Звільнення за згодою сторін

Накази, штатний, табель, трудові книжки, довідки
Sandra83
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 18 квітня 2012, 00:47
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Sandra83 »

Подскажите, кто сталкивался.
Нужно сократить работника по-хорошему, по согласованию сторон.
В какой срок должен предоставить заявление? Есть ли ограничения? Готовы выплатить оклад дополнительный.

Денисса
Оракул
Оракул
Повідомлень: 266
З нами з: 15 серпня 2013, 10:43
Дякував (ла): 45 разів
Подякували: 107 разів

Повідомлення Денисса »

Sandra83 писав:Подскажите, кто сталкивался.
Нужно сократить работника по-хорошему, по согласованию сторон.
В какой срок должен предоставить заявление? Есть ли ограничения? Готовы выплатить оклад дополнительный.
на то это и по соглашению сторон: о какой дате увольнения договоряться рабтник и работодатель, той и увольняете. Сроков предоставления заявления по этой статье увольнения нет, оограничений тоже вроде нет. В этом случае человек нге обязан предупреждать за 2 недели, как при увольнении по собственному желанию.

Sandra83
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 18 квітня 2012, 00:47
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Sandra83 »

Тобишь, я могу попросить написать заявление с 1-го ноября, а в приказе прописать, что выплачиваю оклад в сумме зароботной платы.
Эта выплата считается компенсацией? Знаю, что компенсация не облагается ЕСВ

Денисса
Оракул
Оракул
Повідомлень: 266
З нами з: 15 серпня 2013, 10:43
Дякував (ла): 45 разів
Подякували: 107 разів

Повідомлення Денисса »

Sandra83 писав:Тобишь, я могу попросить написать заявление с 1-го ноября, а в приказе прописать, что выплачиваю оклад в сумме зароботной платы.
Эта выплата считается компенсацией? Знаю, что компенсация не облагается ЕСВ
Какую компенсацию вы имеете в виду? Если компенсация за неиспользованный отпуск (которую вы обязаны выплатить, за неиспользованные дни ежегодного отпуска), то такая сумма облагается налогами в общем порядке.

Если вы имеете в виду выходное пособие, то при увольнении по соглашению сторон КЗоТом такая выплата не предусмотрена. Возможно у вас прописаны такие выплаты в коллективном договоре. Тут вы сами должны знать, что у вас полагается на предприятии.

А если просто в приказе прописать выплату еще одного оклада, как компненсацию - я с таким не сталкивалась. Может кто еще подскажет? Здесь может налоговая такие расходы не признать.

Лия
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 718
З нами з: 25 березня 2011, 07:43
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 51 раз

Повідомлення Лия »

Здравствуйте подскажите пожалуйста. Сотрудник хочет уволиться по соглосованию сторон, директор ротив его увольнения и сказал раз так пусть увольняется по собственному с отработкой 2 недели. Сотрудник против он принес заявление по соглосованию директор написал резолюцию уволить по собственному желанию с отработкой. Как не действовать дальше? Нужно ли переписывать сотруыднику заявление?

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

Лия писав:Здравствуйте подскажите пожалуйста. Сотрудник хочет уволиться по соглосованию сторон, директор ротив его увольнения и сказал раз так пусть увольняется по собственному с отработкой 2 недели. Сотрудник против он принес заявление по соглосованию директор написал резолюцию уволить по собственному желанию с отработкой. Как не действовать дальше? Нужно ли переписывать сотруыднику заявление?
Согласование сторон - это когда обе стороны согласны, в вашем случае администрация не согласна, проведите переговоры, может стороны придут к согласию об увольнении по согласованию сторон через 2 недели и сотрудник перепишет заявление а директор наложит резолюцию, если нет, то издавайте приказ по собственному и обязательно подписывайте у сотрудника, я бы проконсультировалась еще в управлении труда и соц защиты как поступить вов втором случаэ.

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

Чем отличается увольнение работника по соглашению сторон и по собственному желанию? 09.11.2014

Однією з підстав припинення трудового договору є угода сторін, визначена ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України). Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника, в тому числі за власним бажанням, регламентовано у статті 38 КЗпП України.

