Можно ли переименовывать закупаемый товар

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
Whiter
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 01 березня 2021, 13:56

Повідомлення Whiter »

Добрый день! Возник такой спорный вопрос - можно ли переименовывать на свой лад приобретенный товар? Нужно ли наименование товара из входных налоговых накладных поставщиков дословно переносить в НН по всей цепи продаж?
Спасибо за ответ!

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Whiter писав:
01 березня 2021, 14:17
Добрый день! Возник такой спорный вопрос - можно ли переименовывать на свой лад приобретенный товар? Нужно ли наименование товара из входных налоговых накладных поставщиков дословно переносить в НН по всей цепи продаж?
Спасибо за ответ!
Ніде не знайшла заборони на прийняття до обліку товару з іншим найменуванням. Головне - щоб код УКТ ЗЕД не змінювався. І , при необхідності (!), мати наказ про прийняття до обліку товару в такому-то найменуванні. Поки що не робою, але створила приблизний шаблон, бо при постачанні українським постачальником 10 років було одне найменування товару, а зараз європейці відвантажують трохи інше найменування , але від додавання букв чи цифр товар не змінився :)

Ирина 22
Оракул
Оракул
Повідомлень: 259
З нами з: 11 березня 2019, 14:19
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 114 разів

Повідомлення Ирина 22 »

Whiter писав:
01 березня 2021, 14:17
Добрый день! Возник такой спорный вопрос - можно ли переименовывать на свой лад приобретенный товар? Нужно ли наименование товара из входных налоговых накладных поставщиков дословно переносить в НН по всей цепи продаж?
Спасибо за ответ!
Один й той же матеріал(сировина) можуть бути від різних Постачальників, з різними од. виміру- об'єднання в однорідні групи товарів з різними найменуваннями, які підпадають під визначення ідентичних (п.п. 14.1.80 ПКУ) або однорідних (п.п. 14.1.131 ПКУ). Посилаються при цьому вони на п. 7 П (С) БО 9 «Запаси». Але цю можливість податківці радять обумовити в наказі про УП (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 36, с. 4).

cosmicgirl
Мастер
Мастер
Повідомлень: 66
З нами з: 26 липня 2012, 06:59
Дякував (ла): 51 раз
Подякували: 18 разів

Повідомлення cosmicgirl »

Whiter писав:
01 березня 2021, 14:17
Добрый день! Возник такой спорный вопрос - можно ли переименовывать на свой лад приобретенный товар? Нужно ли наименование товара из входных налоговых накладных поставщиков дословно переносить в НН по всей цепи продаж?
Спасибо за ответ!
не советую переименовывать. да законодательно вроде бы не запрещено, но ФОП, которого я вела столкнулся с тем, что ему присвоили п.8 критеріїв ризиковості и теперь он не может регистрировать налоговые накладные вообще. а все потому, что он частично переименовывал товар, т.е. дописывал более подробную информацию, не меняя при этом единицу измерения, количество и код УКТЗЕД, указанные поставщиком. в налоговую предоставлены были все первичные документы, а именно договора, расходные накладные, ТТН, сертификаты качества. ничего не помогло. налоговая утверждает, что ФОП отгружал не тот товар, который покупал. :(

Lisa1
ПрофиПрофи
Повідомлень: 30
З нами з: 04 квітня 2021, 17:47
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Lisa1 »

и у меня такой же вопрос покупаем у поставщика
"Вино виноградне натуральне напівсухе червоне Сіра Марселан Камембер, Gourmet Pere & Fils 0,75л"- продаем в розницу ,в кассовый чек все название не помещаеться из-за ограниченого кол-ва символов вмещаеться лишь "Вино виноградне натуральне напі"
Думала изменить наименование на "Вино Сіра Марселан Камембер, Gourmet Pere & Fils 0,75л виноградне натуральне напівсухе червоне" просто поменять местами слова.
Почитав тему Вот теперь думаю стоит ли это делать?

Ольга54878
ПрофиПрофи
Повідомлень: 41
З нами з: 23 січня 2020, 16:24
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення Ольга54878 »

Не советую переименовывать в налоговой накладной. Пусть в чеке сокращённо ввиду того, что ПО кассового аппарата не позволяет большее количество символов, а в НН должно быть как от поставщика.

Аватар користувача
Cipollino
Гений
Гений
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2019, 16:56
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 176 разів

Повідомлення Cipollino »

Nelli-Nelli писав:
01 березня 2021, 20:14
... при постачанні українським постачальником 10 років було одне найменування товару, а зараз європейці відвантажують трохи інше найменування , але від додавання букв чи цифр товар не змінився
Очень сомнительное утверждение, даже не знаю какой такой товар для вас оказался «один и тот же» что и импортный…
Это как сыр, - «почувствуйте разницу», голландский «Goudse» и украинский «Гауда»…

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Cipollino писав:
15 липня 2021, 13:26
Nelli-Nelli писав:
01 березня 2021, 20:14
... при постачанні українським постачальником 10 років було одне найменування товару, а зараз європейці відвантажують трохи інше найменування , але від додавання букв чи цифр товар не змінився
Очень сомнительное утверждение, даже не знаю какой такой товар для вас оказался «один и тот же» что и импортный…
Это как сыр, - «почувствуйте разницу», голландский «Goudse» и украинский «Гауда»…
В сирах розбираюсь, Гауду не купую і дай Бог продавать не буду :mocking:
Свою ситуацію описувати не буду, бо не я питання задавала.
Питання щодо взяття до обліку імпортного товару проробляла. Якщо вже вступаю в діалог і не бачила розяснень чи ДФС або хоча б Фактора, то обовязково пишу типу «я вважаю».
Як кажуть: “Дорога ложка к обеду»…
Вже й забула про що була мова…
:hi: :bye:

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”