справка МСЕК

Накази, штатний, табель, трудові книжки, довідки
Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

Natalenna писав:
Аря писав:...а как быть, если устно бухгалтер оповещен, что сотрудник получил инвалидность (МСЕК оформлена; приходил конверт с письмом, что подлежит оформлению инвалидности), но никаких документов (оригиналов или копии заверенные) сотрудник не несет, а все обещает (он из приезжих и оригиналы у него "дома")...

не нарушаю ли я, как работодатель, законодательство?

а еще интересно: ежегодно подтверждается справка МСЕК или она бессрочная?
Думаю, копія довідки МСЕК має бути у вас.
щодо того чи щорічно підтверджується: інвалідність призначають або на певний термін (1-2 роки), або безтерміново. У довідці МСЕК це є вказано. Якщо інвалідність призначається на певний термін, то людина, коли термін проходить, зобов'язана повторно пройти комісію, отримати нову довідку МСЕК і копію надати вам (фактично це й підтверджує правомірність нарахування 8,41%).
А тепер із практики: моя мама має інвалідність, перших 12 років вона періодично проходила комісію, тепер дали безтермінову. Тоді вона на роботу кожен раз приносила копію довідки МСЕК.
отже, як я зрозуміла, без копії документів немає правомірної підстави до застосування нарахування 8,41%.
звичайно, отримати ці документи - це й в інтересах роботодавця також (оскільки, є відчутна економія з нарахування) та й для працівника (утримання вже не 3,6%, а 2% - вірно розумію???).
підскажіть, будь ласка, які саме копії документів мають бути у роботодавця, окрім копії справки МСЕК?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Аря писав:
Natalenna писав:
Аря писав:...а как быть, если устно бухгалтер оповещен, что сотрудник получил инвалидность (МСЕК оформлена; приходил конверт с письмом, что подлежит оформлению инвалидности), но никаких документов (оригиналов или копии заверенные) сотрудник не несет, а все обещает (он из приезжих и оригиналы у него "дома")...

не нарушаю ли я, как работодатель, законодательство?

а еще интересно: ежегодно подтверждается справка МСЕК или она бессрочная?
Думаю, копія довідки МСЕК має бути у вас.
щодо того чи щорічно підтверджується: інвалідність призначають або на певний термін (1-2 роки), або безтерміново. У довідці МСЕК це є вказано. Якщо інвалідність призначається на певний термін, то людина, коли термін проходить, зобов'язана повторно пройти комісію, отримати нову довідку МСЕК і копію надати вам (фактично це й підтверджує правомірність нарахування 8,41%).
А тепер із практики: моя мама має інвалідність, перших 12 років вона періодично проходила комісію, тепер дали безтермінову. Тоді вона на роботу кожен раз приносила копію довідки МСЕК.
отже, як я зрозуміла, без копії документів немає правомірної підстави до застосування нарахування 8,41%.
звичайно, отримати ці документи - це й в інтересах роботодавця також (оскільки, є відчутна економія з нарахування) та й для працівника (утримання вже не 3,6%, а 2% - вірно розумію???).
підскажіть, будь ласка, які саме копії документів мають бути у роботодавця, окрім копії справки МСЕК?
тут залежить який інвалід.
Якщо звичайний інвалід, то я беру копію довідки МСЕК, приносить лікарняний, коли та комісія засідала (це у мене соцстрах перевіряв) і пенсійне посвідчення де пише, що він інвалід такої-то групи.
Якщо чорнобилець, то я беру все крім посвідчення пенсійного. Справа в тому, що чорнобильцям видають їхні посвідчення і підтвердженням того, що він інвалід слугує довідка МСЕК.
У мене є інваліди, недавно брала довідку у податковій, потрібно було підтвердити інвалідність, дала копію довідки МСЕК і копію чорнобильського посвідчення, бо він чорнобилець і все. Питань до мене не було.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

Девочки, мой сотрудник принес давнообещанную справку МСЕК и посвідчення (инвалид 3группа; кроме того он чернобылец 1 категории).
Смутила надпись "ступінь втрати професійної працездатності - 40%" : меняется начисление (8,41%) согласно этих его %% или это означает, что ему положены дополнительный отпуск и\или неполный день?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Аря писав:Девочки, мой сотрудник принес давнообещанную справку МСЕК и посвідчення (инвалид 3группа; кроме того он чернобылец 1 категории).
Смутила надпись "ступінь втрати професійної працездатності - 40%" : меняется начисление (8,41%) согласно этих его %% или это означает, что ему положены дополнительный отпуск и\или неполный день?
у мене є такий інвалід, але він на неповному робочому дні. Як чорнобильцю йому належиться дод. чорнобильська відпустка 16 кал. днів на рік. + вам потрібно зареєструватися у вашому районному чорнобильському фонді.
Він у вас пожиттєвий інвалід???
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

Natalenna писав:
Аря писав:Девочки, мой сотрудник принес давнообещанную справку МСЕК и посвідчення (инвалид 3группа; кроме того он чернобылец 1 категории).
Смутила надпись "ступінь втрати професійної працездатності - 40%" : меняется начисление (8,41%) согласно этих его %% или это означает, что ему положены дополнительный отпуск и\или неполный день?
у мене є такий інвалід, але він на неповному робочому дні. Як чорнобильцю йому належиться дод. чорнобильська відпустка 16 кал. днів на рік. + вам потрібно зареєструватися у вашому районному чорнобильському фонді.
Він у вас пожиттєвий інвалід???
да, справка бессрочная...
а вот про зарегистрироваться - впервые слышу... он как чернобылец с нами с 2011года, а теперь инвалидность из-за своего чернобыльства.... но я узнавала тогда ранее где нам еще надо быть, какие отчеты и т.д., то фонд, о котором Вы пишите, как-то не возникал #swoon# Боже, что теперь будет....

