Сплата ЄСВ членами фермерських господарств

Питання по ЄСВ
Юлия11
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 599
З нами з: 22 липня 2011, 11:10
Дякував (ла): 435 разів
Подякували: 31 раз

Повідомлення Юлия11 »

Дозвонилась сьогоднI на консультацiну лiнiю податковоI стосовно школярів-членів ФГ, сказали чекати роз'яснень, хоча обов'язок сплати ніхто не заперечує... закон вже діє, а як застосовувати- не зрозуміло. Цікаво також: батьки тепер окрім карманних грошей даватимуть гроші дитині на сплату єсв??? А якщо не даватимуть, дитина буде штрафи сплачувати??? Щось тут заплутано. Думаю, будуть законодавчі зміни чи уточнення з цього приводу.

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Юлия11 писав:Дозвонилась сьогоднI на консультацiну лiнiю податковоI стосовно школярів-членів ФГ, сказали чекати роз'яснень, хоча обов'язок сплати ніхто не заперечує... закон вже діє, а як застосовувати- не зрозуміло. Цікаво також: батьки тепер окрім карманних грошей даватимуть гроші дитині на сплату єсв??? А якщо не даватимуть, дитина буде штрафи сплачувати??? Щось тут заплутано. Думаю, будуть законодавчі зміни чи уточнення з цього приводу.
Не думаю, що будуть зміни в найближчий час.
Для вас є інший вихід, виключіть з числа членів ФГ дітей-школярів. Ми, наприклад, студентів виключили.

До речі, неповнолітній дитині, потрібна згода батьків на подачу зави про взяття на облік платником ЄСВ і якщо такої згоди не буде, то заява не матиме юридичної сили, а батьки не несуть відповідальності за відмову від надання згоде на таке.

Юлия_Бух
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 166
З нами з: 13 липня 2017, 20:14
Дякував (ла): 97 разів
Подякували: 54 рази

Повідомлення Юлия_Бух »

а если члены фх работают в своем хозяйстве по трудовому договору лучше их уволить и платить как за члена фх? знаю, что так не правильно, но так удобно)) раньше налоговую и пенсионный фонд это устраивало, многие так делали. Кто как делает?

Юлия_Бух
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 166
З нами з: 13 липня 2017, 20:14
Дякував (ла): 97 разів
Подякували: 54 рази

Повідомлення Юлия_Бух »

и кто-то пробовал уже зарегистрировать главу как плательщика есв? что делать с главой?

*TT*
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 152
З нами з: 18 листопада 2015, 13:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення *TT* »

В нас голова і частина членів є ще й найманими працівниками в цьому ФГ за основним місцем роботи, бо голова норму "Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом) " трактує так, що якщо ти влаштувався за контрактом на роботу в ФГ, ти не можеш стати його членом, але це не означає, що якщо ти є членом ФГ, ти не можеш влаштуватися туди на роботу за контрактом. І нічого йому довести не можна.
І от з цією новою нормою я взагалі не знаю, що й робити...

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом)
якщо ти влаштувався за контрактом на роботу в ФГ, ти не можеш стати його членом, але це не означає, що якщо ти є членом ФГ, ти не можеш влаштуватися туди на роботу за контрактом.]
згідно з законом "не можуть бути", а ваш голова безпідставно трактує як, "не можеш стати".

"Бути", "перебувати" це завжди, а не до якогось моменту.

*TT*
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 152
З нами з: 18 листопада 2015, 13:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення *TT* »

fgrubin писав: Ми, наприклад, студентів виключили.
Підкажіть, будь ласка, а як оформлювали? В нас один засновник і декілька членів, половину з них хочемо виключити. В Статуті вказано, що рішення про внесення змін до статуту приймає засновник, та я думаю напевно треба робити рішенням зборів всіх членів?
Також на одному форумі прочитала, що потрібна нотаріально засвідчена заява про вихід з членів кожного з них, Ви таку подавали?
І як оформити (прописати), що при виході з членів не хоче він ніяку частку майна отримувати?

