Отчет по ЕСВ (часть-2)

Питання по ЄСВ
Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1989 разів

Повідомлення Nadiy »

Анютка9 писав:Подскажите плиз, в додатке 5 мы декретчиц показываем только один раз с позначкой 6, в тот месяц когда они идут в декрет? или ежемесячно?
У таблиці 5 форми № Д4 ви показуєте період початку або закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

У місяці виходу в декрет У місяці, в якому працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністюта пологами, заповнюєте один рядок. У ньому зазначаєте:

у графі 7 — «5» («особи, яким надано відпустку по вагітності та пологах»);

у графі 10 «дата початку» — перший день відпустки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Якщо немає даних для заповнення таблиці 5, то у складі форми № Д4 ви її не подаєте.

У місяці закінчення декретної відпустки У місяці, в якому у працівниці закінчується відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (минув 126, 140, 180 день відпустки з урахуванням листка непрацездатності, виданого на продовження відпустки), заповнюєте на працівницю один рядок. У ньому зазначаєте:

у графі 7 — «5»;
у графі 10 «дата закінчення» — дату останнього дня відпустки.

Якщо працівниця після цього виходить на роботу або використовує дні щорічної відпустки, то в таблиці 5 більше інших рядків не заповнюємо.

А ось якщо працівниця відразу піде у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка до 3 років), необхідно заповнити ще один рядок:

у графі 7 — «6» («особи, яким надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку»);
у графі 10 «дата початку» — перший день відпустки до 3 років.

Інформацію про закінчення відпустки до 3 років вам потрібно показати в таблиці 5 форми № Д4 за місяць, на який припадає останній день цієї відпустки. Для цього заповніть окремий рядок, у графі 7 якого вкажіть «6», а у графі 10 «дата закінчення» — дату останнього дня відпустки до 3 років (день триріччя дитини, якщо працівник його повністю використав).

Аналогічно заповнюєте таблицю 5 і у випадку, якщо працівник використовує відпустку для догляду за дитиною до досягнення 6 років за медичним висновком. Але в такому разі у графі 7 вказуєте не «6», а «4» («особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку»).

http://zpkadry.com.ua/ua/journal/zpkadry/article/231

Анютка9
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 04 серпня 2015, 07:21
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Анютка9 »

Nadiy писав:
Анютка9 писав:Подскажите плиз, в додатке 5 мы декретчиц показываем только один раз с позначкой 6, в тот месяц когда они идут в декрет? или ежемесячно?
У таблиці 5 форми № Д4 ви показуєте період початку або закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

У місяці виходу в декрет У місяці, в якому працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністюта пологами, заповнюєте один рядок. У ньому зазначаєте:

у графі 7 — «5» («особи, яким надано відпустку по вагітності та пологах»);

у графі 10 «дата початку» — перший день відпустки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Якщо немає даних для заповнення таблиці 5, то у складі форми № Д4 ви її не подаєте.

У місяці закінчення декретної відпустки У місяці, в якому у працівниці закінчується відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (минув 126, 140, 180 день відпустки з урахуванням листка непрацездатності, виданого на продовження відпустки), заповнюєте на працівницю один рядок. У ньому зазначаєте:

у графі 7 — «5»;
у графі 10 «дата закінчення» — дату останнього дня відпустки.

Якщо працівниця після цього виходить на роботу або використовує дні щорічної відпустки, то в таблиці 5 більше інших рядків не заповнюємо.

А ось якщо працівниця відразу піде у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка до 3 років), необхідно заповнити ще один рядок:

у графі 7 — «6» («особи, яким надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку»);
у графі 10 «дата початку» — перший день відпустки до 3 років.

Інформацію про закінчення відпустки до 3 років вам потрібно показати в таблиці 5 форми № Д4 за місяць, на який припадає останній день цієї відпустки. Для цього заповніть окремий рядок, у графі 7 якого вкажіть «6», а у графі 10 «дата закінчення» — дату останнього дня відпустки до 3 років (день триріччя дитини, якщо працівник його повністю використав).

Аналогічно заповнюєте таблицю 5 і у випадку, якщо працівник використовує відпустку для догляду за дитиною до досягнення 6 років за медичним висновком. Але в такому разі у графі 7 вказуєте не «6», а «4» («особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку»).

http://zpkadry.com.ua/ua/journal/zpkadry/article/231
Огромное спасибо за статью.

