= БОЛЬНИЧНЫЕ: порядок, оформление, учет =

caramelka_lu
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 03 березня 2021, 12:49
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення caramelka_lu »

Орлов писав:
10 лютого 2022, 13:40
Имхо, можно в заявке показать и первый больничный лист, что-бы было всем ( в т.ч. инспектору ФСС) понятней почему во втором только 2 дня за счет предприятия
Дякую!!!!!

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

caramelka_lu писав:
10 лютого 2022, 13:18
Спойлер
Tasa писав:
10 лютого 2022, 13:01
caramelka_lu писав:
10 лютого 2022, 12:45
Добрий день! Підскажіть, будь ласка, на сайті ПФ висять чотири лікарняних по працівнику, страховий випадок один. Як правильно в заявці ФСС вказувати ці лікарняні: однією позицією, чи розписувати кожний в різних рядках. Дякую!
Розписувати
Дякую! а ще, будь ласка, підскажіть: перший лікарняний на 3 дні, його сплачує підприємство, і цей лікарняний непотрібно вказувати в Заявці ФСС, правильно? Другий лікарняний вже іде продовження першого ще на 3 дні: в Заявці я вказую його і зазначаю, що 2 дні за рахунок підприємства, а 1 день за рахунок ФСС. Правильно?
В Заявці вказуєте скільки рядків - скільки у вас листків непарцездатності...
Перший теж вказуєте - просто де за рахунок ФСС нічого не ставите

caramelka_lu
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 03 березня 2021, 12:49
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення caramelka_lu »

Tasa писав:
10 лютого 2022, 14:06
caramelka_lu писав:
10 лютого 2022, 13:18
Спойлер
Tasa писав:
10 лютого 2022, 13:01


Розписувати
Дякую! а ще, будь ласка, підскажіть: перший лікарняний на 3 дні, його сплачує підприємство, і цей лікарняний непотрібно вказувати в Заявці ФСС, правильно? Другий лікарняний вже іде продовження першого ще на 3 дні: в Заявці я вказую його і зазначаю, що 2 дні за рахунок підприємства, а 1 день за рахунок ФСС. Правильно?
В Заявці вказуєте скільки рядків - скільки у вас листків непарцездатності...
Перший теж вказуєте - просто де за рахунок ФСС нічого не ставите
Дякую!!!!

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

Допоможіть вирішити головоломку з лікарняними.
Був первинний е-лікарняний зі стаціонара однієї лікарні, потім продовження - з іншої лікарні амбулаторне лікування. Причина непрацездатності в обох - загальне захворювання. Коли подали заявку до ФСС за першим ЛН, виявилося, що по ньому десь в їх системі світиться позначка "повязане з виробництвом". Ми її не бачимо, але в їхній базі десь є. Подали запит в лікарню, вони признали, що то помилка, але вже немає можливості її виправити. Ми попросили їх видати замість нього паперовий ЛН. Вони видали, поточною датою, періоди - фактичної хвороби. Але тепер у мене на руках паперовий первинний и е-ЛН - продовження. Так же не можна? Подзвонила в ту другу лікарню, попросила так само видати паперове продовження, мені відповіли, що вони все виписали вірно і нічого переробляти не будуть, бо немає підстав. Чи вони праві?
В Порядку написано, що паперовий ЛН виписується як продовження паперового, виписаного ДО 1 ЖОВТНЯ. Про пізніший період нічого не сказано. І є пункт про продовження паперовим первинного електронного. А от навпаки - ніц.
Я схиляюсь до того, що повинно бути паперове продовження, в ньому вкажуть номер первинного... Звісно, за нашим офіційним запитом, з копіями всіх переписок і лікарняних. Адже як інакше довести, що вони за одним випадком, в паперовому ж немає номера випадку непрацездатності.
Чи не потрібно це все?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

@Nika@ писав:
10 лютого 2022, 23:50
Допоможіть вирішити головоломку з лікарняними.
Був первинний е-лікарняний зі стаціонара однієї лікарні, потім продовження - з іншої лікарні амбулаторне лікування. Причина непрацездатності в обох - загальне захворювання. Коли подали заявку до ФСС за першим ЛН, виявилося, що по ньому десь в їх системі світиться позначка "повязане з виробництвом". Ми її не бачимо, але в їхній базі десь є. Подали запит в лікарню, вони признали, що то помилка, але вже немає можливості її виправити. Ми попросили їх видати замість нього паперовий ЛН. Вони видали, поточною датою, періоди - фактичної хвороби. Але тепер у мене на руках паперовий первинний и е-ЛН - продовження. Так же не можна? Подзвонила в ту другу лікарню, попросила так само видати паперове продовження, мені відповіли, що вони все виписали вірно і нічого переробляти не будуть, бо немає підстав. Чи вони праві?
В Порядку написано, що паперовий ЛН виписується як продовження паперового, виписаного ДО 1 ЖОВТНЯ. Про пізніший період нічого не сказано. І є пункт про продовження паперовим первинного електронного. А от навпаки - ніц.
Я схиляюсь до того, що повинно бути паперове продовження, в ньому вкажуть номер первинного... Звісно, за нашим офіційним запитом, з копіями всіх переписок і лікарняних. Адже як інакше довести, що вони за одним випадком, в паперовому ж немає номера випадку непрацездатності.
Чи не потрібно це все?
Я бы посоветовал всё подробно изложить и обратиться в ФСС Украины, чтобы они Вам ответили, как поступать работодателю (потом поделиться их ответом).
Когда-то была не совсем такая ситуация, ещё с бумажными больничными: первичный больничный из Киева был выписан с ошибками в данных работодателя и не было какой-то из печатей. Продолжение (несколько штук) были выписаны в Одессе без ошибок. Работница не хотела и не могла ехать в Киев исправлять первый больничный. Я пошёл тогда в областной ФСС с этими больничными, там долго чесали голову...
Короче — сам первый больничный не приняли в работу (оформили отказ решением уполн. особи), он просто подтверждал факт НЕпрогула работника, самый первый больничный из продолжения стал считаться как будто бы первым, а последующие — продолжением от него. Тоже не совсем правильно, но по другому не получалось...
Зображення

