Грядуть нові реформи

Обговорюємо законопроекти та інші новини
Kate4
Оракул
Оракул
Повідомлень: 234
З нами з: 28 січня 2012, 04:04
Дякував (ла): 556 разів
Подякували: 461 раз

Повідомлення Kate4 »

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/211732.html








Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13682
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14127 разів
Подякували: 27918 разів

Повідомлення Яков »

Kate4 писав:ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/211732.html
Скачал эти формы, они: "для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій"
В бланке F1401801 "Відповідь на запит...", как обычно, есть грамматические ошибки.#smile3#
Зображення

Аватар користувача
Елена_П
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2080
З нами з: 30 січня 2015, 12:10
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 800 разів
Подякували: 3799 разів

Повідомлення Елена_П »

Kate4 писав:ДФС запроваджує новий електронний сервіс
З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/211732.html
Читала про этот сервис, из их приложенных разъяснений сделала вывод, что теперь всем надо идти эл. ключи оформлять чтобы сделать запрос по своим доходам, ну не бред?

Аватар користувача
Елена_П
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2080
З нами з: 30 січня 2015, 12:10
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 800 разів
Подякували: 3799 разів

Повідомлення Елена_П »

http://balance.ua/news/all/post/zakonod ... akona-655/ Законодательное уменьшение налогового давления.

Аватар користувача
Ин
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5224
З нами з: 10 жовтня 2011, 04:48
Дякував (ла): 5116 разів
Подякували: 17318 разів

Повідомлення Ин »

Мінфін назвав нові ставки податків на житло, автомобілі, тютюн та алкоголь

У Міністерстві фінансів готуються через тиждень презентувати нову податкову реформу. Нинішній Податковий кодекс у відомстві переписали майже наполовину. Зокрема, передбачили нові податки на житло та автомобілі, а також щорічне зростання акцизу на алкоголь і тютюн.
Отже, передбачається оподатковувати всі автомобілі віком до п’яти років. Фіксований податок. Для автомобілів класу «люкс» – це 25 тис. грн на рік. Для інших авто – податок 800 грн. Його автовласники будуть платити при купівлі автоцивілки.
В оподаткуванні нерухомості хочуть виділити елітне житло. Це квартири понад 300 квадратних метрів і будинки понад 500. Щорічний податок теж фіксований, і це – 25 тис. грн.
Також пропонують підняти акцизи на тютюн і алкоголь. Подорожчання буде поступовим. Так, акциз на тютюн буде зростати протягом п’яти років на 10-20% щорічно. Подібне буде з акцизом на алкоголь, проте там будуть виділяти окремі ставки для пива, вина тощо.
«Протягом п’яти років на 10-20% щорічно буде зростати акциз – це тютюн. Алкоголь по-іншому будуть обкладати податком, але також він буде поступово підніматися. Відсоток буде більше», – заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

http://dengiua.com/finua-minfin-nazvav- ... a-alkogol/

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Елена_П писав:
Kate4 писав:ДФС запроваджує новий електронний сервіс
З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/211732.html
Читала про этот сервис, из их приложенных разъяснений сделала вывод, что теперь всем надо идти эл. ключи оформлять чтобы сделать запрос по своим доходам, ну не бред?
А чому це брєд? Скільки зараз треба часу, щоб отримати інфу в податковій?

Отримував в грудні інформацію з 1-дф для себе як для фізичної особи. Мені треба було підтвердження від податкової про рівень доходів і дату звільнення з одного підприємства. Коли прийшов, то на місці, звичайно ж, не знайшлось компетентної людини, яка б це вирішила. Після деякого тиску все ж зміг "дістати" собі компетентну людину - але виявилось, що мені треба пред'явити оригінал паспорту і (УВАГА!) оригінал довідки про присвоєння коду ДРФО. Тобто, мені треба було поїхати додому за довідкою, яку видає сама ж податкова. Після цих маніпуляцій мені дали інфу про доходи. Звісно, що мені треба було цю довідку довго чекати, щоб ця компетентна людина пройшла на моїх очах всі круги Аду і завізувала довідку у всіх високих кабінетах.
Про звільнення не дали в день звернення - пізніше, в інший день, типу "вибрати треба".

