Добові

Оформлення, нарахування
Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

Підскажіть будь-ласка чи зменшується розмір добових, якщо в рахунку за готель включили сніданок?

Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

Прочитав Інструкцію №59 - там сказано що харчування оплачується за рахунок добових, але ж ця інструкія обовязкова тільки для бюджетників

Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

Пліз хелп, бо сижу і не знаю що робити :(

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

Steewen, зачем Вы создаете под каждый вопрос новую тему? Вы, что, издеваетесь???!!!!

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

http://www.vlasnasprava.info/ua/legisla ... c&id=13814

з статті
Цікаво, що Кодекс, на відміну від Постанови N 663, не містить норми, що зменшує розмір "добових" в залежності від кількості разів харчування.

Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

А можете будь-ласка статтю вставити в текст, тому що у мене обмежений інтернет, можу зайти тільки на певні сайти :(

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

Відрядження. Квітнева перспектива


Анна Скуміна


Право працівників на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку зі службовим відрядженням установлено Кодексом законів про працю України (ст. 121) та іншими законодавчими актами.

На сьогоднішній день основними документами, що регулюють порядок відшкодування працівникам витрат, пов'язаних з перебуванням у відрядженнях, та норми їх відшкодування є:

- постанова Кабінету Міністрів України "Про норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон" (N 663 від 23.04.99 р.);

- інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон (затверджена наказом Мінфіну N 59 від 13.03.98 р.);

- пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (N 283/97-ВР від 22.05.97 р.);

- постанова Кабінету Міністрів України "Про граничні норми добових витрат і сум, що направляються на харчування (замість добових) членів екіпажів суден (інших транспортних засобів), що здійснюють діяльність за межами повітряного або митного кордону чи територіального моря (вод) України" (N 3 від 04.01.99 р.).

Проте з 1 квітня поточного року, тобто з моменту набрання чинності розділом III Податкового Кодексу України, порядок та норми відшкодування витрат на відрядження зазнають суттєвих змін.

Незважаючи на те, що протягом I кварталу 2011 року ще продовжуватимуть діяти норми Закону N 283/97-ВР, у тому числі його пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 щодо розрахунку сум на відрядження (що підтверджує і ДПА у своєму листі N 14545/6/17-0716 від 30.12.2010 р.), зацікавленим особам варто заздалегідь "озброїтися" необхідними знаннями.

Склад витрат

Отже, з набранням чинності зазначеними положеннями Кодексу, витрати на відрядження, як і раніше, враховуватимуться у складі витрат подвійного призначення при визначенні об'єкта оподаткування (п. 140.1.7 статті 140 Кодексу).

Зокрема, мова йде про витрати на:

- проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті);

- оплату вартості проживання у готелях (мотелях);

- найм інших жилих приміщень;

- включені до рахунків витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни);

- оплату телефонних розмов;

- оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування;

- інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.

Водночас зазначимо, що до цього переліку не потрапили витрати на усний та письмовий переклади, що на сьогодні закріплені підпунктом 5.4.8. пункту 5.4. статті 5 ЗУ N 283/97.

Як і сьогодні, не дозволятиметься включати до складу витрат на харчування вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми "чайових", за винятком випадків, коли суми таких "чайових" включаються до рахунку згідно із законами країни перебування, а також плату за видовищні заходи.

Якщо згідно із законами країни відрядження або країн, територією яких здійснюється транзитний рух до країни відрядження, обов'язково необхідно здійснити страхування життя або здоров'я відрядженої особи чи її цивільної відповідальності (у разі використання транспортних засобів), то витрати на таке страхування включаються до складу витрат платника податку, що відряджає таку особу.

За відсутності відповідних підтвердних документів, наказу про відрядження або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює, сума добових не включатиметься до складу витрат платника податку.

У разі наявності запиту представника органу державної податкової служби щодо перекладу підтвердних документів, виданих іноземною мовою, витрати за такий переклад, як і сьогодні, буде покладено на платника податку.

Підтвердні документи

Усі вищезазначені витрати можуть бути включені до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, перелік яких також зазнав змін.

Так, окрім транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення і проживання фізичної особи, та страхових полісів, з 01.04.2011 р. підтвердними документами також офіційно вважатимуться електронні квитки за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, а також витрати на послуги з бронювання місць у місцях проживання.

