Расходная накладная без доверенности

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
Ruby
ПрофиПрофи
Повідомлень: 47
З нами з: 03 березня 2012, 03:07
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ruby »

Перечитала ше раз Інструкцію № 99 "Про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей", і мене цікавить саме той пункт, де пояснюється що "при централізовано-кільцевих перевезеннях цінностей підприємствам їх відпуск постачальниками може здійснюватися без довіреності". А що саме розуміється під терміном "централізовано-кільцеві перевезення"? Ми відпускаємо продукцію одному замовнику теж без довіреності: під підпис і штамп, але доставку здійснюємо власними силами. Хотіла б знати, чи правильно це?


Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

штамп в расходной без доверенности не допускается. Должна быть печать круглая.

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3605
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1918 разів

Повідомлення cometa »

Ruby писав:Перечитала ше раз Інструкцію № 99 "Про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей", і мене цікавить саме той пункт, де пояснюється що "при централізовано-кільцевих перевезеннях цінностей підприємствам їх відпуск постачальниками може здійснюватися без довіреності". А що саме розуміється під терміном "централізовано-кільцеві перевезення"? Ми відпускаємо продукцію одному замовнику теж без довіреності: під підпис і штамп, але доставку здійснюємо власними силами. Хотіла б знати, чи правильно це?


Так, згідно з ч. 3 п. 13, при централізовано-кільцевих перевезеннях цінностей підприємствам їх відпуск постачальниками може здійснюватися без довіреності, якщо одержувач цінностей за підписом керівника й головного бухгалтера підприємства або інших осіб, які уповноважені підписувати довіреності, повідомив постачальника про зразок печатки (штампу), якою матеріально відповідальна особа, що прийматиме цінності, завіряє на супровідних документах (накладній, акті, ордері тощо) свій підпис про одержання цінностей.
Таким чином, Інструкція передбачає один випадок, коли одержання і передача товарно-матеріальних цінностей здійснюються без надання одержувачами цінностей довіреностей. Це – централізовано-кільцеві перевезення, коли достатньою вважається наявність у постачальника завіреного уповноваженими особами покупця документа, що містить зразки підписів осіб, уповноважених приймати товар, та зразки печаток (штампів), якими завіряється їх підпис на товаросупроводжувальних документах. Враховуючи те, що визначення централізовано-кільцевих перевезень у чинному законодавстві відсутнє, а для поставки характерна безперервність і плановість, можна стверджувати, що доставка товару, яка здійснюється на підставі договору поставки на постійній основі, здійснюється шляхом перевезень саме такого виду.

Для застосування норми ч. 3 п. 13 Інструкції на практиці необхідно ввести на підприємстві типову форму у вигляді додатку до договору поставки, яка є обов'язковою для заповнення при укладенні договору поставки і для використання при кожному прийомі-передачі товару від постачальника покупцеві. Такий додаток має містити посилання на ч. 3 п. 13 Інструкції і перелік відповідальних осіб, уповноважених покупцем приймати товарно-матеріальні цінності від постачальника, із зазначенням їх паспортних даних та із зразками їх підписів, а також зразки відбитків печаток (штампів), якими засвідчуються документи, що підтверджують прийняття поставленого постачальником товару уповноваженими покупцем особами. Підписи відповідальних осіб, уповноважених приймати товарно-матеріальні цінності, та відбитки печаток (штампів), якими засвідчуються документи, що підтверджують прийняття товарно-матеріальних цінностей, мають бути засвідчені керівником та головним бухгалтером підприємства покупця, а їхні підписи, відповідно, мають бути скріплені печаткою підприємства.

Для того щоб такий додаток повністю застрахував сторони договору поставки від описаних ризиків, необхідно дотримуватися наступних правил. По-перше, додаток має бути оформлений одночасно з укладенням договору, тобто не потрібно допускати відвантаження постачальником товару до передачі йому оформленого покупцем додатку. По-друге, представник постачальника, який здійснюватиме передачу товару покупцеві, повинен мати при собі копію такого додатку для того, щоб впевнитися в тому, що прийом товару з боку покупця здійснюється особою, дані про яку зазначені в додатку, а також перевірити підпис і печатку (штамп), поставлені представником покупця на накладній, на відповідність тим, що містяться в додатку. У випадку будь-якої невідповідності передача товару покупцеві не здійснюється до усунення такої невідповідності, а в разі змін у переліку відповідальних осіб, уповноважених покупцем приймати товарно-матеріальні цінності, або в разі зміни печатки (штампів), якими засвідчуються документи, що підтверджують прийняття товарно-матеріальних цінностей, зміни (доповнення) обов'язково мають бути внесені до додатку. Зміни (доповнення) до додатку також мають бути засвідчені підписами керівника й головного бухгалтера підприємства покупця, скріпленими печаткою підприємства.

Відповідні положення мають бути включені також до договору поставки. Зокрема, до умов поставки слід включити норму про те, що поставки товару на підставі договору здійснюються в порядку централізовано-кільцевих перевезень. Це додатково вказуватиме на причину прийому-передачі товару без оформлення покупцем окремої довіреності. По-друге, в умовах прийому-передачі товару рекомендується передбачити норму, яка гарантуватиме постачальникові надання покупцем у встановлений строк належним чином оформленого додатку. Також рекомендується передбачити в договорі обов'язок покупця повідомляти постачальника про зміни (доповнення) в даних, викладених у додатку, до наступної поставки в порядку і з додержанням форми, встановлених для додатку, та право постачальника не здійснювати поставку товару покупцеві до моменту надання ним відповідної інформації.

Наталья__1982
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3715
З нами з: 15 листопада 2010, 06:46
Дякував (ла): 997 разів
Подякували: 1247 разів

Повідомлення Наталья__1982 »

Ребятки, а если я продаю товар просто физ.лицу - я делаю копию паспорта и подкалываю к раходной. Все так делают? Просто слышала, что это необязательное требование, я категорически настаиваю на паспорте. Может я не права?#dntknw#

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2125 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

Наталья__1982 писав:Ребятки, а если я продаю товар просто физ.лицу - я делаю копию паспорта и подкалываю к раходной. Все так делают? Просто слышала, что это необязательное требование, я категорически настаиваю на паспорте. Может я не права?#dntknw#
Если Вы продаете в розницу : товар-деньги, то зачем Вам паспорт.
Вы в магазинах разве оставляете копию паспорта. Это если закл. договор и есть отсрочка платежа - то тогда все реквизиты физлица нужны.

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”