За цей час, що я потратив тоді в ДПІ, я б міг встигнути оформити електронні ключі і подати запит на оцу довідку яку Ви назвали "брєдом", а потім поїхати до ДПІ і оформити ключі ще раз та подати запит ще раз.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13682
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14127 разів
Подякували: 27918 разів

Повідомлення Яков »

Marlboro писав:А чому це брєд? Скільки зараз треба часу, щоб отримати інфу в податковій?

Отримував в грудні інформацію з 1-дф для себе як для фізичної особи. Мені треба було підтвердження від податкової про рівень доходів і дату звільнення з одного підприємства. Коли прийшов, то на місці, звичайно ж, не знайшлось компетентної людини, яка б це вирішила. Після деякого тиску все ж зміг "дістати" собі компетентну людину - але виявилось, що мені треба пред'явити оригінал паспорту і (УВАГА!) оригінал довідки про присвоєння коду ДРФО. Тобто, мені треба було поїхати додому за довідкою, яку видає сама ж податкова. Після цих маніпуляцій мені дали інфу про доходи. Звісно, що мені треба було цю довідку довго чекати, щоб ця компетентна людина пройшла на моїх очах всі круги Аду і завізувала довідку у всіх високих кабінетах.
Про звільнення не дали в день звернення - пізніше, в інший день, типу "вибрати треба".

За цей час, що я потратив тоді в ДПІ, я б міг встигнути оформити електронні ключі і подати запит на оцу довідку яку Ви назвали "брєдом", а потім поїхати до ДПІ і оформити ключі ще раз та подати запит ще раз.
Я когда прочитал эту новость - вначале обрадовался - название хорошее «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків...» (давно жду). Многим ФОПам нужны такие справки (хорошо, хоть не часто) для предоставления в Посольства/консульства для виз. (начиная с 2012 г. с периодичностью раз в год обращался в Миндох/ДФС с вопросами, предложениями, в частности и про получение справки о доходах в электронном виде). Но этот сервис будет выдавать справки о доходах для заполнения деклараций на получение субсидий, что не совсем то.#cray#
По поводу доходов о себе - можно взять справку с ПФУ ОК-5 о доходах с указанием работодателей или ОК-7 (за год). В месяце увольнения в этой справке будет указано (если работодатель всё указал правильно) кол-во дней с начала месяца до даты увольнения.

Если Вам нужна была справка для заполнения декларации (для субсидии), то тогда действительно, в электронном виде, получив такую справку, Вы бы сэкономили время; если справка нужна для каких-либо других целей, то - нет. Пришлось бы тогда (и придётся пока что и сейчас, после 1 сентября) идти в налоговую "ножками".

Перейдите на страницу, адрес которой указан в этом посте, а оттуда на страницу http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vido ... vidpovidi/ и скачайте бланк F1401801 "Відповідь на запит..."
Потом скажите - подходит Вам, что в форме ответа, в шапке, указано "Відповідь на запит від____ про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій"
Зображення

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Отримував тоді довідку і в податковій, і ОК-7. В пенсійному фонді отримав довідку за 10 хвилин - але також з пред'явленням паспорту і оригіналу коду ДРФО (в довідці ПФУ пишуть про нараховану зарплату, але не пишуть чисту - що логічно, адже ПФУ цю інформацію не отримує). Правда пред'явлення цієї довідки в ПФУ має хоч якусь логіку, а чому її вимагають в податковій мені не зрозуміло.
Довідки мені потрібні були для звернення до суду, тому я впевнений в тому, що і оця "для призначення субсидії" пройшла б. Головне суть, а не форма. Хоча, звичайно, зізнаюсь, що ця дописка яку Ви виділили синім мене також трохи розчарувала :((

Ну і я думаю тут варто зазначити, що існування електронного сервісу не забороняє звертатись за паперовою версією. Але я б зараз краще звертався за електронною: отримати безкоштовні ключі зараз можна за пів години - годину (а ключі дійсні 2 роки), довідку електронну можна отримувати по 5 разів на день (а не 1 оригінал паперовий, який дадуть на місці).
Плюс не люблю ходити в податкову - так само, як в лікарнях є не завжди приємний запах болячок і ліків, у податковій у повітрі витає неприємний запах податків

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13682
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14127 разів
Подякували: 27918 разів

Повідомлення Яков »

