Первичка

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
MilaA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2248
З нами з: 05 грудня 2011, 07:27
Дякував (ла): 1752 рази
Подякували: 2670 разів

Повідомлення MilaA »

Marlboro писав:
MilaA писав:А давайте подискутируем?!
Давайте. Как думаете, в моем примере бухгалтер имел право отражать ЗП декабря в декларации по прибыли, если у него не было документа?
Это экзамен???
Я Вам отвечу в личку

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Не экзамен. Я, как и Орлов, не имею четкого представления о том, как правильно (хотя "активную гражданскую позицию" имею :)). Интересно услышать мнение, и обсудить - а как это возможно в ЛС?
Кстати, вопрос касается названия темы.

MilaA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2248
З нами з: 05 грудня 2011, 07:27
Дякував (ла): 1752 рази
Подякували: 2670 разів

Повідомлення MilaA »

Marlboro писав:Не экзамен. Я, как и Орлов, не имею четкого представления о том, как правильно (хотя "активную гражданскую позицию" имею :)). Интересно услышать мнение, и обсудить - а как это возможно в ЛС?
Кстати, вопрос касается названия темы.
Я глубоко сомневаюсь в том,что Вы не знаете "как правильно" ,для того,чтобы не смешивать"мухи с компотом" создавайте тему"А давайте подискутируем?! "

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

Marlboro писав: Как думаете, в моем примере бухгалтер имел право отражать ЗП декабря в декларации по прибыли, если у него не было документа?
Если документ, за предыдущий год, составленный в текущем будет "первинним документом" то и в декларацию по прибыли он попадет.
НКУ:
Стаття 44. Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності
44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Я конечно ценю такую высокую оценку моих способностей, но просто играть в одни ворота (в данном случае - быть знакомым лишь со своими убеждениями) банально не интересно... и опасно.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Орлов, да, но ведь:
33.3. Базовий податковий (звітний) період - період, за який платник податків зобов'язаний здійснювати розрахунки податків, подавати податкові декларації (звіти, розрахунки) та сплачувати до бюджету суми податків та зборів, крім випадків, передбачених цим Кодексом, коли контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податку.
....
152.9. Для цілей цього розділу використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом для цілей цього розділу є календарний квартал;
....
138.2. Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
.....
139.1.9. витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
.....
152.1. Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу.
....
149.1. Податковою базою для цілей цього розділу визнається грошове вираження прибутку як об'єкта оподаткування, визначеного згідно із статтею 134 цього Кодексу, з урахуванням положень статей 135 - 137 та 138 -143 цього Кодексу.
.....
134.1.1. прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу;
Как мы докажем, что документ был, если берутся данные квартала?
И если с зарплатой все примерно прозрачно, то весьма туманны перспективы в случаях, когда идентифицировать приналежность операции к периоду невозможно. Например, согласно ч.2 ст.334 ГК право собственности переходит по фактической дате передачи товара или по дате передачи товарных документов - исходя из сей диспозиции дата накладной не всегда фиксирует фактическую передачу товара. Если мы передали 31 декабря, а накладная будет 1 января, то на основании чего отразим доход и себестоимость в декабре?

MilaA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2248
З нами з: 05 грудня 2011, 07:27
Дякував (ла): 1752 рази
Подякували: 2670 разів

Повідомлення MilaA »


Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

MilaA писав:Я глубоко сомневаюсь в том,что Вы не знаете "как правильно"
У меня был случай, когда у меня бухгалтер не принял документ #rolf# условно говоря, за апрель, датированный семнадцатым маем. Я не смог доказать свою правоту соссылками на нормативные документы.#blush#
В то же время я уверен, что дата на документе должна стоять реальная, независимо от того за текущий или за предыдущий месяц этот документ.
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Орлов писав:У меня был случай, когда у меня бухгалтер не принял документ #rolf# условно говоря, за апрель, датированный семнадцатым маем. Я не смог доказать свою правоту соссылками на нормативные документы.#blush#
В то же время я уверен, что дата на документе должна стоять реальная, независимо от того за текущий или за предыдущий месяц этот документ.
А вот вопрос. Допустим, 1 января нам заплатили деньги, но НН я не выписал. Я могу 17 мая выписать НН (дата будет 17 мая), при этом включить эту НН в январь путем подачи УР?

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

Marlboro писав:Допустим, 1 января нам заплатили деньги, но НН я не выписал. Я могу 17 мая выписать НН (дата будет 17 мая), при этом включить эту НН в январь путем подачи УР?
Налоговая накладная не в счет.
В отличие от "обычных" первичных документов составление налоговой накладной зарегламентировано дополнительно кучей других нормативных документов.
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”