Договір підряду чи субпідряду

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
дакота
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 104
З нами з: 13 лютого 2012, 03:00
Дякував (ла): 71 раз
Подякували: 32 рази

Повідомлення дакота »

Подскажите, пожалуйста, мы заключили договор подряда с заказчиком на выполнение монтажных работ, но сами эти работы не выполняем, а привлекаем третью компанию. С этой третьей стороной мы заключаем договор подряда или субподряда и должны ли эти договоры быть как-то связаны между собой?

Koostik7
Оракул
Оракул
Повідомлень: 222
З нами з: 26 жовтня 2012, 00:23
Дякував (ла): 67 разів
Подякували: 149 разів

Повідомлення Koostik7 »

Стаття 838. Генеральний підрядник і субпідрядник
1. Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник. 2. Генеральний підрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов'язків за договором підряду, а перед замовником - за порушення субпідрядником свого обов'язку. Замовник і субпідрядник не мають права пред'являти один одному вимоги, пов'язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом.

1. Із змісту коментованої статті можна зробити висновок, що за загальним правилом будь-які підрядні роботи можуть виконуватись з залученням третіх осіб, якщо інше не передбачено домовленістю між сторонами. Як правило, прості підрядні роботи виконуються особисто (побутовий підряд), а складні (будівельний підряд і у капітальному будівництві тощо, підряд на проектні та пошукові роботи) - із залученням субпідрядників. Генеральний підрядник - підрядник, який залучає до виконання робіт третіх осіб(субпідрядників),залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. Субпідрядник - підрядник, який в порядку, визначеному договором підряду та на підставі договору субпідряду, укладеного з генеральним підрядником, залучається до виконання робіт (ст. 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві" від 01.08.2005 N 668). Сутність системи генерального підряду полягає в наступному: 1) замовник доручає виконання всього комплексу робіт генпідряднику; 2) генпідрядник за загальним правилом самостійно залучає до виконання частки або всього комплексу робіт субпідрядника; 3) генпідрядник знаходиться у правовідносинах з замовником і субпідрядником, а між останніми самостійних правовідносин не виникає, а тому вони не мають права пред'являти один до одного претензії або будь які інші вимоги; 4) відповідальність перед замовником за невиконання або неналежне виконання зобов'язань субпідрядником несе генпідрядник; 5) генеральний підрядник у правовідносинах з субпідрядником є змовником і виконує всі його обов'язки, а зокрема з прийняття та оплати робіт. Право генпідрядника самостійно залучати субпідрядника може обмежуватись замовником у договорі або законодавстві. Так ч. 2 ст. 319 ГК України визначає, що підрядник у договорі на капітальне будівництво залучає третіх осіб до виконання договору за згодою замовника. Отже, у господарських договорах на капітальне будівництво право генерального підрядника стосовно самостійного залучення субпідрядників обмежене. Кількість субпідрядників, обсяг та види робіт які їм передаються визначає генпідрядник. У випадку передачі ним субпідрядникам усього обсягу робіт він має обов'язок координації їх дій, організації проведення всього комплексу робіт загального керівництва контролю. Субпідрядні роботи є складними і виникають на підставі договору генерального підряду(основного договору),який укладається між замовником та генпідрядником і договору субпідряду між генпідрядником та кожним окремим субпідрядником. Субпідрядний договір, як і основний договір, є договором підрядного типу. Його правова регламентація здійснюється загальними нормами ЦК про правочин, цивільно-правовий договір, про підряд, а також Положенням про взаємовідносини організацій - генеральних підрядників з субпідрядними організаціями, затвердженим науково-технічною радою Державного комітету України у справах містобудування і архітектури (протокол від 14.12.94 р. N 4), а в капітальному будівництві між господарюючими суб'єктами - і главою 33 ГК України та Загальними умовами укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 року N 668. Умови субпідрядного договору повинні бути узгоджені з положеннями договору генерального підряду, зокрема щодо предмету, змісту, строків виконання, як окремих станів, видів робіт, так і строків виконання договорів. Форма договору субпідряду - проста письмова. Типових чи примірних договорів субпідряду органами державної влади не затверджено. Укладанням договору генерального підряду замовник не позбавлений права укладати договір на виконання робіт, які не передані генпідряднику з іншими суб'єктами. Це так звані прямі договори, які не є субпідрядними. Крім того, законодавство не обмежує замовника укладати договір генерального підряду з декількома генеральними підрядниками, з переданням на виконання кожному з них свого конкретного об'єкту робіт самостійно. За таких умов виникає відповідна кількість правовідносин генерального підряду. Субпідрядник, в свою чергу має право укласти з іншим субпідрядником новий субпідрядний договір. 2. Частина друга коментованої статті встановлює механізм взаємовідносин між учасниками правовідносин генерального підряду. Тільки генеральний підрядник має відносини як з замовником так і з субпідрядником. Він же відповідає перед замовником за виконання, належне виконання зобов'язань останнім і за виконання замовником своїх обов'язків за договором. Субпідрядник перед субпідрядником повинен своїми силами, засобами та за свій рахунок і на свій ризик виконати доручені йому роботи. Він самостійно забезпечує їх якість та строки виконання. При цьому він несе повну відповідальність за це перед генпідрядником. Замовник може пред'явити претензії з приводу виконання вищенаведеного тільки генпідряднику, якщо інше не встановлено договором або законом. В свою чергу підрахунки за виконані субпідрядником роботи, їх прийняття здійснює генпідрядник, а тому всі претензії та вимоги пов'язані з порушенням договірних зобов'язань замовником субпідрядник пред'являє генпідряднику, якщо інше не передбачено договором.

