Новое положение о ведении кассовых операций

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

chalal писав:INSPECTOR GADGET, пожалуйста разъясните это новшество. Постанова с 05.01. Если взять за 5 и 9 наличку которая ночевала в ящике РРО и умножить на5, то сумма получается оооочень немаленькая. Я в шоке
chalal, но шо вы прям так сразу, всё плохо, разъясни мол инспектор.
как будто я автор .
напомню , что я такой же читатель как и вы.
насчет всэ погано - ну на некоторых не настачишся.
вирнуся позжи, как грит кот Мотя.#smile3#

chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

INSPECTOR GADGET писав:
chalal писав:INSPECTOR GADGET, пожалуйста разъясните это новшество. Постанова с 05.01. Если взять за 5 и 9 наличку которая ночевала в ящике РРО и умножить на5, то сумма получается оооочень немаленькая. Я в шоке
chalal, но шо вы прям так сразу, всё плохо, разъясни мол инспектор.
как будто я автор .
напомню , что я такой же читатель как и вы.
насчет всэ погано - ну на некоторых не настачишся.
вирнуся позжи, как грит кот Мотя.#smile3#
Спасибо, жду с нетерпением))). Просто одно место не на месте... Пока работаем по-старому ПКО на сумму "служебного выноса", а что наторговано после - "готивка в сейфе". Но вот это оприходывание в кассовой книге по Зет-отчету- напрягает, что из Зет-отчета: "загальна" сумма или сумма "служебного выноса"?

INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

Sancho Panza писав: Також над цим задумався. Як бути коли час роботи каси РРО і час роботи готівкової каси не співпадає ? Вилучати з РРО в 22.00, а оприбутковувати в касу наступним днем в 8.00 ? Постанова діє з 05.01.18.
хе-хе. а що маєте робити у вихідні та святкові, коли кассир законно не працює. прикривати лавочку? #smile3#
Sancho Panza писав: Я ще раз уважно перечитав і думаю собі - можливо законодавці хотіли щоб цей набір слів, слешів і ком виражав наступне:
1. якщо готівка оприбутковується в готівкову касу (звичайну) через ПКО - оприбутковуємо в касовій книзі;
2. якщо готівка оприбутковується через РРО/фіскальні чеки - то у касовій книзі нічого не оприбутковуємо, а готівка вважається оприбуткованою уже по факту формування фіскального звітного чека (Z звіт - денний/змінний, в кого як).
Короче (це я для себе підсумовую в слух :)), для тих у кого РРО: сформував Z по всіх правилах і вважай що ти уже оформив оприбуткування.
Блін, то це ж була б революція !
Досить вже революцій, з останньої ще не відговтались.

То ж пропоную до вашої уваги еволюційний шлях. #smile3#

Щодо оприбуткування готівки.
18) оприбуткування готівки – проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат;
Тобто, згідно Положення ніяке оприбуткування без касової книги не можливо. Щодо книги обліку доходів і витрат - поки облишимо цей рудімент.#smile3#

Далі.
11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Перевожу на имперский:
Наличность, которая поступает в кассу, оприходуется в день получения наличности в полной сумме.
Разберем?
Наличность может поступить в кассу из банка, от физ. лица, покупателя, с места проведения расчетов, где применяется РРО или РК.
Кассир принимает наличность ТОЛЬКО по приходному ордеру, цитирую:
25. Приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером (додаток 2), підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником установи/підприємства.
Таким образом:
Кассир сегодня принял в кассу наличность по сегодняшнему приходному ордеру и оприходовал ее в кассовой книге, на сумму, указанную в этом ордере.
А что, разве было по-другому?

Про фіскальні звитні чеки.
Откройте раздел III Порядок оформлення касових операцій.
Где там кассовые операции с фискальными звитными чэками?
Нет их.
А есть это.
23. Касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівки.
І ось дуже цікаве.
12. Установа/підприємство на підставі цього Положення зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності,
порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку]
........ Розроблений порядок повинен відповідати вимогам
цього Положення та не суперечити законодавству України.
Отакого вже точно раніше не було. Самим розробити, під себе, ну в сенсі як самим буде зручно.

Щодо роз яснень. Ну народити Положення з готовими роз ясненнями - це вже занадто.
Безумовно, вони будуть, але пізніше, коли народ, виходячи з власних розумінь та вподобань, вже встигне накосячити в кассі.

То ж читаємо далі та не втрачаємо почуття гумору . #smile3#

Шановні, ще раз зауважу, інспектор зараз такий же читач , як і ви.
Тобто не слід приймати мої перші суб єктивні висновки яккерівництво до дії.
Якось розберемось разОм. #hi#






INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

chalal писав: Ну где хорошо?
везде хорошо, где их нет.
, еще более не понятно.
новое - не всегда понятное старое. читайте внимательно и вдумчиво.
Вот как теперь? Бух он же кассир работает до 16. а торговая точка до 18, теперь оператору РРО нужно инкасировать РРО под 0, а кому сдавать, что бы оприходывать в кассу предприятия по ПКО?
ну вот вы прочли такое ??? #swoon#
chalal писав:INSPECTOR GADGET, пожалуйста разъясните это новшество. Постанова с 05.01. Если взять за 5 и 9 наличку которая ночевала в ящике РРО и умножить на5, то сумма получается оооочень немаленькая. Я в шоке
в каждом бухгалтере спрятан маленький инспектор. #smile3#
оооочень маленький...

