Больничный по беременности и родам

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

Да

MariNka92
Оракул
Оракул
Повідомлень: 236
З нами з: 17 листопада 2015, 11:01
Дякував (ла): 101 раз
Подякували: 6 разів

Повідомлення MariNka92 »

marinesko писав:Да
Дякую!

mail_ivan
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 17 липня 2016, 22:29

Повідомлення mail_ivan »

Я ФОП 2 гр ЕН. Получила выплату в прощлом месяце от фсс з твп по беременности родам за себя. надо помочь отправить отчет до 20.07 в электронном виде и перезаключить договора про відєднан, приєднан
і визнання ел док-тів.

zxcvbnm
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1676
З нами з: 20 березня 2012, 02:53
Дякував (ла): 1723 рази
Подякували: 57 разів

Повідомлення zxcvbnm »

Olyafa писав:
Валентина Викторовна писав:
Суржикова писав:Отвечаю сама на свой вопрос для тех, кто столкнется с похожей ситуацией.
До 2016 года ФОП должны были заключать договора с ФСС и отчислять в этот фонд определенные суммы, начиная с 2016 года отчисления в ФСС будут идти с суммы оплаченного ЕСВ (22%), то есть если ФОП до 2016 года с ФСС договор не заключали, и в 2016 году ФОП идет в декрет, то сумма будет исчисляться как стаж минимум 12 мес. (мин.сумма за один раб.день -не меньше 1 минимальной зп и не больше 2-х мин.зп), на дату больничного. Пример: ФОП платила ЕСВ с января по май 2016 г. с мин.зп (январь-апрель=1378*22% и май 1450* 22%). Больничный 20.05.16 г. Начисление январь- апрель 1378/30,44=45,27 (так как больничный маем месяцем, а в мае мин.зп повысилась до 1450, то сумма за один раб.день не может быть меньше 1450/30,44=47,63 грн.). А вот в мае как обычно 1450/30=47,63. Мин.сумма за один раб.день 47,63 грн. * 126 дн.(к-во дней больничного)=6001,38 грн.
Если б больничный был апрелем, то насчитывали за один мин.раб.день было б 45,27 грн.*126 дн. Для ФОП ЕСВ от выплаченной суммы платить не нужно и зачисления по больничному для ФОП без наемных сотрудников может быть зачислено на р/с или карточный счет (кроме социального, кредитного, пенсионного).
Вопрос только остался : какие налоги платить с выплаченного больничного от ФСС. Я писала официальное письмо в налоговою, мне ответили что данным вопросом они не занимаются. Потому просьба кто с таким сталкивался-напишите какие Вы налоги платили.
Спасибо!
Совсем недавно читала, что на ФСС возложена обязанность налогового агента по удержанию и перечислению налогов по выплаченным больничным предпринимателям и подаче отчетности 1-ДФ по этим категориям получателей. Так что смело подавайте им свой больничный для оплаты. Полученные суммы дохода не включаются в Ваши предпринимательские доходы
Какой счет Вы открывали в банке, чтобы получить по больничному листу по Б и Р как ФОП? Я открыла "2620...", мне в фонде сказали, что должен быть "2604..." Но он ведь для наемных работников! Я ведь у себя не работаю, на каком основании я буду деньги с него снимать? Где можно это узнать? Местный фонд не знает, горячая линия ФСС отправляет в налоговую за консультацией, при этом говорит, что налоги с этой суммы надо будет уплатить, прям коллапс)))


Подскажите пожалуйста а ФОП с наемными работниками может получить эту помощь?или если есть наемные работники то Фопу не положен больничный по беременности и родам?

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

як заповнювати табл. 6 якщо сума декретних за 126 днів більша ніж максимальна величина на яку нарах ЄВ?

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/ ... 14144.html

Застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, здійснюється окремо за кожний місяць.

чи це означає ,якщо я нарахувала декретні за 126 днів суму 37000,менше максимальної величини на яку нараховується ЄВ(36250)
ТО Я РОЗБИВАЮ ЇХ НА 4 МІСЯЦІ І ОПЛАЧУЮ 22% З 37 ТИС,А НЕ 36250?

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

3. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними у підпунктах 1 та 2 (крім тих, які є страхувальниками для
осіб, зазначених у абзацах третьому, п'ятому – сьомому підпункту 2 пункту 1 розділу II цієї Інструкції) пункту 1 розділу II цієї Інструкції:
1) обчислення єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших
документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу),
на які нараховується єдиний внесок.
Нарахування єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з
вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо таким чином:
визначається середньоденний розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги
на кількість днів, за які вона нарахована;
визначається сума допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення
середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
визначається сума єдиного внеску для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та
пологами за кожен місяць окремо на розмір єдиного внеску, встановлений Законом для зазначеної категорії платників (22 відсотки, 8,41
відсотка, 5,3 відсотка, 5,5 відсотка).
Сплата єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з
вагітністю та пологами, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, у якому були здійснені нарахування;
2) нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої
Законом.
Застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суми допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у
зв'язку з вагітністю та пологами, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця; здійснюється окремо за кожний місяць.

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

marinesko

ви звичайно вибачайте,декретні в мене вперше,виходить що цією макс. велич. я не користуюсь?

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

halasky писав: marinesko

ви звичайно вибачайте,декретні в мене вперше,виходить що цією макс. велич. я не користуюсь?
НЕТ.
В вашем случае доход в месяц не превышает 9тыс.
Заполните табл.6 помесячно и будете знать с точностью до копейки какую сумму ЕСВ нужно будет уплатить

halasky
Оракул
Оракул
Повідомлень: 290
З нами з: 13 листопада 2014, 14:43
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення halasky »

плз по сумам
приблизно в мене декретні 37тис за 126 днів(4 міс),виходить в мене за місяць 9 тис і я з них оплачую 22%.і тут відпадає те що за 4 міс мої декретні більше макс.велич. з якої нарах ЄВ,так як я їх розбиваю по місячно?#blush#

Відповісти

Повернутись до “Декретні”