Имя
Ученик
Повідомлень: 4
З нами з: 18 лютого 2013, 01:26
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Имя »

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в таком же точно случае, как описан Дакота, у субподрядчика есть лицензия на монтаж. А нам, генподрядчику, если мы не выполняем никаких работ, нужна ли такая лицензия? Буду очень благодарна за ответ!!!

КР ОЛЬГА
Профи
Повідомлень: 32
З нами з: 13 лютого 2012, 02:04
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення КР ОЛЬГА »

Если вы работаете в строительстве то Вам в любом случае нужна лицензия

VITAA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1206
З нами з: 11 травня 2011, 03:27
Дякував (ла): 560 разів
Подякували: 522 рази

Повідомлення VITAA »

Имя писав:Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в таком же точно случае, как описан Дакота, у субподрядчика есть лицензия на монтаж. А нам, генподрядчику, если мы не выполняем никаких работ, нужна ли такая лицензия? Буду очень благодарна за ответ!!!
Если вы не занимаетесь строительством , а просто посредник то тогда лицензии ненадо.

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14213
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22123 рази
Подякували: 40654 рази

Повідомлення ar4ik »

VITAA писав:
Имя писав:Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в таком же точно случае, как описан Дакота, у субподрядчика есть лицензия на монтаж. А нам, генподрядчику, если мы не выполняем никаких работ, нужна ли такая лицензия? Буду очень благодарна за ответ!!!
Если вы не занимаетесь строительством , а просто посредник то тогда лицензии ненадо.
Лицензия на строительство нужна в любом случае- на генподряд тоже. Просто если Вы геподрядчик, то можете привлекать субчиков с недостающим у Вас в лицензии видом деятельности.

to_be
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1535
З нами з: 24 січня 2013, 12:11
Дякував (ла): 1018 разів
Подякували: 352 рази

Повідомлення to_be »

Имя писав:Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в таком же точно случае, как описан Дакота, у субподрядчика есть лицензия на монтаж. А нам, генподрядчику, если мы не выполняем никаких работ, нужна ли такая лицензия? Буду очень благодарна за ответ!!!
Если Вы не выполняете строительно-монтажных работ сами, а привлекаете субчиков, то лицензия не нужна. Если Вы выполняете работ, требующие лицензирования сами, то оформляйте. Лицензия на генподряд в настоящее время не существует. По крайней мере в ноябре 2012 г ее уже не было.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

В принципе ее никогда и не было (как минимум в обозримом прошлом). Вот например гражданское зак-во в этом вопросе:
Стаття 837. Договір підряду
...
3. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.
Как видно, лицензия необходима тому субьекту, который будет выполнять по факту работу - непосредственно подрядчику (если обычный подряд), или субподрядчику (если генеральный подряд).

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14213
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22123 рази
Подякували: 40654 рази

Повідомлення ar4ik »

Marlboro писав:В принципе ее никогда и не было (как минимум в обозримом прошлом). Вот например гражданское зак-во в этом вопросе:
Стаття 837. Договір підряду
...
3. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.
Как видно, лицензия необходима тому субьекту, который будет выполнять по факту работу - непосредственно подрядчику (если обычный подряд), или субподрядчику (если генеральный подряд).
Еслм Вы считаете что для генподряда не нужно иметь в строительной лицензии прописанное право на генподряд, попробуйте поработать с бюджетом, особенно веселит то, что оказывается её никогда и не было. Ну-ну. Возьмите у какого-нибудь серьёзного строительного предприятия лицензию и почитайте виды работ.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

Но ведь то, что требуют не всегда совпадает с тем, что должно быть. С бюджетом и серьезными парнями понятно, им это нужно: первым для того, что-бы перед ДФИ не ляпнутся, вторые заинтересованны в этом

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”