Удержание алиментов с компенсации за неиспользованній отпуск!!!!!!

angelika89
Знаток
Повідомлень: 28
З нами з: 29 березня 2012, 01:23
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення angelika89 »

ПОМОГИТЕ!!!Работник был принят 05.09.2004 года, 07.08.2013 пошел в отпуск только за 2006-2007 год работы и 31.08.2013 увольняется. Начислена компенсация за неиспользованный отпуск за 2007-2013 года - 144 дня !!При этом за него платили алименты!!!Подскажите,пожалуйста, нужно ли ужерживать с суммы начисления алименты?Если да, то каким образом???Сумма компенсации - 4494,07!!

30 августа
Знаток
Повідомлень: 17
З нами з: 30 серпня 2013, 08:49
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Повідомлення 30 августа »

Алименты удерживаются в Вашем случае со всей суммы компенсации, поскольку она не за один год.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 28.12.2006 р. N 19-48-671
Міністерство юстиції розглянуло <...> лист від 27 листопада 2006 року N 792 щодо надання роз'яснень законодавства та повідомляє наступне.

Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, Законом України "Про відпустки", Кодексом законів про працю України, іншими законами та нормативно-правовими актами України.
Крім того, Закон України "Про відпустки" визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.
Частиною першою статті 24 Закону України "Про відпустки" передбачено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року N 146, утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом бухгалтеріями (розрахунковими відділами) за місцем роботи у розмірах, встановлених рішеннями судів, у тому числі із заробітної плати, що зберігається під час відпустки, а також з одержуваної при звільненні компенсації за невикористану протягом кількох років відпустку.
Підпунктом 2 пункту 12 цього Переліку передбачено, що утримання аліментів не провадиться з компенсації працівникові за невикористану відпустку, крім випадків, коли особа при звільненні одержує компенсацію за відпустку, не використану протягом кількох років.
Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.
Враховуючи наведене, вважаємо, що якщо особа не використала відпустку за один рік, та отримала за неї компенсацію при звільнені, утримання аліментів не проводиться. У випадку отримання компенсації за відпустку за два і більше роки, утримання аліментів проводиться в загальному порядку.

Заступник Міністра 
Л. Єфименко 

angelika89
Знаток
Повідомлень: 28
З нами з: 29 березня 2012, 01:23
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення angelika89 »

Спасибо) Поняла,что надо удерживать.Но вопрос, за последний рабочий год я же не удерживаю алименты?

lara777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1089
З нами з: 20 березня 2012, 07:18
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 355 разів

Повідомлення lara777 »

angelika89 писав:Спасибо) Поняла,что надо удерживать.Но вопрос, за последний рабочий год я же не удерживаю алименты?
Вы начинаете удерживать алименты ср всех выплат начиная с момента получения исполнительного листа

30 августа
Знаток
Повідомлень: 17
З нами з: 30 серпня 2013, 08:49
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Повідомлення 30 августа »

angelika89 писав:Спасибо) Поняла,что надо удерживать.Но вопрос, за последний рабочий год я же не удерживаю алименты?
Если с работника УЖЕ не удерживаются алименты, то УЖЕ их и не удерживайте. УДерживать надо с дохода, который выплачивается в период действия ИЛ (или др. документа на удержание). То, что сейчас доход выплачен за старые неотгулянные отпуска, роли не играет.

angelika89
Знаток
Повідомлень: 28
З нами з: 29 березня 2012, 01:23
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення angelika89 »

Алименты платили с самого начала и по сей день.. Я имею ввиду удержание алиментов с компенсации за отпуск за несколько лет, с последнего рабочего года тоже удерживаются?

lara777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1089
З нами з: 20 березня 2012, 07:18
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 355 разів

Повідомлення lara777 »

angelika89 писав:Алименты платили с самого начала и по сей день.. Я имею ввиду удержание алиментов с компенсации за отпуск за несколько лет, с последнего рабочего года тоже удерживаются?
Удерживаете со всех выплат не зависимо за кокой период они производятся, главное когда вы их насчитали и выплатили.

30 августа
Знаток
Повідомлень: 17
З нами з: 30 серпня 2013, 08:49
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Повідомлення 30 августа »

со всей суммы компенсации за отпуск, включая последний год работы

lara777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1089
З нами з: 20 березня 2012, 07:18
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 355 разів

Повідомлення lara777 »

30 августа писав:со всей суммы компенсации за отпуск, включая последний год работы
ДА. #wall#
Алименты удерживаются по исполнительному листу в не зависимости от время работы. Если по исполнительному листу срок удержания алиментов истек, то не удерживайте.

angelika89
Знаток
Повідомлень: 28
З нами з: 29 березня 2012, 01:23
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення angelika89 »

Получается работал человек, не ходил в отпуск - платили алименты из зарплаты, а теперь увольняется , получает компенсацию за неиспользованный отпуск - и опять делись...Прям двойное налогообложение....СПАСИБО всем огромное!!!

Відповісти

Повернутись до “Аліменти”