vethera
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 134
З нами з: 20 липня 2011, 02:13
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 31 раз

Повідомлення vethera »

caramelka_lu писав:
10 лютого 2022, 14:48
Tasa писав:
10 лютого 2022, 14:06
caramelka_lu писав:
10 лютого 2022, 13:18
Спойлер
Дякую! а ще, будь ласка, підскажіть: перший лікарняний на 3 дні, його сплачує підприємство, і цей лікарняний непотрібно вказувати в Заявці ФСС, правильно? Другий лікарняний вже іде продовження першого ще на 3 дні: в Заявці я вказую його і зазначаю, що 2 дні за рахунок підприємства, а 1 день за рахунок ФСС. Правильно?
В Заявці вказуєте скільки рядків - скільки у вас листків непарцездатності...
Перший теж вказуєте - просто де за рахунок ФСС нічого не ставите
Дякую!!!!
"за рахунок ФСС нічого не ставите" - не получается в МЕДКЕ выдает ошибу "Кількість днів За Рахунок фонду" не може бути порожнім. У меня первый больничный ровно 5 дней - это за счет предприятия и больничный электронный. А второй больничный на 9 дней проделенный и он бумажный - и это за счет предприятия. Вот сижу и думаю. В Медке заполнить заявку можно только с галочкой электронный или бумажный. Мне надо подавать 2 заявки расчета? Если показывать электронный 5 дней за счет предприятия, то выдает ошибку. Кто сталкивался? Подскажите?

vethera
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 134
З нами з: 20 липня 2011, 02:13
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 31 раз

Повідомлення vethera »

"за рахунок ФСС нічого не ставите" - не получается в МЕДКЕ выдает ошибу "Кількість днів За Рахунок фонду" не може бути порожнім. У меня первый больничный ровно 5 дней - это за счет предприятия и больничный электронный. А второй больничный на 9 дней проделенный и он бумажный - и это за счет ФСС. Вот сижу и думаю. В Медке заполнить заявку можно только с галочкой электронный или бумажный. Мне надо подавать 2 заявки расчета? Если показывать электронный 5 дней за счет предприятия, то выдает ошибку. Кто сталкивался? Подскажите?

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1861
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 890 разів

Повідомлення novichok »

vethera писав:
15 лютого 2022, 13:57
"за рахунок ФСС нічого не ставите" - не получается в МЕДКЕ выдает ошибу "Кількість днів За Рахунок фонду" не може бути порожнім. У меня первый больничный ровно 5 дней - это за счет предприятия и больничный электронный. А второй больничный на 9 дней проделенный и он бумажный - и это за счет ФСС. Вот сижу и думаю. В Медке заполнить заявку можно только с галочкой электронный или бумажный. Мне надо подавать 2 заявки расчета? Если показывать электронный 5 дней за счет предприятия, то выдает ошибку. Кто сталкивался? Подскажите?
Присоединяюсь к вопросу, та же проблема

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

novichok писав:
15 лютого 2022, 14:15
vethera писав:
15 лютого 2022, 13:57
"за рахунок ФСС нічого не ставите" - не получается в МЕДКЕ выдает ошибу "Кількість днів За Рахунок фонду" не може бути порожнім. У меня первый больничный ровно 5 дней - это за счет предприятия и больничный электронный. А второй больничный на 9 дней проделенный и он бумажный - и это за счет ФСС. Вот сижу и думаю. В Медке заполнить заявку можно только с галочкой электронный или бумажный. Мне надо подавать 2 заявки расчета? Если показывать электронный 5 дней за счет предприятия, то выдает ошибку. Кто сталкивался? Подскажите?
Присоединяюсь к вопросу, та же проблема
Из личного опыта и общения с работниками своего соцстраха. Те больничные, которые полностью за счет предприятия, в заявке вообще не указываете (чтобы не отвлекать работников при обработке документов, т.к. эти больничные их не интересуют). Поэтому показываете только тот б/лист, в котором есть дни оплаты за счет соцстраха, в вашем случае - это второй.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Заявки по бумажным больничным естественно подаются отдельно от заявки по электронным больничным.
Т.к. отличаются реквизиты серия и номер (в эл. серии нет), причины (в эл. другие).
ФСС:
Як роботодавцю оформити заяву-розрахунок за е-лікарняним?
У номері е-лікарняного збільшується кількість знаків - це не впливає на формування заяви-розрахунку
Номер е-лікарняного сумісника потрібно вносити у заяву до знаку крапки
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”