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Аря писав:
Natalenna писав:
Аря писав:Девочки, мой сотрудник принес давнообещанную справку МСЕК и посвідчення (инвалид 3группа; кроме того он чернобылец 1 категории).
Смутила надпись "ступінь втрати професійної працездатності - 40%" : меняется начисление (8,41%) согласно этих его %% или это означает, что ему положены дополнительный отпуск и\или неполный день?
у мене є такий інвалід, але він на неповному робочому дні. Як чорнобильцю йому належиться дод. чорнобильська відпустка 16 кал. днів на рік. + вам потрібно зареєструватися у вашому районному чорнобильському фонді.
Він у вас пожиттєвий інвалід???
да, справка бессрочная...
а вот про зарегистрироваться - впервые слышу... он как чернобылец с нами с 2011года, а теперь инвалидность из-за своего чернобыльства.... но я узнавала тогда ранее где нам еще надо быть, какие отчеты и т.д., то фонд, о котором Вы пишите, как-то не возникал #swoon# Боже, что теперь будет....
а він користувався дод. чорнобильською відпусткою?
ви отримували відшкодування з фонду?
коли у мене появився чорнобилець, то з попередньої роботи мені дали довідку, що він не використав того року дод. відпустку.
потім я подзвонила у свій районний фонд здала паспорт п-ва (форма 2), потім раз на рік ношу розрахунок (форма 3), фонд компенсує мені витрати на дод. чорн. відпустку. Раз на рік підтверджую дані. Коли отримую компенсацію, здаю звіт (скину вам на пошту). Штрафів по тому фонду нема.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

Natalenna писав:
Аря писав:
Natalenna писав: у мене є такий інвалід, але він на неповному робочому дні. Як чорнобильцю йому належиться дод. чорнобильська відпустка 16 кал. днів на рік. + вам потрібно зареєструватися у вашому районному чорнобильському фонді.
Він у вас пожиттєвий інвалід???
да, справка бессрочная...
а вот про зарегистрироваться - впервые слышу... он как чернобылец с нами с 2011года, а теперь инвалидность из-за своего чернобыльства.... но я узнавала тогда ранее где нам еще надо быть, какие отчеты и т.д., то фонд, о котором Вы пишите, как-то не возникал #swoon# Боже, что теперь будет....
а він користувався дод. чорнобильською відпусткою?
ви отримували відшкодування з фонду?
нет, не имеем никаких відшкодувань. Дополнительный отпуск ему провожу, как по закону вычитала, обычно в конце года, на 16 дней... причем дополнительный опуск это всегда моя инициатива, как бухгалтера, ну чтоб не придалбались, что "прессуем" чернобыльца

Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

потім я подзвонила у свій районний фонд здала паспорт п-ва (форма 2), потім раз на рік ношу розрахунок (форма 3), фонд компенсує мені витрати на дод. чорн. відпустку. Раз на рік підтверджую дані. Коли отримую компенсацію, здаю звіт (скину вам на пошту). Штрафів по тому фонду нема.
извините, я поняла так, что это мое право быть зарегистрированными в этом фонде и только для того, чтобы, предоставляя дополнительный отпуск чернобыльцу, иметь возмещение - верно?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Аря писав:
потім я подзвонила у свій районний фонд здала паспорт п-ва (форма 2), потім раз на рік ношу розрахунок (форма 3), фонд компенсує мені витрати на дод. чорн. відпустку. Раз на рік підтверджую дані. Коли отримую компенсацію, здаю звіт (скину вам на пошту). Штрафів по тому фонду нема.
извините, я поняла так, что это мое право быть зарегистрированными в этом фонде и только для того, чтобы, предоставляя дополнительный отпуск чернобыльцу, иметь возмещение - верно?
так. Згідно трудового законодавства в нього є право на цю відпустку.
Ще як інваліду йому надається 26 к.д. відпустки, а не 24.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аря
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2257
З нами з: 10 серпня 2011, 12:55
Звідки: Київ
Дякував (ла): 429 разів
Подякували: 2568 разів

Повідомлення Аря »

Natalenna писав:
Аря писав:
потім я подзвонила у свій районний фонд здала паспорт п-ва (форма 2), потім раз на рік ношу розрахунок (форма 3), фонд компенсує мені витрати на дод. чорн. відпустку. Раз на рік підтверджую дані. Коли отримую компенсацію, здаю звіт (скину вам на пошту). Штрафів по тому фонду нема.
извините, я поняла так, что это мое право быть зарегистрированными в этом фонде и только для того, чтобы, предоставляя дополнительный отпуск чернобыльцу, иметь возмещение - верно?
так.
Слава Богу #clamping#


Natalenna, еще вопросик: вот Вы написали
у мене є такий інвалід, але він на неповному робочому дні.
он у нас на полный день оформлен - нарушаем?

Відповісти

Повернутись до “Відділ кадрів”