Увольнение декретницы

Відповісти
lesyshka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 182
З нами з: 21 березня 2012, 05:35
Дякував (ла): 47 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення lesyshka »

Подскажите, пожалуйста, как начислить компенсацию за неиспользованный отпуск! Женщина вышла на больничный по беременности и родам в мае 2011г. в августе родила, а в марте 2012 г. хочет уволиться.

Juliya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 203
З нами з: 24 червня 2009, 00:44
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 88 разів

Повідомлення Juliya »

Расчет такой же как и отпускных, в расчетах исходят из тарифной ставки (должностного оклада). Можете посмотреть в ВОБУ № 49 от 27.05.2011г. спецвыпуск об отпусках. стр.30

Оксана 1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2347
З нами з: 16 червня 2011, 02:10
Дякував (ла): 98 разів
Подякували: 653 рази

Повідомлення Оксана 1 »

lesyshka писав: Подскажите, пожалуйста, как начислить компенсацию за неиспользованный отпуск! Женщина вышла на больничный по беременности и родам в мае 2011г. в августе родила, а в марте 2012 г. хочет уволиться.
Согласно штатного

lesyshka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 182
З нами з: 21 березня 2012, 05:35
Дякував (ла): 47 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення lesyshka »

Так мне расчитать отпускные за период с сентября 2010 по май 2011? А какую среднюю з/п брать - за фактически отработанное время: март 2011- май 2011?

сотрудник
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1178
З нами з: 01 квітня 2011, 06:19
Дякував (ла): 43 рази
Подякували: 83 рази

Повідомлення сотрудник »

lesyshka писав:Так мне расчитать отпускные за период с сентября 2010 по май 2011? А какую среднюю з/п брать - за фактически отработанное время: март 2011- май 2011?
сентябрь 2010-это дата приема на работу? и в отпуске она не была ни разу?Тогда отпускные за период сент 2010-по день окончания БЛ по бер и родам
а ср.ЗП март2011-по день окончания БЛ по бер и родам (прибл.октябоь2011)

lesyshka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 182
З нами з: 21 березня 2012, 05:35
Дякував (ла): 47 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення lesyshka »

Сентябрь 2010 - последний использованный отпуск. По поводу ср. зп: зп за март - май 2011 + больничный? Правильно поняла?

сотрудник
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1178
З нами з: 01 квітня 2011, 06:19
Дякував (ла): 43 рази
Подякували: 83 рази

Повідомлення сотрудник »

lesyshka писав:Сентябрь 2010 - последний использованный отпуск. По поводу ср. зп: зп за март - май 2011 + больничный? Правильно поняла?
да +БЛ

Juliya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 203
З нами з: 24 червня 2009, 00:44
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 88 разів

Повідомлення Juliya »

Ситуація 5. Якщо у розрахунковому періоді – декретна відпустка та відпустка для догляду за дитиною до трьох років

Працівниця підприємства йде у щорічну відпустку з 15.06.2009 р. на 24 календарні дні. Розрахунковий період – червень 2008 р. – травень 2009 р. При цьому в цей період вона перебувала: з 01.07.2008 р. по 04.11.2008 р. у відпустці по вагітності та пологах; з 05.11.2008 р. по 31.01.2009 р. – у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Заробітна плата працівниці за червень 2008 р. та лютий – травень 2009 р. – 3800 грн., допомога по вагітності та пологах – 2500 грн. Як розрахувати суму відпускних?

З'ясуємо, чи враховується допомога по вагітності та пологах при обчисленні середньої заробітної плати для відпускних.

Пунктом 3 Порядку № 100 визначено, що при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога по тимчасовій непрацездатності.

Оскільки допомога по вагітності та пологах не передбачена п. 4 Порядку № 100, що регламентує перелік виплат, які не включаються при обчисленні середньої заробітної плати, і, зокрема, розраховується виходячи із середнього заробітку працівниці, яка фактично не працювала, але перебувала у трудових відносинах з підприємством, то така допомога включається до виплат, які враховуються під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки. Тобто час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами включається до розрахункового періоду.

На відміну від відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами відпустка для догляду за дитиною до трьох років до розрахункового періоду не включається (п. 2 Порядку № 100).

1. Визначимо кількість календарних днів у розрахунковому періоді:

365 к. дн. – 88 к. дн. відпустки для догляду за дитиною до трьох років – 9 с. н. дн. = 270 к. дн.

2. Визначимо середньоденну заробітну плату:

(3800 грн. + 2500 грн.) : 270 к. дн. = 23,33 грн.

3. Сума відпускних становитиме

23,33 грн. х 24 к. дн. = 559,92 грн.

lesyshka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 182
З нами з: 21 березня 2012, 05:35
Дякував (ла): 47 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення lesyshka »

Девочки, всем большое спасибо, наконец-то разобралась!!!

пушка
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 133
З нами з: 21 липня 2011, 01:44
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення пушка »

Подскажите пожалуйста по ситуации компенсации за неисп.отпуск при увольнении декретчицы....совсем запуталась.Сотрудница увольняется раньше чем закончится отпуск по уходу до 3-х лет.Ушла в отпуск по беременности и родам в мае 2011г(который закончился в октябре 2011г).Сейчас хочет уволиться... до этого она тоже была в декрете(еще с 2008 года),но сказала,что компенсацию хочет только за период второго декрета.Какой период брать для расчета компенсации? апрель 2011-март 2013?...и главное какие суммы? получается,что с/зп я могу высчитать только с отпускных по беременности и родам с мая 2011-октябрь 2011? Помогите добрым советом...она неожиданно сообщила,что завтра хочет писать заявление.

Відповісти

Повернутись до “Декретні”