуть відображені і по основному місцю роботи, і по всіх сумісних.
Вы можете скинуть этот "лист ФССУ"?
Потому что по действующему Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (п. 1 ст. 31) пока что:

підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1234 від 17.06.2021 року — тоже ничего нет про "сумісников"...

Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця
3. Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою за основним місцем роботи.
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”