= Разные вопросы по КАССЕ и кассовым операциям =

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Natalenna писав:
ArinaArina писав:
Natalenna писав:Доброго дня. Підприємство ЮО Єдиний податок 5%. Займається орендою. Орендарі часто приносять гроші, а ми оплачуємо оренду через касу банку. Цього разу також приніс орендар гроші, пішла співробітниця в банк, щоб здати їх, а касир у банку замість вказати найменування орендаря, вказала прізвище співробітниці. Про ситуацію я взнала тільки тепер, от і шукаю вихід.
Банк зразу сказав, що виправити вони нічого не можуть, от якби у той день...
Внести гроші у касу п-ва і здати в банк як виручку я не можу, оскільки для оренди потрібно мати касовий апарат.
Думала, зробити як помилкове надходження (лист на ім'я під-ва із вказанням реквізитів), але пройшло більше 5 днів, по-перше, а, по-друге,у неї є відкритою зарплатна карточка, на яку зараз заборонено перерахувувати кошти, окрім зарплати.
Підкажіть, як вийти із найменшими втратами із цієї ситуації. Про те, що потрібно віддати квитанції орендарю, де його фірма не фігурує, я вже мовчу.
а что в банковской квитанции написано?
написано: "Оплата за оренду приміщення зг. рах №1 від 01.10.14 р. через Петренко А.А."
Платник: Петренко А.А.

Тобто виходить, що нам за оренду заплатив наш співробітник. Назва фірми ніде не фігурує.
а если поговорить с поставщиком, чтоб они выдали доверенность, что поручают Петренко внести аренду?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

ArinaArina писав:
Natalenna писав:
ArinaArina писав: а что в банковской квитанции написано?
написано: "Оплата за оренду приміщення зг. рах №1 від 01.10.14 р. через Петренко А.А."
Платник: Петренко А.А.

Тобто виходить, що нам за оренду заплатив наш співробітник. Назва фірми ніде не фігурує.
а если поговорить с поставщиком, чтоб они выдали доверенность, что поручают Петренко внести аренду?
а можна видати довіреність на непрацівника підприємства? це має бути довіреність довільної форми?
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Natalenna писав:
ArinaArina писав:
Natalenna писав: написано: "Оплата за оренду приміщення зг. рах №1 від 01.10.14 р. через Петренко А.А."
Платник: Петренко А.А.

Тобто виходить, що нам за оренду заплатив наш співробітник. Назва фірми ніде не фігурує.
а если поговорить с поставщиком, чтоб они выдали доверенность, что поручают Петренко внести аренду?
а можна видати довіреність на непрацівника підприємства? це має бути довіреність довільної форми?
почитайте это, может поможет http://www.prostopravo.com.ua/prava_biz ... e_usloviya

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

ArinaArina писав:
Скрытый текст
Natalenna писав:
ArinaArina писав: а если поговорить с поставщиком, чтоб они выдали доверенность, что поручают Петренко внести аренду?
а можна видати довіреність на непрацівника підприємства? це має бути довіреність довільної форми?
почитайте это, может поможет http://www.prostopravo.com.ua/prava_biz ... e_usloviya
другой вариант, снять со счета деньги и вернуть этой самой Петренко, как за неоказанные услуги. А затем внести от имени арендатора.

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

ArinaArina писав:
ArinaArina писав:
Скрытый текст
Natalenna писав: а можна видати довіреність на непрацівника підприємства? це має бути довіреність довільної форми?
почитайте это, может поможет http://www.prostopravo.com.ua/prava_biz ... e_usloviya
другой вариант, снять со счета деньги и вернуть этой самой Петренко, как за неоказанные услуги. А затем внести от имени арендатора.
ну, над цим варіантом я думала, щоб зняти гроші, але засумнівалася, чи можна через касу таке пускати?
а за договір доручення я буду говорити з орендарями.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

VN
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 03 жовтня 2014, 16:26
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення VN »

У меня подобная ситуация. Арендаторы вносят деньги в кассу предприятия. Я составляю приходный ордер от ТОВ... через... внесено за аренду. Затем наш сотрудник вносит деньги в Банк от своего имени. И в кассе чисто и на р/счет деньги за аренду пступили. Вот начиталась тут и засомневалась, так ли я делаю?

