Нужно ли вообще вести путевой лист легкового автомобиля?

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
FireNN
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 512
З нами з: 19 січня 2012, 00:18
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 149 разів

Повідомлення FireNN »

У нас по договору аренды с физ.лицом имеется легковой автомобиль директора. Она на нем ездит по контрагентам иногда товар забирает, но и домой на нем ездит. В валовые расходы я включаю только 50% стоимости топлива, а 50% отношу на прибыль. Я пишу путевые листы, вот заканчиваю за 2011г.
Но возник вопрос, а нужно ли мне их писать, я ведь в ВР зачитываю 50% ГСМ.

Vall_K
ПрофиПрофи
Повідомлень: 47
З нами з: 16 червня 2011, 07:39
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Vall_K »

С 01/04/2011 в затраты берем 100 % стоимости топлива. А путевые думаю писать надо , это основание для списания бензина , кроме ведомостей.

FireNN
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 512
З нами з: 19 січня 2012, 00:18
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 149 разів

Повідомлення FireNN »

Vall_K писав:С 01/04/2011 в затраты берем 100 % стоимости топлива. А путевые думаю писать надо , это основание для списания бензина , кроме ведомостей.
Это мне уже говорили, но никто не может сообщить мне статью в НКУ или статью др. законодательного акта , где это написано

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2174 рази
Подякували: 4363 рази

Повідомлення Бюгюльмэ »

Как любит говаривать старина Popen, лучше перебдеть, чем потом лишиться законных расходов.

Vall_K
ПрофиПрофи
Повідомлень: 47
З нами з: 16 червня 2011, 07:39
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Vall_K »

ст 138.10.2 в) . Админ.расходы

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
138.10. До складу інших витрат включаються:
138.10.2. адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:
в) витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

FireNN писав:
Vall_K писав:С 01/04/2011 в затраты берем 100 % стоимости топлива. А путевые думаю писать надо , это основание для списания бензина , кроме ведомостей.
Это мне уже говорили, но никто не может сообщить мне статью в НКУ или статью др. законодательного акта , где это написано
п.44.1 ПКУ про об ведення перв док для док підтв витрат, а по спис бенз нічо не придумали. аудитора радять вести подор листи, ЄБПЗ теж

FireNN
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 512
З нами з: 19 січня 2012, 00:18
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 149 разів

Повідомлення FireNN »

ст. НКУ 138.10.2.
адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:
а) загальні корпоративні витрати, в тому числі організаційні витрати, витрати на проведення річних та інших зборів органів управління, представницькі витрати;
б) витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством (у тому числі витрати на оплату праці адміністративного апарату) та іншого загальногосподарського персоналу;
в) витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);
г) винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності;
ґ) витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв’язок та інші подібні витрати);
д) амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання;
е) витрати на врегулювання спорів у судових органах;
є) плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків;
ж) інші витрати загальногосподарського призначення;

Вроде бы разрешают, но чото стахово. Блин довели народ уже страшно что-либо сделать, все оглядываешься, а вдруг не правильно, оштрафуют.

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

FireNN писав:Вроде бы разрешают, но чото стахово. Блин довели народ уже страшно что-либо сделать, все оглядываешься, а вдруг не правильно, оштрафуют.
Оштрафуют в любом случае. Но зачем им сразу "дарить" налог на прибыль? Списывайте себе на здоровье бензин и включайте в налоговые расходы 100%.

Viki-Chiki
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 103
З нами з: 14 червня 2011, 08:18
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Viki-Chiki »

FireNN писав:У нас по договору аренды с физ.лицом имеется легковой автомобиль директора. Она на нем ездит по контрагентам иногда товар забирает, но и домой на нем ездит. В валовые расходы я включаю только 50% стоимости топлива, а 50% отношу на прибыль. Я пишу путевые листы, вот заканчиваю за 2011г.
Но возник вопрос, а нужно ли мне их писать, я ведь в ВР зачитываю 50% ГСМ.
У меня тоже такая ситуация. Автомобиль вроде бы перешёл в пользование предприятия. Т.е. директор не должен, вообще-то, ездить на нём домой. По идее, нужно оформить договор стоянки где-нибудь, как подтверждение того, что авто используется только в хоз. деятельности предприятия, а ночью стоит. ..
Кто как выходит из этого положения? Что пишут в остатках на конец дня и начало дня в путевых?

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”