= Разные вопросы по КАССЕ и кассовым операциям =

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

я з питанням: в 2010 році був у касі 1 ПКО і 1 ВКО на фін. допомогу, в 2011 році нумерація ПКО і ВКО з початку року почалася з 2. Передруковувати ордери і переписувати касову книгу, чи можна залишити так. Я новий бухгалтер і половина працівників, що стоять в тих ордерах звільнилися так що з підписами халепа. як бути?

NATA888
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 904
З нами з: 05 грудня 2012, 07:43
Дякував (ла): 707 разів
Подякували: 352 рази

Повідомлення NATA888 »

Inna Medvetska писав:я з питанням: в 2010 році був у касі 1 ПКО і 1 ВКО на фін. допомогу, в 2011 році нумерація ПКО і ВКО з початку року почалася з 2. Передруковувати ордери і переписувати касову книгу, чи можна залишити так. Я новий бухгалтер і половина працівників, що стоять в тих ордерах звільнилися так що з підписами халепа. як бути?
Для чого лізти в період попереднього бухгалтера???? За це несе відповідальність на протязі трьох років ще вона!!!! Тим більше що працівників тих немає, і відповідальність більша за підробку документів ніж за нумерацію ......

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

NATA888 писав:
Inna Medvetska писав:я з питанням: в 2010 році був у касі 1 ПКО і 1 ВКО на фін. допомогу, в 2011 році нумерація ПКО і ВКО з початку року почалася з 2. Передруковувати ордери і переписувати касову книгу, чи можна залишити так. Я новий бухгалтер і половина працівників, що стоять в тих ордерах звільнилися так що з підписами халепа. як бути?
Для чого лізти в період попереднього бухгалтера???? За це несе відповідальність на протязі трьох років ще вона!!!! Тим більше що працівників тих немає, і відповідальність більша за підробку документів ніж за нумерацію ......
так в тому то і справа, що відповідальність нестиме тільки директор, бо до цього бухгалтер була неофіційно. А яка за це відповідальність, бо я з таким раніше не зтикалася.

Koostik7
Оракул
Оракул
Повідомлень: 222
З нами з: 26 жовтня 2012, 00:23
Дякував (ла): 67 разів
Подякували: 148 разів

Повідомлення Koostik7 »

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Чи має право суб'єкт господарювання продовжувати нумерацію прибуткових та видаткових касових ордерів в журналі реєстрації прибуткових та видаткових касових документів з початку наступного року та чи передбачена відповідальність за неправильний порядок нумерації?

Відповідь:

Відповідно до п. 3.3 глави 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637, із змінами і доповненням (далі - Положення), приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами (додаток 2), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства. Згідно із п. 3.4 глави 3 Положення видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3) або видатковими відомостями. Відповідно до п. 3.11 глави 3 Положення прибуткові та видаткові касові ордери до передавання в касу реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4), який ведеться окремо за прибутковими та видатковими операціями. Видаткові касові ордери, що оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в такому журналі після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості. Реєстрація касових ордерів і видаткових відомостей може здійснюватися за допомогою комп'ютерних засобів, які забезпечують формування і роздрукування потрібних касових документів. Водночас у документі "Вкладний аркуш журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів", який формується і роздруковується за відповідний день, забезпечується також формування даних для обліку руху коштів. Форма журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4 до Положення) свідчать про те, що нумерація прибуткових та видаткових касових ордерів в журналі з початку кожного наступного року починається з номера "1" та не продовжується з попереднього року. Відповідно до ст. 1642 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року N 8073-Х (далі - Кодекс), порушення правил ведення касових операцій тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 255 Кодексу визначено, що протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 1642 Кодексу мають право складати органи внутрішніх справ. Згідно із ст. 2341 Кодексу, розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з фінансових питань (ст. 1642), органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні.

Sasha_buh
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 24 липня 2012, 01:56
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Sasha_buh »

ООО на общей системе. Отгрузили клиенту товар(юр. лицо). У него нету возможности заплатить по безналу, готов заплатить наличкой. Кассового аппарата у нас нету.
Можно ли как-то принять наличку? Принять наличку по кассовому ордеру и в этот же день отнести в банк....?

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Через кассу нельзя. Можно заплатить наличкой через любой банк на р/с Вашего предприятия, чтобы плательщиком выступал покупатель (через его же сотрудника). Можете взять у него деньги (без каких-либо квитанций), узнать фамилию его сотрудника и оплатить в банке сами.

Koostik7
Оракул
Оракул
Повідомлень: 222
З нами з: 26 жовтня 2012, 00:23
Дякував (ла): 67 разів
Подякували: 148 разів

Повідомлення Koostik7 »

Sasha_buh писав:ООО на общей системе. Отгрузили клиенту товар(юр. лицо). У него нету возможности заплатить по безналу, готов заплатить наличкой. Кассового аппарата у нас нету.
Можно ли как-то принять наличку? Принять наличку по кассовому ордеру и в этот же день отнести в банк....?
Пунктом 1 статті 9 Закону № 265 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Sasha_buh
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 24 липня 2012, 01:56
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Sasha_buh »

Бюгюльмэ писав:Через кассу нельзя. Можно заплатить наличкой через любой банк на р/с Вашего предприятия, чтобы плательщиком выступал покупатель (через его же сотрудника). Можете взять у него деньги (без каких-либо квитанций), узнать фамилию его сотрудника и оплатить в банке сами.
Кассовый ордер я не могу никак выдать??
Если я сделаю, так как Вы написали, достаточно будет того что в банковской выписке будет указана не компания, а их сотрудник? правильно Вас понял?

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Sasha_buh писав:
Бюгюльмэ писав:Через кассу нельзя. Можно заплатить наличкой через любой банк на р/с Вашего предприятия, чтобы плательщиком выступал покупатель (через его же сотрудника). Можете взять у него деньги (без каких-либо квитанций), узнать фамилию его сотрудника и оплатить в банке сами.
Кассовый ордер я не могу никак выдать??
Если я сделаю, так как Вы написали, достаточно будет того что в банковской выписке будет указана не компания, а их сотрудник? правильно Вас понял?
Нет, не правильно Вы поняли. В банковской выписке должно фигурировать как плательщик предприятие-покупатель, но деньги внесены ч/з сотрудника покупателя. Это всё будет видно в выписке.

Sasha_buh
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 24 липня 2012, 01:56
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Sasha_buh »

Бюгюльмэ писав:
Sasha_buh писав:
Бюгюльмэ писав:Через кассу нельзя. Можно заплатить наличкой через любой банк на р/с Вашего предприятия, чтобы плательщиком выступал покупатель (через его же сотрудника). Можете взять у него деньги (без каких-либо квитанций), узнать фамилию его сотрудника и оплатить в банке сами.
Кассовый ордер я не могу никак выдать??
Если я сделаю, так как Вы написали, достаточно будет того что в банковской выписке будет указана не компания, а их сотрудник? правильно Вас понял?
Нет, не правильно Вы поняли. В банковской выписке должно фигурировать как плательщик предприятие-покупатель, но деньги внесены ч/з сотрудника покупателя. Это всё будет видно в выписке.
Я понял. Еще есть вопрос. На законодательном уровне как мне доказать главбуху эту ситуацию, то что мы не можем выписать кассовый ордер. Говорит мне мол выписывай.....
Чтобы мы могли принимать наличку, должен быть РРО?

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”