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

VN писав:У меня подобная ситуация. Арендаторы вносят деньги в кассу предприятия. Я составляю приходный ордер от ТОВ... через... внесено за аренду. Затем наш сотрудник вносит деньги в Банк от своего имени. И в кассе чисто и на р/счет деньги за аренду пступили. Вот начиталась тут и засомневалась, так ли я делаю?
позиций две
ГНИ до сих пор считают что аренду нужно пробивать через РРО
ВАСУ считает что нет (06.11.2013 г. по делу № К-52582/09)
если уже состоялось- готовьтесь стоять на своем и берите аргументы из дела приведенного выше, если РРО есть, то легче побить чем не пробить. Это к тому что ругаться это всегда затратно и клопотно

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

Natalenna писав: ну, над цим варіантом я думала, щоб зняти гроші, але засумнівалася, чи можна через касу таке пускати?
а за договір доручення я буду говорити з орендарями.
через касу таке пускати можна

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

VN писав:У меня подобная ситуация. Арендаторы вносят деньги в кассу предприятия. Я составляю приходный ордер от ТОВ... через... внесено за аренду. Затем наш сотрудник вносит деньги в Банк от своего имени. И в кассе чисто и на р/счет деньги за аренду пступили. Вот начиталась тут и засомневалась, так ли я делаю?
Я знайшла свого часу ось таке:
Підприємство торгівлі здає приміщення в оренду.Чи обов’язково при здійсненні готівкових розрахунків за оренду застосовувати РРО?(п.п. 2.2.41)
Посилаючись на Державний класифікатор продукції і послуг ДК 016-97, затверджений наказом Держстандарту від 03.12.97 р. № 822, податківці доходять висновку, що підприємство торгівлі при наданні послуг (у тому числі при здаванні в оренду приміщень) має проводити розрахункові операції через РРО
Аналогічні висновки містяться й у листі ДПАУ від 21.12.2005 р. № 12867/6/23-8019 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 54, але проти них є аргументи. З точки зору цивільного законодавства, предметом договору про надання послуг та договору найму є різні об’єкти цивільних прав — предметом договору оренди є неспоживна річ (ст. 760 ЦКУ), а предметом договору про надання послуг є послуга, яка споживається у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (ст. 901 ЦКУ). У зв’язку з цим договір найму (оренди) не може бути прирівняно до договору про надання послуг (див. лист Мін’юсту від 23.02.2004 р. № 8-11-19). А отже, при отриманні орендної плати готівкою РРО можна не застосовувати. Такого висновку дійшов і ВАСУ в ухвалі від 15.04.2009 р. у справі № К-28396/06 (К-27922/06). Додатковим аргументом є й те, що разом з Державним класифікатором продукції і послуг ДК 016-97 (що використовується для цілей статистики) існує й інший класифікатор — Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2005, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. № 375, в якому групу 70.2 названо так: «Здавання в оренду власного нерухомого майна» без згадки про послуги

Источник: http://www.nibu.factor.ua/ukr/info/nali ... r_nalichn/
© nibu.factor.ua
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Аватар користувача
Irina777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1376
З нами з: 08 квітня 2013, 03:25
Дякував (ла): 1777 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Irina777 »

ArinaArina писав:
ArinaArina писав:
Скрытый текст
Natalenna писав: а можна видати довіреність на непрацівника підприємства? це має бути довіреність довільної форми?
почитайте это, может поможет http://www.prostopravo.com.ua/prava_biz ... e_usloviya
другой вариант, снять со счета деньги и вернуть этой самой Петренко, как за неоказанные услуги. А затем внести от имени арендатора.

Я бы сняла деньги со счета с формулировкой:"Возврат ошибочно зачисленных средств ...", а сотруднице необходимо написать письмо о возврате ошибочно зачисленных средств. Это письмо будет основанием для невключения суммы возврата в базу налогообложения единым налогом. ИМХО.

НКУ 292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:
5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

Т.е. возврат средств необходимо подтверждать документально.

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”