Декрет и вторая работа

nikneim
Профи
Повідомлень: 31
З нами з: 18 липня 2012, 11:41
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення nikneim »

Подскажите пожалуйста, могу ли я быть в декрете на одной работе, а на второй работать?если да, то могу ли работать на полную ставку, или на полставки?заранее очень благодарна за ответ

Юля__
Знаток
Повідомлень: 14
З нами з: 19 травня 2015, 10:49
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення Юля__ »

Не варто офіційно так робити (неофіційно робіть що бажаєте). Тому що ви на основній роботі числитеся в штаті - тоді на другій маєте оформити сумісника, для цього ви маєте і там вийти - повністю а не частково

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2784 рази

Повідомлення Люлик »

газета Интерактивная бухгалтерия
Скрытый текст
Із 1 липня 2014 року Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII (далі — Закон № 1166) установлено один вид виплати допомоги — при народженні дитини (замість допомоги по догляду за дитиною до трьох років та допомоги при народженні дитини).

Нагадаємо!

До 01.07.2014 р. допомога при народженні першої дитини виплачувалася протягом 24 календарних місяців (одночасно до досягнення дитиною трирічного віку надавалася допомога в розмірі не менше 130 грн), а із зазначеної дати вона виплачується протягом 36 місяців.

Із метою збереження виплати допомоги та страхового стажу особам, у яких сплив строк виплати допомоги при народженні першої дитини, на наступні 12 місяців було збережено виплату допомоги до досягнення дитиною трьох років (п. 5 постанови КМУ від 25.06.2014 р. № 208, далі — Постанова № 208). Адже ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску, відповідно до постанови КМУ від 02.03.2011 р. № 178, сплачується тільки за осіб, які отримують таку допомогу.

Інакше кажучи, збереження цього виду допомоги надало можливість зараховувати весь період відпустки до досягнення дитиною трьох років до страхового стажу на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III. Аналогічну норму містить також абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у редакції від 28.12.2014 р. № 77-VIII.

Проте з 1 лютого 2015 року Законом України від 15.01.2015 р. № 120-VIII було внесено зміни до ч. 8 ст. 179 КЗпП і вилучено з неї друге речення, у якому було зазначено, що за особами, які перебувають у відпустці по вагітності та пологах і працюють на умовах неповного робочого часу чи вдома, зберігається право на отримання допомоги до досягнення дитиною трьох років. Водночас залишилася норма про те, що зазначені особи в період відпустки по догляду за дитиною до трьох років можуть працювати на умовах неповного робочого часу чи вдома.

Аналогічні зміни було внесено й до ч. 4 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Хоча постає давнішнє запитання: як можна одночасно працювати й перебувати у відпустці по догляду за дитиною до трьох років? До речі, законодавство про ЄСВ також не передбачає можливості поєднання такої відпустки з роботою та можливість унесення цієї інформації до Реєстру застрахованих осіб.

Мінсоцполітики, яке й було ініціатором унесення зазначених вище змін, у коментованому листі роз’яснило, що зміни вносилися, аби припинити виплату 130 грн на місяць особам, які працюють у період відпустки по догляду за дитиною до трьох років. Але норми згаданих нормативно-правових актів не зовсім узгоджені.

По-перше, ч. 8 ст. 179 КЗпП і ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки дозволяють працювати особам у період відпустки до досягнення дитиною трьох років на умовах неповного робочого часу чи вдома. Якщо говорити про основне місце роботи, то, як уже зазначали, особа не може одночасно працювати й перебувати у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Можна припустити, що законотворець мав на увазі роботу не за основним місцем роботи, а, скажімо, за сумісництвом.

Це запитання постало давно, але й досі Мінсоцполітики так і не пояснило: як оформлювати вихід на роботу на неповний робочий час особі, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, тобто переривати зазначену відпустку чи ні?

По-друге, у нових редакціях ч. 8 ст. 179 КЗпП ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки йдеться про те, що особа може працювати на умовах неповного робочого часу чи вдома. Але трудове законодавство та законодавство про відпустки не визначають порядку виплати державної допомоги сім’ям із дітьми. Для того щоб тлумачити згадані вище норми як необхідність припинення виплати допомоги, Мінсоцполітики мало б ініціювати внесення відповідних змін до Порядку № 1751, де прописати порядок інформування роботодавцями органів соцзахисту про те, що особа приступила до роботи на умовах неповного робочого часу й необхідність у цьому випадку припинення такої виплати.

По-третє, порядок призначення та виплати державної допомоги сім’ям із дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги, установлюється Кабінетом Міністрів України (ч. 4 ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-XII, далі — Закон № 2811). Проте із Закону № 2811 вилучено розділ IV, присвячений допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Натомість із 1 лютого 2015 року в ч. 2 т. 12 Закону № 2811 закріпили норму:

«Особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Тобто Закон № 2811 знову-таки відсилає до Порядку № 1751 і гарантує право на виплату 130 грн ― за умови, якщо в особи станом на 30.06.2014 р. було право на отримання допомоги при народженні дитини (у розмірі, установленому на першу дитину).

