Не запрещено ли вести бухгалтерию на русском языке?

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
Аннэт
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 21
З нами з: 28 січня 2012, 04:22
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Аннэт »

Все приказы,кассовую и тд. ит.п.

Леонтьевна
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 11
З нами з: 08 лютого 2012, 01:18
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Леонтьевна »

Ніяк не можу звикнутии до надуманої проблеми про мову. Ким може бути заборонено вести бухгалтерію російською? Адже Дебет і Кредит пишеться одинаково на обох мовах. Формуйте проводки собі на здоров'я, описуйте операцію якою мовою вам зручно, аби розуміли, що робите. І аби не порушували вимоги податкового кодексу. Інша справа - друкуйте документи (податкову накладну) для контрагента українською (просто задати друк). Я багато років працювала гол. бухгалтером в авіації. Специфіка в тому, що авіація передбачає російську і англійську як норму. Договори, накази, вимоги, акти виконаних робіт і т.п. оформлялися російською і англійською (з нерезидентами). Проте при перевірках ДПІ питання мови жодного разу не виникало. Питали про заховані чи несплачені податки.
Хоча, якщо ми живемо на Україні, то соромно не знати мову цієї землі. Якби ви жили в Англії, було б соромно не вчити англійську.#smile3#

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2174 рази
Подякували: 4363 рази

Повідомлення Бюгюльмэ »

Леонтьевна писав: Проте при перевірках ДПІ питання мови жодного разу не виникало. Питали про заховані чи несплачені податки.
А теперь не спрашивают, теперь уверены, что мы "щось приховали, або щось не сплатили". #g_crazy#

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

Бюгюльмэ писав:А теперь не спрашивают, теперь уверены, что мы "щось приховали, або щось не сплатили". #g_crazy#
+1

sofiya
Гений
Гений
Повідомлень: 307
З нами з: 04 лютого 2011, 07:06
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення sofiya »

Леонтьевна писав:Ніяк не можу звикнутии до надуманої проблеми про мову. Ким може бути заборонено вести бухгалтерію російською? Адже Дебет і Кредит пишеться одинаково на обох мовах. Формуйте проводки собі на здоров'я, описуйте операцію якою мовою вам зручно, аби розуміли, що робите. І аби не порушували вимоги податкового кодексу. Інша справа - друкуйте документи (податкову накладну) для контрагента українською (просто задати друк). Я багато років працювала гол. бухгалтером в авіації. Специфіка в тому, що авіація передбачає російську і англійську як норму. Договори, накази, вимоги, акти виконаних робіт і т.п. оформлялися російською і англійською (з нерезидентами). Проте при перевірках ДПІ питання мови жодного разу не виникало. Питали про заховані чи несплачені податки.
Хоча, якщо ми живемо на Україні, то соромно не знати мову цієї землі. Якби ви жили в Англії, було б соромно не вчити англійську.#smile3#

Но в порядке заполнения налоговой накладной четко написано, что она д.быть заполнена ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ. Поэтому человек и спрашивает, можно ли хоть что-то выписывать на русском.

Аннэт
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 21
З нами з: 28 січня 2012, 04:22
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Аннэт »

спасибо!Я вроде и не говорила что не знаю украинский язык:)Приказы и т.п. и отчеты я веду на украинском,а кассу и т.д на русском...А что такое налоговая накладная-я не знаю.???

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18770
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Аннэт писав:спасибо!Я вроде и не говорила что не знаю украинский язык:)Приказы и т.п. и отчеты я веду на украинском,а кассу и т.д на русском...А что такое налоговая накладная-я не знаю.???
Счастливый человек...#g_crazy#

aniri
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2232
З нами з: 21 квітня 2011, 01:26
Дякував (ла): 401 раз
Подякували: 1233 рази

Повідомлення aniri »

меня этот вопрос тоже интересует. я стараюсь все перевести на укр. с 2011 года. до этого документооборот велся на русском, кроме основных документов, н-р отчетов и кассы.
на практике, пока не сталкивалась с тем, что бы из за русского языка были проблемы.

VITAA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1206
З нами з: 11 травня 2011, 03:27
Дякував (ла): 560 разів
Подякували: 522 рази

Повідомлення VITAA »

Я слышала, что док-ты на рус.языке не считаются действительными, что например "услуги сторонних организаций " пришедший акт на рус. языке предприятие не может включить в затратную часть и т.п.

Аннэт
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 21
З нами з: 28 січня 2012, 04:22
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Аннэт »

Так может расскажите что такое налоговая накладная,а вдруг и мне нужно#blush#

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”