Vikingkoh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 04 лютого 2016, 02:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Vikingkoh »

Если в январе была переплата по зп, в феврале будет недоплата, соответственно зп будет меньше мимнималки. В д4 написал сумму, которая должна быть правильно уплачена в январе. Так сделал, ибо если в Д4 за февраль будет сумма ЕСВ меньше минималки, у налоговой могут возникнуть вопросы. Та правильно, или лучше исправить Д4 и написать там сумму, которая была реально выплачена. а в феврале показать сумму меньше минималки?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13685
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14129 разів
Подякували: 27921 раз

Повідомлення Яков »

Vikingkoh писав:Если в январе была переплата по зп, в феврале будет недоплата, соответственно зп будет меньше мимнималки. В д4 написал сумму, которая должна быть правильно уплачена в январе. Так сделал, ибо если в Д4 за февраль будет сумма ЕСВ меньше минималки, у налоговой могут возникнуть вопросы. Та правильно, или лучше исправить Д4 и написать там сумму, которая была реально выплачена. а в феврале показать сумму меньше минималки?
Из Вашего сообщения ничего не понятно. В какой табл. Вы указали недоплату/переплату - в табл. 1?
Из: "в январе была переплата по зп, в феврале будет недоплата" не следует, что соответственно: "зп будет меньше мимнималки"#smile3#
Если Вы имеете ввиду исправление в табл. 1, то "Выплачено всего" в Додатке к табл. 1 после предельного срока сдачи - не исправляется

Не дублируйте сообщения!
Зображення

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

22 лютого Мінфін оприлюднив проекту наказу «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

https://news.dtkt.ua/ua/accounting/repo ... gn=oldmain

Vikingkoh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 04 лютого 2016, 02:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Vikingkoh »

В табл 1 и в табл 6.
За февраль будет выплачено зп меньше, чем 1378 грн.

Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1989 разів

Повідомлення Nadiy »

Vikingkoh писав:В табл 1 и в табл 6.
За февраль будет выплачено зп меньше, чем 1378 грн.
у звіті за лютий вам потрібно відкоригувати суми переплати за січень, в іншому випадку прийдеться дораховувати єсв до мінім.з/п

"помилки, які стосуються неправильно зазначеної суми доходу або утриманого ЄСВ, так не виправляються. Ці помилки треба виправляти у таблиці 6 додатка 4 за той звітний період, у якому такі помилки були знайдені та виправлені, окремим рядком. Оскільки помилки бувають різними, різним буде і порядок їх виправлення. Так, якщо потрібно зменшити в персоніфікованих даних певну суму ЄСВ, у цьому рядку дублюються помилкові дані, зазначені у звітності раніше, але в реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається 3, і це означатиме суму заробітної плати (доходу), нараховану у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ. Якщо ж, навпаки, страхувальник збільшує суму ЄСВ, виправляючи помилку самостійно, то він зазначає в цьому реквізиті код типу нарахувань 2.

При цьому обов'язково зазначається місяць та рік, за який проведено нарахування (реквізит 11), що дає змогу в одній таблиці 6 додатка 4 виправити помилки за кілька звітних періодів."

http://online.dtkt.ua/Book/%D0%84%D0%B4 ... avPoint-21

Vikingkoh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 04 лютого 2016, 02:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Vikingkoh »

Nadiy писав:
Vikingkoh писав:В табл 1 и в табл 6.
За февраль будет выплачено зп меньше, чем 1378 грн.
у звіті за лютий вам потрібно відкоригувати суми переплати за січень, в іншому випадку прийдеться дораховувати єсв до мінім.з/п

"помилки, які стосуються неправильно зазначеної суми доходу або утриманого ЄСВ, так не виправляються. Ці помилки треба виправляти у таблиці 6 додатка 4 за той звітний період, у якому такі помилки були знайдені та виправлені, окремим рядком. Оскільки помилки бувають різними, різним буде і порядок їх виправлення. Так, якщо потрібно зменшити в персоніфікованих даних певну суму ЄСВ, у цьому рядку дублюються помилкові дані, зазначені у звітності раніше, але в реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається 3, і це означатиме суму заробітної плати (доходу), нараховану у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ. Якщо ж, навпаки, страхувальник збільшує суму ЄСВ, виправляючи помилку самостійно, то він зазначає в цьому реквізиті код типу нарахувань 2.

При цьому обов'язково зазначається місяць та рік, за який проведено нарахування (реквізит 11), що дає змогу в одній таблиці 6 додатка 4 виправити помилки за кілька звітних періодів."

http://online.dtkt.ua/Book/%D0%84%D0%B4 ... avPoint-21
Спасибо, постараюсь детальнее объяснить ситуацию.
Смотрите, за январь я должен был начислить и выплатить 1300 грн вместе с ЕСВ с минималки, выплатил 1850, в феврале будет выплачено 900. Ежемесячная зп - 1450 грн.
В Д4 за январь (табл 1 и 6) я отобразил сумму, которую я должен был начислить правильно - т.е. 1300 грн (и доначислил ЕСв до минималки), при этом оплачено 1850 грн и уплачены ЕСВ с этой суммы.
Соответственно, у меня вопрос.
В февральской Д 4 я планирую отобразить обычную ежемесячную сумму - т.е. 1450 грн и ЕСВ с них.
Но правильно ли я сделал, что в январской Д4 отобразил не сумму реально выплаченной ЕСВ и зп, а сумму, которую я должен был начислить?
Или мне надо изменить в январской Д4 сумму на реально выплаченную (1850) и в февральской Д4 отобразить тоже реально выплаченную сумму - 900 грн.
После уплаты зп за февраль и всех налогов никаких долгов не будет, т.е. сумму переплаты за январь я покрою суммой неуплаты за февраль.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13685
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14129 разів
Подякували: 27921 раз