Можна виділити основні відмінності між цими підставами для припинення трудового договору:

1. Порядок ініціювання розірвання трудового договору

ч.1 ст. 36 КЗпП України ст. 38 КЗпП України
У разі звільнення за угодою сторін, законодавство не містить обмежень щодо строку повідомлення та наявності поважних причин для припинення трудових відносин. Таким чином, трудовий договір може бути припинено у будь-який строк, стосовно якого досягли домовленості працівник та роботодавець. Такий строк може бути як меншим, так і перевищувати встановлений для звільнення за власним бажанням двотижневий період. При звільненні за ініціативою працівника (у загальному випадку) умовою розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, є письмове попередження працівником про це роботодавця за два тижні до запланованої дати звільнення.

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Сама по собі згода власника задовольнити прохання працівника про звільнення до закінчення строку попередження не означає, що трудовий договір припинено за ч. 1 ст. 36 КЗпП України, якщо не було домовленості сторін про цю підставу припинення трудового договору. В цьому випадку звільнення буде вважатися проведеним з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП України).

2. Можливість відкликання заяви працівника про звільнення:


ч.1 ст. 36 КЗпП України ст. 38 КЗпП України
При досягненні домовленості про припинення трудового договору анулювання такої домовленості може мати місце лише при взаємній згоді про це роботодавця і працівника. Тобто якщо роботодавець і працівник домовились про певну дату припинення трудового договору, працівник не має права відкликати свою заяву про звільнення. Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення за власним бажанням не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору,роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Так, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору особам, запрошеним на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками цих підприємств (ст. 24 КЗпП України).

3. Документальне оформлення звільнення:


ч.1 ст. 36 КЗпП України ст. 38 КЗпП України
Ініціатором звільнення може бути як працівник шляхом подання роботодавцеві відповідної заяви, так і роботодавець шляхом направлення працівникові повідомлення про запропоноване звільнення за угодою сторін. Чинне законодавство не вимагає письмового оформлення цих документів (заяви працівника або повідомлення роботодавця). Це може бути усна домовленість. При цьому достатньо оформлення роботодавцем наказу про звільнення за угодою сторін. Згоду працівника фіксується шляхом ознайомлення з наказом під розпис. Вимагає від працівника обов'язкового письмового повідомлення роботодавця шляхом подання працівником письмової заяви про звільнення. Звільнення працівника оформлюється наказом роботодавця.

4. Строки отримання допомоги по безробіттю:


ч.1 ст. 36 КЗпП України ст. 38 КЗпП України
Звільнення працівника за угодою сторін дає йому право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»). Звільнення працівника за власним бажанням, окрім звільнення за ч. 3 ст. 38 КЗпП України, порушення роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору, не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.(ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття»).

На сьогоднішній день звільнення за ініціативою робітника - найбільш поширена підстава припинення трудових відносин. Звільнення за угодою сторін менш поширене з причин необізнаності особливостей і можливостей, які надає звільнення за угодою сторін, як працівників, так і більшості роботодавців. Це може бути просто знахідкою в деяких ситуаціях.

Наприклад, при звільненні у випадку порушення працівником трудової дисципліни або при невідповідності працівника займаній посаді. Для працівника запис у трудовій книжці про звільнення за угодою сторін в цій ситуації є найбільш вигідним, а роботодавець у даному випадку більш захищений від оскарження працівником його звільнення.

Головний спеціаліст
з питань правової роботи облпрофради
Матвєєва Н.Є.

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 195 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, якщо працівник звільнений з 10 серпня, значить 10 серпня - це вже не робочий день?

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11444 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Галина_2004 писав:Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, якщо працівник звільнений з 10 серпня, значить 10 серпня - це вже не робочий день?
КЗоТ говорит - день увольнения - это последний рабочий день.
Звільнений з 10 серпня - так неправильно писать.
Нужно - звільнений 10 серпня.

barash_vn
Гений
Гений
Повідомлень: 433
З нами з: 04 квітня 2011, 13:39
Дякував (ла): 186 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення barash_vn »

Повідомлення про звільнення в ДФС потрібно подавати???

Відповісти

Повернутись до “Відділ кадрів”