ЗУ N 283/97 подібної норми не містить, хоча Мінфін і ДПА визнавали електронні білети підтверджуючими документами при належному оформленні їх фактичного придбання та використання.

Так, згідно з листом Мінфіну N 31-18030-07-21/12414 від 25.05.2010 р. "...документами, що підтверджують право на відшкодування витрат на придбання електронного авіаквитка, є такий пакет документів: оригінал розрахункового документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі, роздрук на папері маршруту електронного авіаквитка та електронного купону з номером електронного квитка, оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира. "

На думку ДПС, "...електронний квиток — це електронний документ, що не має матеріальної форми, відповідно, він не може бути підставою для включення вартості авіаквитка до складу валових витрат. Тому документами, що підтверджують право на валові витрати при придбанні авіаквитка в електронній формі, будуть роздруківка маршруту, документ на посадку та документ, що підтверджує оплату вартості авіаквитка."

Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з діяльністю такого платника податку, зокрема (але не виключно) таких:

- запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю платника податку; укладеного договору чи контракту;

- інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини;

- документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю платника податку.

Норми відшкодування витрат на відрядження

Найсуттєвіших змін зазнають норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон.

Як відомо, сьогодні їх розміри закріплені в урядовій Постанові N 663 і становлять за загальним правилом:

- для відряджень у межах України - 30 гривень;

- для відряджень за кордон - у сумі в гривнях, еквівалентній 50 доларам США за офіційним курсом гривні до долара США, установленим Національним банком на день видачі авансу.

Звичайно, у разі, коли до рахунків вартості проживання у готелях включаються витрати на харчування, сума "добових" зменшується в залежності від кількості разів харчування.

Однак з 01.04.2011 р. розмір добових витрат потрапить у пряму залежність від розміру мінімальної заробітної плати, і становитиме:

- для відряджень у межах території України - не більш як 0,2 розміру МЗП, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу;

- для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру МЗП, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу.

Розмір мінімальної зарплати на 1 січня 2011 року становить 941 грн., тому шляхом найпростішого математичного розрахунку отримуємо 188,20 грн. (941 грн. х 0,2) добових для відряджень у межах України і 705,75 грн. (941 грн. х 0,75) для закордонних відряджень в 2011 році.

Враховуючи середній курс Нацбанку за 1 долар США 7,95 грн, це складе близько 90 доларів США на добу, що майже у два рази перевищує нинідіючий розмір "закордонних добових".

Цікаво, що Кодекс, на відміну від Постанови N 663, не містить норми, що зменшує розмір "добових" в залежності від кількості разів харчування.

Водночас Кабінетом Міністрів (постанова N 73 від 02.02.2011 р.) встановлено граничні норми добових у сумі, що не перевищує 75% розміру МЗП, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу, для відрядження членів екіпажів суден/інших транспортних засобів або суми, що спрямовуються на харчування таких членів екіпажів замість добових, якщо такі судна (інші транспортні засоби):

- провадять комерційну, промислову, науково-пошукову чи риболовецьку діяльність за межами територіальних вод України;

- виконують міжнародні рейси для провадження навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату за межами повітряного або митного кордону України;

- використовуються для проведення аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт за межами митного кордону або територіальних вод України.

Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, також визначаються Кабінетом Міністрів України (постанова N 98 від 02.02.2011 р.).

Норми обох вищезазначених постанов запрацюють з 1 квітня цього року.

Сума добових визначатиметься в разі відрядження:

- у межах України та країн, в'їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;

- до країн, в'їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в'їзд), - згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.


Матеріал підготовлено Компанією "Дінай",
www.dinai.com

Відтворення матеріалу у будь-якій формі
повністю або частковоможливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"




Повернутися


Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Steewen писав:А можете будь-ласка статтю вставити в текст, тому що у мене обмежений інтернет, можу зайти тільки на певні сайти :(
#swoon# #swoon#
Ну у Вас и работодатель.....#sigh# #g_mad# #g_hospita

Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

Дякую за статтю.

Steewen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 02 грудня 2011, 02:11
Подякували: 1 раз

Повідомлення Steewen »

Лапа писав:
Steewen писав:А можете будь-ласка статтю вставити в текст, тому що у мене обмежений інтернет, можу зайти тільки на певні сайти :(
#swoon# #swoon#
Ну у Вас и работодатель.....#sigh# #g_mad# #g_hospita
В роботодавці саме головне стабільність :)

Відповісти

Повернутись до “Відрядження”