По-четверте, якщо буквально читати абз. 8 п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям із дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 (далі — Порядок № 1751), то особам, у яких сплив строк виплати допомоги при народженні першої дитини, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн. Але після внесення змін до ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону про відпустки немає прив’язки виплати допомоги залежно від того, перебуває особа у відпустці по догляду за дитиною до трьох років та працює вона чи ні.

Законом № 2811 та Порядком № 1751, які регулюють порядок виплати зазначеної допомоги, не передбачено припинення виплати допомоги до досягнення дитиною трирічного віку в разі праце-влаштування, у т. ч. на умовах неповного робочого часу. Не встановлено й порядок інформування роботодавцями органів соцзахисту про вихід на роботу осіб, що перебувають у відпустці по вагітності та пологах. Тому після 14.07.2014 р. (із дати набрання чинності Постановою № 208) роботодавці не зобов’язані були інформувати органи соцстраху про те, що особа, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, приступила до роботи. А питанням щодо виплати допомоги до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн чи її припинення (на законних підставах!) мають опікуватись органи соцстраху

Юля__
Знаток
Повідомлень: 14
З нами з: 19 травня 2015, 10:49
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення Юля__ »

почитала я вирізку з газети "Интерактивная бухгалтерия" і дійшла висновку, що дійсно таки не варто офіційно такого робити, бо наробите ще кучу проблем і на "неосновній" (іншій) фірмі. Якщо там будете оформлені то будуть відрахування - тоді по ІНН помітять і попросять повернути виплату по догляду - надішлють "ноту" основній роботі і "спитають" чому не показано що вже вийшла на роботу - а отже чому не нараховувалася ЗП або не відбулося звільнення ----- штраф, геморой і "нерви"

Татьяна47
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 19 червня 2015, 12:58
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення Татьяна47 »

помогите пожалуйста! Сотрудник (директор) предприятия является частным предпринимателем (2-я группа) Есть ли какие-то особенности при начислении дектетных? СПАСИБО

Larabara
Гений
Гений
Повідомлень: 315
З нами з: 20 жовтня 2012, 14:16
Дякував (ла): 207 разів
Подякували: 122 рази

Повідомлення Larabara »

Добрый день,подскажите пожалуйста у нас девочка внешний совместитель в декретном отпуске по уходу до 3 лет.Но на основном месте она на работу вышла.Какие последствия для нас.Можна ли так делать ,или нужно что бы она и у нас вышла на работу.

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1803
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 869 разів

Повідомлення novichok »

Larabara писав:Добрый день,подскажите пожалуйста у нас девочка внешний совместитель в декретном отпуске по уходу до 3 лет.Но на основном месте она на работу вышла.Какие последствия для нас.Можна ли так делать ,или нужно что бы она и у нас вышла на работу.

Если она на неполном рабочем, то необязательно выходить у Вас.

MOROZ-MOROZ
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 195
З нами з: 13 серпня 2012, 08:44
Дякував (ла): 60 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення MOROZ-MOROZ »

Доброе утро! подскажите пожалуйста если работница идет в декрет и является внешним совместителем, как будут расчитыватся декретные? и с основного места работы (там оклад больше) и я тоже должна расчитывать декретные? а трудовой стаж будет идти 3 года как и раньше?

Наталья__1982
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3715
З нами з: 15 листопада 2010, 06:46
Дякував (ла): 997 разів
Подякували: 1247 разів

Повідомлення Наталья__1982 »

Ребятушшки, всем привет!Подскажите, пожалуйста, сейчас нахожусь в декрете- официальео оформлена на фирме, но фирма, скажем так, начинает закрываться, увольняют всех сотрудников и меняют собственника, могу ли я сама уволиться? На пособие никак не повлияет? И могу ли я оформиться на другую фирму как декретчица? Я так понимаю неполный день нельзя работать - потому что заберут пособие? Кто сталкивался - разъясните, пожалуйса. Заранее спасибо!

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1803
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 869 разів

Повідомлення novichok »

Наталья__1982 писав:Ребятушшки, всем привет!Подскажите, пожалуйста, сейчас нахожусь в декрете- официальео оформлена на фирме, но фирма, скажем так, начинает закрываться, увольняют всех сотрудников и меняют собственника, могу ли я сама уволиться? На пособие никак не повлияет? И могу ли я оформиться на другую фирму как декретчица? Я так понимаю неполный день нельзя работать - потому что заберут пособие? Кто сталкивался - разъясните, пожалуйса. Заранее спасибо!
Уволиться можете по собственному и в совбес отнести копию трудовой, продолжат выплаты все равно. Устроится можете на неполный рабочий,но новая фирма должна Вам сделать приказы на прием и тут же уход в декрктный отпуск( мы так делали, правда 3 года назад по рекомендациям из того-же совбеса)

Відповісти

Повернутись до “Декретні”