«Єдиний внесок для роботодавців: нарахування, доплати та мінімалка...»

Питання по ЄСВ
Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18219
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1787 разів
Подякували: 9891 раз

Повідомлення Popen »

КамЛ писав:
08 вересня 2020, 12:18
Popen писав:
08 вересня 2020, 12:11
:help: Имеется лицо с инвалидностью. У него есть основное место работы, где он и пользуется льготами...
Пользуется ли это лицо льготой (8.41% ЕСВ) по месту работы по внешнему совместительству (1/2 ставки) ?
Да, пользуется. Эта льгота отсутствует, если лицо оформлено по договору ГПХ. Если же оно трудоустроено, неважно - основное место или совместительство, процент начисления ЕСВ 8,41 %.
А если И на основном И на внешнем совместительстве ? Что-то подозрительно... Неужели такое возможно ??? :(

Аватар користувача
Андрій61
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1312
З нами з: 24 липня 2017, 15:44
Дякував (ла): 287 разів
Подякували: 638 разів

Повідомлення Андрій61 »

Млять.... Не успеваю............
There are no "state money", there are only taxpayer money.
Margaret Thatcher.
Не буває ніяких "державних грошей", бувають лиш гроші платників податків.
Маргарет Тетчер.

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1648
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 1140 разів

Повідомлення КамЛ »

Popen писав:
08 вересня 2020, 12:48

А если И на основном И на внешнем совместительстве ? Что-то подозрительно... Неужели такое возможно ??? :(

А почему нет? В Законе об этом ничего не говорится, поэтому всегда так и начислялось. На то он и инвалид.

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3932
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Дякував (ла): 6935 разів
Подякували: 2281 раз

Повідомлення Ребекка »

КамЛ писав:
08 вересня 2020, 12:18
Popen писав:
08 вересня 2020, 12:11
:help: Имеется лицо с инвалидностью. У него есть основное место работы, где он и пользуется льготами...
Пользуется ли это лицо льготой (8.41% ЕСВ) по месту работы по внешнему совместительству (1/2 ставки) ?
Да, пользуется. Эта льгота отсутствует, если лицо оформлено по договору ГПХ. Если же оно трудоустроено, неважно - основное место или совместительство, процент начисления ЕСВ 8,41 %.
ЦПД теж здається 8,41, якщо він укладений не з ФОПом. Хоча ДПС проти судячи із консультацій ЗІР. А в Законі в ст. 7 п.1 ЦПД включено в перелік.
Я на додаткове благо (страхування життя) теж нараховую 8,41. Це правильно?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1648
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 1140 разів

Повідомлення КамЛ »

Ребекка писав:
08 вересня 2020, 13:33

ЦПД теж здається 8,41, якщо він укладений не з ФОПом. Хоча ДПС проти судячи із консультацій ЗІР. А в Законі в ст. 7 п.1 ЦПД включено в перелік.
Я на додаткове благо (страхування життя) теж нараховую 8,41. Це правильно?
Не... На ЦПХ ставка 22 %, т.к. работник берется выполнять работу на свой страх и риск, и на него не распространяются гарантии оформленных работников. В этом вся и фишка.

По поводу допблага - не сталкивалась. Но, думаю, тоже если оформленный инвалид - тогда 8,41 %. Хотя надо поискать и поинтересоваться ...

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2169
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 620 разів
Подякували: 1514 разів

Повідомлення marina11 »

КамЛ писав:
08 вересня 2020, 13:23
Popen писав:
08 вересня 2020, 12:48

А если И на основном И на внешнем совместительстве ? Что-то подозрительно... Неужели такое возможно ??? :(

А почему нет? В Законе об этом ничего не говорится, поэтому всегда так и начислялось. На то он и инвалид.
Це точно можливо. Щодо допблаг не скажу, а по ЗП де б і скільки не працював. Навіть ФОПам дозволили застосовувати 8,41%.

БНаташа
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 185
З нами з: 04 лютого 2019, 16:08
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення БНаташа »

Подскажите пожалуйста, если работник увольняется 03.08.20г., и с 01 по 03 включительно был в отпуске за свой счет, то не нужно доначислять до минималки?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1648
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 1140 разів

Повідомлення КамЛ »

БНаташа писав:
17 вересня 2020, 13:28
Подскажите пожалуйста, если работник увольняется 03.08.20г., и с 01 по 03 включительно был в отпуске за свой счет, то не нужно доначислять до минималки?
Не надо

Чертёнок
Мастер
Мастер
Повідомлень: 59
З нами з: 11 вересня 2013, 17:28
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Чертёнок »

Люди добрі, підкажіть!!!!
В середині місяця прийняті працівники на роботу. Створюю в електронному кабінеті платника податків звіт. Таблиця 5 заповнена, все норм. Таблиця 6: по кожному новому працівнику роблю по два рядки - основне нарахування та донарахування ЄСВ. В рядку з основним нарахування кількість календарних днів перебування у трудових відносинах - ставлю реальну кількість, наприклад 19 (якщо прийнято з 13.08). Але видає помилку по дням. Що це таке може бути та як з цим впоратись?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2169
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 620 разів
Подякували: 1514 разів

Повідомлення marina11 »

Чертёнок писав:
18 вересня 2020, 11:01
Люди добрі, підкажіть!!!!
В середині місяця прийняті працівники на роботу. Створюю в електронному кабінеті платника податків звіт. Таблиця 5 заповнена, все норм. Таблиця 6: по кожному новому працівнику роблю по два рядки - основне нарахування та донарахування ЄСВ. В рядку з основним нарахування кількість календарних днів перебування у трудових відносинах - ставлю реальну кількість, наприклад 19 (якщо прийнято з 13.08). Але видає помилку по дням. Що це таке може бути та як з цим впоратись?
У місяці прийняття і звільнення виконання норми доплати до МЗП не обов'язкове.
https://bz.ligazakon.ua/ua/magazine_article/BZ008781
А взагалі Кабінет - окрема тема. У всіх сенсах. Спробуйте запитати там.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”