«Єдиний внесок для роботодавців: нарахування, доплати та мінімалка...»

Питання по ЄСВ
новичок11
Оракул
Оракул
Повідомлень: 279
З нами з: 30 жовтня 2015, 19:37
Дякував (ла): 85 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення новичок11 »

Возник такой вопрос. Сотрудница по семейным обстоятельствам написала заявление на не полный рабочий день. 0.5 от оклада. Законодательство дает такую нам возможность. Ее оклад 3723 грн.
То есть начисляю за ее факт. время 3723×0.5=1861.50 грн.
Есв плачу 1861,5×22%=409,53 грн.
И доначисляю есв тоже 409,53 грн.
Доплату до мин. З.п не делаю,так как оклад на уровне минималки.
Нет же здесь никаких нарушений?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27903 рази

Повідомлення Яков »

новичок11 писав:Возник такой вопрос. Сотрудница по семейным обстоятельствам написала заявление на не полный рабочий день. 0.5 от оклада. Законодательство дает такую нам возможность. Ее оклад 3723 грн.
То есть начисляю за ее факт. время 3723×0.5=1861.50 грн.
Есв плачу 1861,5×22%=409,53 грн.
И доначисляю есв тоже 409,53 грн.
Доплату до мин. З.п не делаю,так как оклад на уровне минималки.
Нет же здесь никаких нарушений?
Нарушений нет. "Трудовую" доплату не делаете, если работница не переработала норму часов
Зображення

marin4_ik
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 17 лютого 2013, 07:47
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення marin4_ik »

доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27903 рази

Повідомлення Яков »

marin4_ik писав:доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??
Если это пособие для работника, то нужно было
Зображення

marin4_ik
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 17 лютого 2013, 07:47
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення marin4_ik »

Яков писав:
marin4_ik писав:доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??
Если это пособие для работника, то нужно было
нет, для меня-я декретчица

lexson
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 02 травня 2018, 10:23
Подякували: 1 раз

Повідомлення lexson »

marin4_ik писав:доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??
#smile3# Фізична особа (ФОП) яка використовує працю найманого працівника, і такий працівник перебуває на лікарняному у зв’язку з вагітністю та пологами, то ФОП повинен подати Заяву-розрахунок до ФСС. Відповідно до цієї заяви-розрахунку ФСС виплачує соціальну допомогу на спеціальний розрахунковий рахунок (2604), ФОПу, відкритрий в будь якій банківській установі#hi#. ФОП в день отримання коштів від ФСС повинен перерахувати їх наманому працівнику, який перебуває на лікарняному у зв’язку з вагітністю та пологами, та нарахувати на суму соціальної допомоги ЄСВ у розмірі 22% та сплатити до відповідного казначейского рахунку (абз. 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі— Закон про ЄСВ).#g_crazy# Також хочу зазначити що у таблиці 6 звіту з ЄСВ за формою Д5, заповнюється в місяці нарахування допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами з розбивкою за місяцями, за які її нараховано. Тобто заповнюється стільки рядків, скільки місяців охоплює декретна відпустка (п. 9 розд. IV Порядку № 435). Також у графі 9 таблиці 6 звіту з ЄСВ за формою Д5 суми нарахованої допомоги слід відображати з кодом категорії застрахованої особи «42» – особи, які одержують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами і щодо яких нарахування ЄСВ здійснюється за ставкою 22 %.

lexson
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 02 травня 2018, 10:23
Подякували: 1 раз

Повідомлення lexson »

marin4_ik писав:
Яков писав:
marin4_ik писав:доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??
Если это пособие для работника, то нужно было
нет, для меня-я декретчица
Платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Потрібно сплатити ЄСВ у розмірі 22%

marin4_ik
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 17 лютого 2013, 07:47
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення marin4_ik »

lexson писав:
marin4_ik писав:доброе утро. я фоп с наемними работниками. мне виплатил соц страх помощь по родам и беременности. нужно ли с этой суммы платить налог 22%??
#smile3# Фізична особа (ФОП) яка використовує працю найманого працівника, і такий працівник перебуває на лікарняному у зв’язку з вагітністю та пологами, то ФОП повинен подати Заяву-розрахунок до ФСС. Відповідно до цієї заяви-розрахунку ФСС виплачує соціальну допомогу на спеціальний розрахунковий рахунок (2604), ФОПу, відкритрий в будь якій банківській установі#hi#. ФОП в день отримання коштів від ФСС повинен перерахувати їх наманому працівнику, який перебуває на лікарняному у зв’язку з вагітністю та пологами, та нарахувати на суму соціальної допомоги ЄСВ у розмірі 22% та сплатити до відповідного казначейского рахунку (абз. 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі— Закон про ЄСВ).#g_crazy# Також хочу зазначити що у таблиці 6 звіту з ЄСВ за формою Д5, заповнюється в місяці нарахування допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами з розбивкою за місяцями, за які її нараховано. Тобто заповнюється стільки рядків, скільки місяців охоплює декретна відпустка (п. 9 розд. IV Порядку № 435). Також у графі 9 таблиці 6 звіту з ЄСВ за формою Д5 суми нарахованої допомоги слід відображати з кодом категорії застрахованої особи «42» – особи, які одержують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами і щодо яких нарахування ЄСВ здійснюється за ставкою 22 %.

уже все сделала давно...выплата пришла. отчет по наемним. декретчица-я

marin4_ik
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 17 лютого 2013, 07:47
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення marin4_ik »

lexson писав:
marin4_ik писав:
Яков писав:Если это пособие для работника, то нужно было
нет, для меня-я декретчица
Платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Потрібно сплатити ЄСВ у розмірі 22%
спорний вопрос. пишут,что фоп декоретчик не платит

Капушка
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 01 листопада 2016, 01:53

Повідомлення Капушка »

Доброго времени суток! Необычный наверное вопрос:)
Как определить куда мне отправить отчет по ЕСВ? Всегда сдавался через медок, а тут появилась необходимость вручную.
Меня очень интересует Шевченковский ДПИ г.Киева.
на сайте адрес Политехнический переулок 5а http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/ ... 62418.html

а в поисковике выбивает еще адрес вулиця Багговутівська, 26, Київ, 04107.

Кто знает, подскажите, пожалуйста. Заранее благодарна.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”