які документи з постачальниками.

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
Rfnz
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 24 вересня 2013, 13:52
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Rfnz »

Колеги, підскажіть будь-ласка якщо наймаємо інше підприємство виконувати роботи. Ми купуємо матеріал, обладнання а вони виконують роботу. Підскажіть якими документами це все відобразити. Особливо як відобразити списання матеріалів, палива.

LiliyaV
Мастер
Мастер
Повідомлень: 59
З нами з: 05 грудня 2013, 10:38
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 22 рази

Повідомлення LiliyaV »

Все залежить від того, що саме ви робите. Якщо це будівництво, ремонт-одні документи, якщо для заг. потреб виробництва-інші, якщо для виготовлення продукції-ще інші.
уточніть що саме робите, з якою метою.

ВВС
Гений
Гений
Повідомлень: 473
З нами з: 13 лютого 2013, 06:31
Дякував (ла): 267 разів
Подякували: 365 разів

Повідомлення ВВС »

Rfnz писав:Колеги, підскажіть будь-ласка якщо наймаємо інше підприємство виконувати роботи. Ми купуємо матеріал, обладнання а вони виконують роботу. Підскажіть якими документами це все відобразити. Особливо як відобразити списання матеріалів, палива.
1) Ми купуємо матеріал - прибуткова накладна, податкова накладна, якщо придбання постійне - договір;
2) вони виконують роботу - акт виконаних робіт чи акт наданих послуг, договір ;
3) списання матеріалів, палива - акт списання ТМЦ, крім того для списання палива, бажано, оформлювати шляхові листи довільної форми.

Rfnz
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 24 вересня 2013, 13:52
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Rfnz »

LiliyaV писав:Все залежить від того, що саме ви робите. Якщо це будівництво, ремонт-одні документи, якщо для заг. потреб виробництва-інші, якщо для виготовлення продукції-ще інші.
уточніть що саме робите, з якою метою.
Для вирощування с/г культур. Ми купили насіння, добрива, паливо і трактор. Всі роботи виконувались іншим підприємством. Вони нам надали акт виповнених робіт, але вказано просто послуги по вирощуванню. А як оформити, що ми їм надали матеріали. І по трактору списується паливо по ліміткі. а як бути з їхнім тракторістом, бож необхідно лист тракториста машиніста. І вони говорять, що все списували як своє,а в них воно не оприбутковане і в мене не списане. Як бути?

LiliyaV
Мастер
Мастер
Повідомлень: 59
З нами з: 05 грудня 2013, 10:38
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 22 рази

Повідомлення LiliyaV »

Rfnz писав:
LiliyaV писав:Все залежить від того, що саме ви робите. Якщо це будівництво, ремонт-одні документи, якщо для заг. потреб виробництва-інші, якщо для виготовлення продукції-ще інші.
уточніть що саме робите, з якою метою.
Для вирощування с/г культур. Ми купили насіння, добрива, паливо і трактор. Всі роботи виконувались іншим підприємством. Вони нам надали акт виповнених робіт, але вказано просто послуги по вирощуванню. А як оформити, що ми їм надали матеріали. І по трактору списується паливо по ліміткі. а як бути з їхнім тракторістом, бож необхідно лист тракториста машиніста. І вони говорять, що все списували як своє,а в них воно не оприбутковане і в мене не списане. Як бути?
Акт по вирощуванню? Я Вам співчуваю, це не пройде для податкової.#rtfm#
Якщо машиніст чи такторист був іх, то має бути і такий акт про надання послуг тракториста, де має бути чітко вказана кількість люд/год його роботи. Щодо списання палива, то тут потрібно згідно норм списання та відповідно кількості годин роботи зробити шляхові листи, підписані найманим трактористом.
Що значать слова:І вони говорять, що все списували як своє,а в них воно не оприбутковане.... Що своє-паливо, яке паливо, якщо ви самі іх заправляли.
Найперше в таких ситуаціях потрібно укладати юридично-правильні договора. Де б чітко зазначались іх обов"язки, права, витрати.
А як оформити, що ми їм надали матеріали ватість матеріалів не повинна входити у вартість виконаних робіт сторонньої організації. Ви повинні списати ці матеріали на вашу ділянку (я точно не знаю як формується собівартість у СГ). #help#
Можливий варіант передачі цього насіння, добрива і палива ім по кількості, але вони повинні в своему акті потім вказати, що вони виконали роботи з "давальницької сировини", яка не входить у вартість робіт.
Я вважаю, що це треба було обумовлювати до початку робіт. Зараз єдиний вихід доопрацювати документи.

Rfnz
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 144
З нами з: 24 вересня 2013, 13:52
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Rfnz »


Для вирощування с/г культур. Ми купили насіння, добрива, паливо і трактор. Всі роботи виконувались іншим підприємством. Вони нам надали акт виповнених робіт, але вказано просто послуги по вирощуванню. А як оформити, що ми їм надали матеріали. І по трактору списується паливо по ліміткі. а як бути з їхнім тракторістом, бож необхідно лист тракториста машиніста. І вони говорять, що все списували як своє,а в них воно не оприбутковане і в мене не списане. Як бути? [/quote]
Акт по вирощуванню? Я Вам співчуваю, це не пройде для податкової.#rtfm#
Якщо машиніст чи такторист був іх, то має бути і такий акт про надання послуг тракториста, де має бути чітко вказана кількість люд/год його роботи. Щодо списання палива, то тут потрібно згідно норм списання та відповідно кількості годин роботи зробити шляхові листи, підписані найманим трактористом.
Що значать слова:І вони говорять, що все списували як своє,а в них воно не оприбутковане.... Що своє-паливо, яке паливо, якщо ви самі іх заправляли.
Найперше в таких ситуаціях потрібно укладати юридично-правильні договора. Де б чітко зазначались іх обов"язки, права, витрати.
А як оформити, що ми їм надали матеріали ватість матеріалів не повинна входити у вартість виконаних робіт сторонньої організації. Ви повинні списати ці матеріали на вашу ділянку (я точно не знаю як формується собівартість у СГ). #help#
Можливий варіант передачі цього насіння, добрива і палива ім по кількості, але вони повинні в своему акті потім вказати, що вони виконали роботи з "давальницької сировини", яка не входить у вартість робіт.
Я вважаю, що це треба було обумовлювати до початку робіт. Зараз єдиний вихід доопрацювати документи.[/quote]
так як доопрацювати?

LiliyaV
Мастер
Мастер
Повідомлень: 59
З нами з: 05 грудня 2013, 10:38
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 22 рази

Повідомлення LiliyaV »

Я б зробила договір на виконання робіт, деб був вказаний чіткий перелік робіт. терміни і сума, за допомогою чийого обладнання, а також можливість використання сировини і матеріалів замовника. АКт виконаних робіт має чітко відповідати тому переліку робіт,що і в договорі. Зробити акти передачі матеріалів по кількості Виконавцю до початку робіт відповідно при підписанні акту винаних робіт має бути додаток, де б вони вказали скільки використали, скільки повернули. І те що вони фактично використали, Ви маєте право включити у витрати. Щодо палива, то тут однозначно треба шлях.листи доробити.
Я не пам"ятаю,як формується собівартість у сг (позор мені, бо я закінчила сг ВУЗ), але тільки підтверджені ДОКУМЕНТАЛЬНО суми можна включати у витрати, тим самим зменшуючи спалту податків.

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”