ну вот как вы множите на 5 то, что НЕ ПОСТУПАЛО в кассу???
потому как не могло поступить.
ибо касса уже закрыта и кассир с бухгалтером ушли домой пить пиво и читать форум 911. #drinks#
её пока НЕ ВОЗМОЖНО оприходовать.
Спокойно дождитесь утра, когда выспавшиеся кассир и бухгалтер вернуться на работу. Сразу появится техническая возможность оприходовать выручку, полученную после закрытия кассы и бухгалтерии. И оприходуйте на здоровье.

А вы сразу на 5....




chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

И всетаки не могу понять, что имеется в виду
11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими
ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Если раньше я спокойно оприходовала выручку по Зет-ке в КОРО, выписала ПКО на сумму "служебной выдачи" ,отличной от "загальной", то сейчас я сомневаюсь, а не признают ли это как оприходывание не в полной сумме, потому что в новом порядке сказано (дословно) оформление ПКО на основании Зет-отчета, но не сказано какого именно показателя Зет-отчета. А мы знаем что в зетках "загальна" и "службова выдача" - различные суммы. Вот и повод для штрафа.

INSPECTOR GADGET
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 914
З нами з: 23 жовтня 2013, 12:26
Дякував (ла): 144 рази
Подякували: 732 рази

Повідомлення INSPECTOR GADGET »

chalal писав: потому что в новом порядке сказано (дословно) оформление ПКО на основании Зет-отчета, .......
вот с этого места пожалуйста поподробнее.
уточните, где (дословно) что ПКО оформляется на основании зет-отчета?

прошу цитату в студию (дословную). вот что бы так и было написано
оформление ПКО на основании Зет-отчета
прошу цитату в студию. #smile3#

Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 613
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 143 рази
Подякували: 341 раз

Повідомлення Sancho Panza »

INSPECTOR GADGET писав:
chalal писав: потому что в новом порядке сказано (дословно) оформление ПКО на основании Зет-отчета, .......
вот с этого места пожалуйста поподробнее.
уточните, где (дословно) что ПКО оформляется на основании зет-отчета?

прошу цитату в студию (дословную). вот что бы так и было написано
оформление ПКО на основании Зет-отчета
прошу цитату в студию. #smile3#
Можна я відповім ?
"Фіскальний звітний чек" це з Закону № 265 про застосування РРО (є у визначенні термінів і коли їх друкувати написано у п. 9 ст. 3). І це Z. Нове Положення оперує саме цим терміном в п. 11.
"11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими
ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)."
І от це вводить в ступор.

А от в Порядку реєстрації та застосування РРО є обидва терміни: і "Фіскальний звітний чек" і "Z-звіт". Чому їх розділили ? Можливо тому що в деяких РРО (для торгівлі наприклад) це "Z-звіт". а в РРО (для інших цілей) це "Фіскальний звітний чек". Я думаю що це, по суті, один документ, але в різних типах РРО називається по різному.

chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

Ребятушки, всем здравствуйте)
INSPECTOR GADGET пишет:

вот с этого места пожалуйста поподробнее.
уточните, где (дословно) что ПКО оформляется на основании зет-отчета?
Уточню, рассматриваем случай с применением РРО.
Я не правильно выразилась, имела в виду, что кас. книгу формируют на основании ПКО и РКО, а потому для того что бы, как нам пишут в п.11 отобразить "готивку" в кас. книге сначала нужно выписать ПКО. потому что п. 11 (оставила только ключевые слова для нашего случая) "...Оприбуткуванням готівки в касах установ/...
застосуванням РРО та КОРО..., є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі ...фіскальних звітних чеків ..."

Вообще этот пункт (11) как то странно написан, кассовая книга формируется на основании кас. ордеров. как сформировать на основании фиск. звитн. чекив( Зеток)


chalal
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 93
З нами з: 22 січня 2015, 14:10
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення chalal »

Я вот поразделяла это пунк (11) с этими их палочками (/) и получается:

"11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими
ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів"
Все понятно.

Но для РРО:
11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з
застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)."

Как сформировать кассовую кн. на основании фиск. зв. чека (Зетки)?

КоалаАлла
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 01 вересня 2017, 16:28
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення КоалаАлла »

chalal писав: И всетаки не могу понять, что имеется в виду
11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими
ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Если раньше я спокойно оприходовала выручку по Зет-ке в КОРО, выписала ПКО на сумму "служебной выдачи" ,отличной от "загальной", то сейчас я сомневаюсь, а не признают ли это как оприходывание не в полной сумме, потому что в новом порядке сказано (дословно) оформление ПКО на основании Зет-отчета, но не сказано какого именно показателя Зет-отчета. А мы знаем что в зетках "загальна" и "службова выдача" - различные суммы. Вот и повод для штрафа.
Наше мнение, что начиная с момента изменений, с 05.01.2018 г., Вы должны делать служебное изъятие на полную сумму выручки, не как Вы делали раньше и на основании фискального отчетного чека (Z-отчета), где эти суммы указаны, оформить ПКО на сумму выручки, которая будет равна сумма изъятия.

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”