Marlboro писав:Отримував тоді довідку і в податковій, і ОК-7. В пенсійному фонді отримав довідку за 10 хвилин - але також з пред'явленням паспорту і оригіналу коду ДРФО (в довідці ПФУ пишуть про нараховану зарплату, але не пишуть чисту - що логічно, адже ПФУ цю інформацію не отримує). Правда пред'явлення цієї довідки в ПФУ має хоч якусь логіку, а чому її вимагають в податковій мені не зрозуміло.
Довідки мені потрібні були для звернення до суду, тому я впевнений в тому, що і оця "для призначення субсидії" пройшла б. Головне суть, а не форма. Хоча, звичайно, зізнаюсь, що ця дописка яку Ви виділили синім мене також трохи розчарувала :((

Ну і я думаю тут варто зазначити, що існування електронного сервісу не забороняє звертатись за паперовою версією. Але я б зараз краще звертався за електронною: отримати безкоштовні ключі зараз можна за пів години - годину (а ключі дійсні 2 роки), довідку електронну можна отримувати по 5 разів на день (а не 1 оригінал паперовий, який дадуть на місці).
Плюс не люблю ходити в податкову - так само, як в лікарнях є не завжди приємний запах болячок і ліків, у податковій у повітрі витає неприємний запах податків
Никогда у меня лично, ни в ПФУ, ни в ГНИ не требовали оригинал довідки коду ДРФО. В заявлениях, подаваемых в эти органы указываю идент/регистрац. номер - и этого достаточно.
При обращении в устной форме - называю код(ы) плательщика(ов) - по просьбе чиновников. Даже копии никогда не предъявлял!
Если Вы указали в заявлении код либо сказали его устно, а с Вас ещё требовали предъявление оригинала ид. кода - это действительно маразм и "перегиб" со стороны ГНИ. Я бы тоже возмущался и скандалил бы с ними.
Если Вы не указали в заявлении код либо не сказали его устно, наизусть не помните и с собой не было копии, и Вас при этом "попросили" привести из дома и показать им оригинал ид.кода - не совсем корректная "просьба", но я бы её принял без скандалов, поехал бы домой "за кодом" и всё равно показал бы им КОПИЮ, а не оригинал (оригинал кода - у плательщика, у меня копии; оригинал - только мой).
Возможно, Вы не указали свой код и работник ГНИ, сказав "мне нужен Ваш код", имел ввиду не сам оригинал бланка кода, а цифры, указанные в справке. У них программы "заточены" под ид. коды, а не ФИО. По ФИО можно найти данные, но дольше и нужны будут уточнения (чтобы не "нарваться" на однофамильцев), по коду быстрее и наверняка (код персональный и не повторяется и не присваивается другому гр-ну).

Чтобы получить не один экземпляр справки, а больше - в заявлении указываю, например, "Прошу выдать справку о доходах за 2014 год в 3-х экземплярах, для предоставления: один - по требованию, второй - в ...районный суд г., третий - в Посольство/Консульство республики ..."
По поводу сути бланка F1401801 "Відповідь на запит...". Не поленитесь, посмотрите F1401801 (надо нажать)
Ответ составляется на основании деклараций заявителя и сведений из 1-ДФ. В этой форме не указывается "сумма на руки", а только начисленная. В графе "сумма налога" не будут учтены ЕСВ 3,6% и 2% и ВС 1,5%. Не видно, чтобы в Ответе указывалась дата увольнения (хотя, возможно, но не обязательно, эта дата будет указана в графе 10).

И как итог:
ФОПы, имеющие электр. ключи/подписи, за исключением небольшого количества (не осуществляющих деятельность, либо получающих мизерные доходы, позволяющих обращаться за субсидией) не будут пользоваться этим сервисом: субсидия им не нужна.
Что касается Физлиц, то кол-во "продвинутых" бабушек и дедушек, желающих оформить субсидию и при этом свободно разбирающихся в электронных ключах, думаю, - минимально.
Зображення

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1919 разів

Повідомлення cometa »

Яков писав: Что касается Физлиц, то кол-во "продвинутых" бабушек и дедушек, желающих оформить субсидию и при этом свободно разбирающихся в электронных ключах, думаю, - минимально.
Тем более Арсений Петрович на днях сказал, что никакие справки для субсидий не нужны, они сами все найдут в базе. ))))))))

Відповісти

Повернутись до “Новини законодавства”