Повідомлення Яков »

Vikingkoh писав:Спасибо, постараюсь детальнее объяснить ситуацию.
Наконец-то!#smile3#
Vikingkoh писав:Смотрите, за январь я должен был начислить и выплатить 1300 грн вместе с ЕСВ с минималки,
В Додатке 4 - мягко говоря, пофиг сколько Вы выплатили. Главное - начисления. Отобразили те начисления, которые были за месяц. Независимо от того, заплатили Вы больше, меньше, или вообще не платили.
После сдачи и принятия Додатка 4 начисленные суммы и обязательства сравниваются с фактически оплаченными суммами. Оплатили больше ЕСВ - молодец! Будет переплата, которую можно учесть при оплате
за следующий месяц по ЕСВ. Если бы не доплатили - были бы штрафные санкции
Vikingkoh писав:выплатил 1850, в феврале будет выплачено 900. Ежемесячная зп - 1450 грн.
В Д4 за январь (табл 1 и 6) я отобразил сумму, которую я должен был начислить правильно - т.е. 1300 грн (и доначислил ЕСв до минималки),
при этом оплачено 1850 грн и уплачены ЕСВ с этой суммы.
Соответственно, у меня вопрос.
В февральской Д 4 я планирую отобразить обычную ежемесячную сумму - т.е. 1450 грн и ЕСВ с них.
Но правильно ли я сделал, что в январской Д4 отобразил не сумму реально выплаченной ЕСВ и зп, а сумму, которую я должен был начислить?
Или мне надо изменить в январской Д4 сумму на реально выплаченную (1850) и в февральской Д4 отобразить тоже реально выплаченную
сумму - 900 грн.
После уплаты зп за февраль и всех налогов никаких долгов не будет, т.е. сумму переплаты за январь я покрою суммой неуплаты за февраль.
Правильно Вы сделали или нет - тяжело сказать, может, кроме зарплаты Вы выплатили премию, отпускные, больничные, и т.п.,
и вместо 1300/1450 у Вас вышло в январе 1850.

Попробую объяснить на примере: я оплатил в январе ЕСВ с 1850грн. Отобразил в Додатке 4 начисленную з/п за январь 1300грн и доначисления за 78грн.
Если разница (1850-1300)=550грн не относится к отпускным, больничным и пр. за следующие месяцы, то в Додатке 4 это никак не отображается и ГНИ не интересует: заплатил ли я ЕСВ с 1850 или с 5000грн. Главное, чтобы не меньше, чем с 1300 и доплаты 78.
Месяц закрыли. Посчитали сколько осталось переплаты.
Теперь делаем начисления февраля. Никакого отношения к начислениям в феврале проведённая Вами оплата в январе не имеет.
Это только скажется на суммах платежей в январе месяце.
Если я начисляю з/п за февраль - 900грн, то надо отобразить доначисления в сумме 478грн.

Ещё пример. Отключитесь от налогов и переключитесь на оплату "коммуналки": Вам каждый месяц приходит начисление
500грн (цена условная и не растёт).
Независимо от того, сколько Вы заплатите за коммуналку в текущем месяце, за следующий месяц Вам снова начислят 500грн.
И либо прибавится долг за предыдущий месяц (если Вы не платили, либо заплатили не полностью), либо будет указано, сколько
надо заплатить с учётом проведённой оплаты (если Вы заплатили полностью 500грн, либо с авансом, например, 700) - 0 или 300.
Но тариф - как был 500, так и останется!

Не мешайте в "кучу" начисления и оплату#smile3#
Зображення

Vikingkoh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 04 лютого 2016, 02:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Vikingkoh »

У меня были отпускные за январь и обычная зп, но я не вычел из зп сумму пропущенных дней за январь и выплатил зп за все дни + отпускные (образовалась переплата), вот теперь в феврале зп выплачу меньше.
Т.е. в январе выплачена полная зп за месяц - 1450 грн и отпускные 400 грн. А должен был 1300 грн (зп за отработанные дни и отпускные).
Теперь в феврале я выплачиваю 900 грн.
В Д4 за январь уже отображена сумма, которую я должен был правильно начислить - 1300 грн (т.е. отпускные+зп за отработанные дни+доплата ЕСВ до минималки) и в февральской Д4 также отображу сумму, которую я должен правильно начислить - 1450.

Закрито

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”