Довідка-розрахунок про переплату ЄСВ з ДПС для банку

Питання по ЄСВ
Gorizont
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 06 травня 2024, 15:21
Подякували: 1 раз

Повідомлення Gorizont »

Добрий день всім!

Хочу розказати про свої "пригоди" з довідкою.

В нашої компанії є співробітники, які отримали більше 120000. Оскільки це було вперше, в п'ятницю банк ввечері повідомив що потрібна довідка. З ранку понеділка почав подавати в податкову Довідку. Оскільки результат розгляду не надходить до МЕДОК, то і нема сенсу подавати через МЕДОК. Подавав одразу через кабінет платника. Підписував тільки ключем директора, але у квитанції стоять всі підписи, я так розумію це особливість подачі через кабінет напряму.
Після того, як три разу прийшло відхилення, подзвоним на телефон модератора ЦОПП свого району, там дали телефон відділу, який погоджує довідки (044-238-95-69 для Шевченківського району м. Києва). З врахуванням того, що відповіли одразу і дуже чемний інспектор розказав що і як заповнювати, то рекомендую всім починати з цього шагу :)
В підсумку в мене прийняли таку довідку:
Рядок 1 - грязна ЗП. (Але, кажуть, треба чисту)
Рядок 1.1 - грязне перевищення
Рядок 2. - співпало з моєю платіжкою по ЄСВ, оскільки в р 1. була грязна ЗП. Але якщо в р.1. поставити чисту ЗП, то тут буде сума меньша, але це не страшно.
Рядок 5 - в моєму випадку нуль, тому що інспектор вже побачив платіж з п'ятниці, а загалом перенести с рядка 2. Важливо, що не треба вказувати мінус, з мінусом відхиляють.
Перший рядок під таблицею - я поставив грязну зп з рядка 1 таблиці.
Другий рядок під таблицею вказав п'ятничну платіжку.

Після подачі отримую другу квитанцію про прийняття Довідки . Це ще не погодження і для банка недостатньо. Десь через годину-півтори в розділі Вхідні документи з'являється Довідка-розрахунок. Це і є погодження. Відкриваєте і тісните на кнопку Підпис. Зберігається архів типу 9999хххххххх.zip, саме його треба відправити в банк.

Сподіваюся ця інструкція стане вам у нагоді! ;)

mr.SV
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 17 грудня 2016, 12:00
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення mr.SV »

Доброго дня!
Друзі, допоможіть будь ласка, така ситуація:
ФОП 2гр. має двох співробітників, один з них інвалід, тому ЄСВ йому нараховується не за ставкою 22% ,а за ставкою 8,41%. Порядок 291 говоре про те , що якщо при виплаті ЗП сума податку не відповідає ставці 22%, то потрібна Довідка-розрахунок. Але у Приватбанка особливі вимоги до довідки-розрахунку, а саме якщо в р.5 "Сума єдиного внеску, яка зазначається в платіжній інструкції та підлягає перерахуванню (р. 2 + р. 3 - р. 4)" стоїть сума з мінусом , то банк просить внизу вказати необхідну кількість платежів по ЄСВ, що були раніше на таку суму,що буде перевищувати суму,що стоїть в р.4 "Переплата єдиного внеску". Але податкова відмовляється погоджувати такі довідки,мотивуючі тим,що крім нас так ніхто не робить, хоча в них дуже багато клієнтів саме приват банку. А банк інші не приймає,якщо в 5гр. мінус. Не поставити його ми не можемо , оскільки тут задіяний р.4 сума якого повина повністю збігатися з цифрой в карточці взаєморозрахунків з ЄСВ , тобто поточна переплата. Поділіться будь ласка як Ви виходите з подібних ситуацій,і порадьте будь ласка як вирішити цю проблему? Дякую.

Аватар користувача
Analityk
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 30 квітня 2024, 11:05
Подякували: 11 разів

Повідомлення Analityk »

Если руководитель нормально относится к переплате, некоторые, чтобы не заморачиваться каждый месяц, делают так: платят несколько месяцев 22%, а затем организовывают для банка "довідку" с переплатой и платят, скажем 1 грн. (некоторые требуют, чтобы обязательно была платежка :-)) Конечно, суммы и кол-во месяцев индивидуальны.