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

fgrubin писав: Ми, наприклад, студентів виключили.
*TT* писав:Підкажіть, будь ласка, а як оформлювали?
У мене все досить просто вийшло.
У нас в господарстві вищим органом управління є загальні збори засновників. Відповідно до статуту, засновниками є ті члени ФГ, які мають частку у статутному (складеному) капіталі, але не всі члени ФГ володіють такою часткою і вони відповідно не є засновниками. В ЄДР у нас вказані засновниками (учасниками) лише ті члени ФГ, які мають частку у статутному (капіталі) капіталі. Право голосу на загальних зборах засновників мають лише членни ФГ, які володіють частками у статутному капіталі.
Зі складу членів ФГ ми виключали таких осіб, які не були вказані в ЄДР, як засновники і відповідно до Статуту вони не мали права голосу у вищому органі управління і не мали частки у статутному (складеному) капіталі. Держреєстратора задовольнило рішення загальних зборів засновників про виключення зі складу членів ФГ цих "студентів" та про внесення змін до Статуту, і заяв про вихід зі складу ФГ реєстратор не вимагав.
А от якби ми виключали зі складу ФГ члена, який вказаний в ЄДР засновником (учасником) та має частку у статутному (складеному) капіталі, то в такому випадку держреєстратор без заяви про вихід зі складу членів ФГ з нотаріально завіреним підписом не обійдеться.
Вам дорога до вашого реєстратора, можливо і у вас так пройде, адже, як я зрозумів, у вас в ЄДР засновником вказаний лише голова.
Вищий орган управління у вас який, засновник олноособово чи загальні збори членів ФГ?
*TT* писав: І як оформити (прописати), що при виході з членів не хоче він ніяку частку майна отримувати?
Держреєстратора це мало хвилює, я думаю, нічого не пишіть з цього приводу.
А що з цього приводу в статуті зазначено? Ці члени щось вносили у вас до статутного (складеного) капіталу?

Але якщо треба виключити зі складу членів ФГ осіб, які мають частку у статутному (складеному) капіталі та які вказані засновниками (учасниками) в ЄДР, то тут вже треба якось відчужувати таку частку.

*TT*
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 152
З нами з: 18 листопада 2015, 13:31
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення *TT* »

fgrubin писав:
fgrubin писав:
У мене все досить просто вийшло.
Вам дорога до вашого реєстратора, можливо і у вас так пройде, адже, як я зрозумів, у вас в ЄДР засновником вказаний лише голова.
Вищий орган управління у вас який, засновник олноособово чи загальні збори членів ФГ?

А що з цього приводу в статуті зазначено? Ці члени щось вносили у вас до статутного (складеного) капіталу?

Але якщо треба виключити зі складу членів ФГ осіб, які мають частку у статутному (складеному) капіталі та які вказані засновниками (учасниками) в ЄДР, то тут вже треба якось відчужувати таку частку.
У нас все складніше.
Вищий орган управління голова він же засновник.
Інші вказані як члени ФГ, володіють символічними частками (здається, по 0,004%), тому в ЄДР вказані вони як засновники.
Але по факту вони нічого в капітал не вносили.
От я і думаю як обійти цю необхідність писати заяву обійти, яким протоколом оформити, і як їх копійкові частки майна передати голові напевно ...

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »


Якось не логічно все, мають частки, а не мають права голосу у вищому органі управління. Реєстратор бачить інфу в ЄДР про засновників (учасників) і скоріш за все буде вимагати рішення не просто одного голови (засновника), а всіх засновників (учасників).
В такому випадку я б, відчжував частки і таки без заяв про вихід не обійдеться, а підпис потрібно нотаріально засвідчувати.
Закон вимагає такі документи:
Скрытый текст
4. Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв’язку з юридичною особою;
...
10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи;
Сходіть до реєстратора, кожний реєстратор по своєму робить.


Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”