Сашуня
ПрофиПрофи
Повідомлень: 48
З нами з: 18 березня 2020, 09:16
Дякував (ла): 79 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення Сашуня »

Спойлер
Зображення
Ура!
я завантажила довідку
Вчора Приватбанк завернув мені довідку яку я подавала більше року, я була дуже зла, кажу що хочу залишити скаргу на всіх тих хто приймав у мене довідки більше року і вважав їх правильними, а вчорашній спеціаліст зі стажем 10 років - повернув.
Слава Богу податкова прийняла Довідку яку він мені сказав надіслати

в Електроному кабінеті довідка видає помилку, але ми всеодно підписуємо та направляємо в податкову

Елена_А
Гений
Гений
Повідомлень: 348
З нами з: 18 лютого 2015, 13:31
Дякував (ла): 201 раз
Подякували: 194 рази

Повідомлення Елена_А »

Сашуня писав:
06 червня 2024, 12:19
Спойлер
Зображення
Ура!
я завантажила довідку
Вчора Приватбанк завернув мені довідку яку я подавала більше року, я була дуже зла, кажу що хочу залишити скаргу на всіх тих хто приймав у мене довідки більше року і вважав їх правильними, а вчорашній спеціаліст зі стажем 10 років - повернув.
Слава Богу податкова прийняла Довідку яку він мені сказав надіслати

А зачем вы эти довидки подаёте, большая переплата?

Сашуня
ПрофиПрофи
Повідомлень: 48
З нами з: 18 березня 2020, 09:16
Дякував (ла): 79 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення Сашуня »

Елена_А писав:
06 червня 2024, 22:43
А зачем вы эти довидки подаёте, большая переплата?
что такое большая переплата для Вас?

у меня есть переплата - я подаю

Елена_А
Гений
Гений
Повідомлень: 348
З нами з: 18 лютого 2015, 13:31
Дякував (ла): 201 раз
Подякували: 194 рази

Повідомлення Елена_А »

Сашуня писав:
10 червня 2024, 19:27
Елена_А писав:
06 червня 2024, 22:43
А зачем вы эти довидки подаёте, большая переплата?
что такое большая переплата для Вас?

у меня есть переплата - я подаю
Интересуюсь для себя. У меня переплата около 10тысяч (внезапно парень довидку принес по инвалидности, пришлось менять отчёты, а тут как раз штраф Фонда инвалидов светил), вот и думаю - то ли по касе провести выплату директору-учредителю, то ли начать со справками заморачиваться, то ли забыть.

Аватар користувача
Analityk
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 30 квітня 2024, 11:05
Подякували: 11 разів

Повідомлення Analityk »

Вот интересно, кто-то пробывал работникам банка указать на пункт п.41 и п . 49 Постанови НБУ №163 від 29.07.22 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0163500-22#n129 ІНСТРУКЦІЇ про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг?

41. Платник заповнює реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
Надавач платіжних послуг платника перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у пункті 41 розділу II цієї Інструкції, лише за зовнішніми ознаками.

49. Надавач платіжних послуг платника приймає від платника платіжну інструкцію на перерахування коштів для виплати заробітної плати в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Надавач платіжних послуг платника не перевіряє правильність нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування несе платник.

Аватар користувача
Андрій61
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1893
З нами з: 24 липня 2017, 15:44
Дякував (ла): 342 рази
Подякували: 890 разів

Повідомлення Андрій61 »

Analityk писав:
Вчора, 11:17
Вот интересно, кто-то пробывал работникам банка указать на пункт п.41 и п . 49 Постанови НБУ №163 від 29.07.22 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0163500-22#n129 ІНСТРУКЦІЇ про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг?

41. Платник заповнює реквізит "Призначення платежу" платіжної інструкції так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
Надавач платіжних послуг платника перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у пункті 41 розділу II цієї Інструкції, лише за зовнішніми ознаками.

49. Надавач платіжних послуг платника приймає від платника платіжну інструкцію на перерахування коштів для виплати заробітної плати в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Надавач платіжних послуг платника не перевіряє правильність нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування несе платник.
Сотрудникам ПРИВАТБАНКА на это ФИОЛЕТОВО!!! :lol:
There are no "state money", there are only taxpayer money.
Margaret Thatcher.
Не буває ніяких "державних грошей", бувають лиш гроші платників податків.
Маргарет Тетчер.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”