Чим живе твоє місто?

Розмови на різні теми
оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

мабуть зле написала, не з того почала.
Писанка - сммвол життя, її дарували з найсвітлішими побажаннями. Всі символи на писанках обов"язково щось означали. в залежності від того, що було написано - це бажали друзям чи близьким.символи були різноманітні.: на здоров"я - сосонка, вербові гілки, на кохання - квіти, на материнство - повна ружа, обереги - Божа рука чи Боже око, осторога - ведмежі лапи, вазон або дерево життя - символ єдності поколінь, мудрості - змій, солярні( сонячні) знаки - павуки.Якщо хтось скаже як - можу викласти підбірку символів, яку я зробила в Ворді, якщо таке не можливо - давайте адреси - кину на пошту.
Важливими були і кольори. Жовтий - небесні світила, синій - колір води і безконечності, зелений - надії і пробудження, червоний - жертовності( крашанки завжди червоні), коричневий - земля, плодючість, чорний - дозволяє побачити світло, символізує безсмертність душі.
Яйце могло не ділитися на частини, а могло ділдитися на дві - день і ніч, на три - яв - наш світ, прав - світ вищих сотворінь, няв - світ померлих), на чотири чатсини - чотири сторони світу , чотири пори року.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

elen_maman писав:
оляля писав:..
Для початку: потрібно власне яйце...
...гм...дико извинясь...стесняюсь спросить...так власне..или курине?#g_crazy# #g_haha#
О!!! самое главное я так думаю - это палочка з лиэчкою...а их бин неть!
и в наборах у нас я такого не видела...#cray#
яйце куряче, гусяче, качине, труднощі перекладу.
Можна спробувати зробити самому.
можна робити лемківські писанки: крапається віск і голкою розтягується, зараз знайду прикладитут, наприклад

Аватар користувача
elen_maman
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6456
З нами з: 22 липня 2011, 03:53
Дякував (ла): 8617 разів
Подякували: 4356 разів

Повідомлення elen_maman »

оляля писав:мабуть зле написала, не з того почала.
Писанка - сммвол життя, її дарували з найсвітлішими побажаннями. Всі символи на писанках обов"язково щось означали. в залежності від того, що було написано - це бажали друзям чи близьким.символи були різноманітні.: на здоров"я - сосонка, вербові гілки, на кохання - квіти, на материнство - повна ружа, обереги - Божа рука чи Боже око, осторога - ведмежі лапи, вазон або дерево життя - символ єдності поколінь, мудрості - змій, солярні( сонячні) знаки - павуки.Якщо хтось скаже як - можу викласти підбірку символів, яку я зробила в Ворді, якщо таке не можливо - давайте адреси - кину на пошту.
Важливими були і кольори. Жовтий - небесні світила, синій - колір води і безконечності, зелений - надії і пробудження, червоний - жертовності( крашанки завжди червоні), коричневий - земля, плодючість, чорний - дозволяє побачити світло, символізує безсмертність душі.
Яйце могло не ділитися на частини, а могло ділдитися на дві - день і ніч, на три - яв - наш світ, прав - світ вищих сотворінь, няв - світ померлих), на чотири чатсини - чотири сторони світу , чотири пори року.
очень интересно!!! спасибо!! #hi# про символику не знала!
ща в личку кину ящик
Люблю и горжусь Донбассом!!

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Зображення[/img] 48 клинка: якщо її намалювати без помилок - 48 бажань збудеться!

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

оляля писав:Якщо хтось скаже як - можу викласти підбірку символів, яку я зробила в Ворді, якщо таке не можливо - давайте адреси - кину на пошту.
А просто скопіювати в повідомлення не вдається? І мені, будь-ласка кинь на пошту #blush# якщо будете через скайп проводити майстер-клас для форуму, я з вами #smile3# сама "криворука", але з бажанням змінитися #blush#

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Я з сином ходила на майстер-клас по розписуванню писанок в музей Івана Гончара. Те що вийшло в Оляля-це роки тренувань. Я лише другий рік розписую писанки, до викладених фото ще далеко. Але сам процес дуже захоплюючий, в ньому дійсно є щось сакральне. В сина,наприклад, виходять набагато кращі писанки. Більше як 3-4 місяця вони не зберігаються-протухають. Навіть видуті. До речі, їх ще треба вміти видути. Звичайно краще побачити вживу як це робиться, а тоді самому розписувати. Спочатку яйце розмальовується олівцем. Резинкою користуватись не бажано, бо потім місце де витирали погано замальовується. А тоді писачком з воском розписується по намальованому олівцем. Наприклад, на зеленому яйці спочатку воском навели контури (вони зараз білі) і занурили в жовту фарбу. Потім писачком навели смуги, які зараз жовтого кольору і занурили в зелену фарбу. Тобто те, що під воском не зафарбовується. Я писачок купила два роки тому на ярмарку по рукоділлю. Я от тільки не знаю, чи там звичайний віск використовується чи спеціальний. На майстер класі він був якийсь чорний... В кінці яйце боком підноситься до свічки, віск нагрівається і шматинкою витирається з яйця. До вогню не торкатись яйцем. Щось приблизно так. Оляля поправить якщо я пропустила щось.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

так, Агата, вірно написали, додам ще
З зеленою фарбою треба бути дуже уважним: я в неї занурюю повністю яйце, якщо кінцевий колір зелений, тому що у поєднанні з синім або червоним виходить сіробуромалиновий.
Дійсно. малюється ескіз олівцем, легенько, не промальовуючи деталей( наприклад малюючи вербову гілку - малюємо тільки прутик, а ось котики вже ставимо воском, сонечко - тільки коло, промінчики уже воском) коли малюємо чи писачком чи олівцем - малюємо від себе- перевірено, так набагато зручніше. мізинчиком впираємось у яйце і обертаємо лівою рукою яйце. Фактично писачок залишається непорушним, рухається тільки яйце. якщо так малювати - лінія буде рівна Віск звичайний, бджолиний. Він коли топиться - може робитися чорним, не стращно, все це знімемо потім.
В фарби опускаємо від найсвітлішої до найтемнішої. якщо яйця видуті - найперше заклеюємо діроки воскм, щоб туди не потрапила вода. Спочатку воском"запечатуємо" те ,що має бути у нас білим. опускаємо в жовту, наприклад, фарбу( дейкі дітки кидали зразу в оранжеву), тримаємо поки не отрмаємо колір потрібної насиченосіт(чим довше - тим насиченіше), промокаємо ппааеровими рушничками, висушуємо. якщо хочемо зробити наприклад зелені листочки - наносимо фарбу на яйце квачиком і запечатуємо той зелений колір.тоді "запечатуємо те, що має бути жовтим. кидаємо в оранжеву фарбу, витягаємо, сушимо, замальовуємо воском те, що має бути оранжевим, опускаємо в червону фарбу, витягуємо висушуємо, запечатуємо червоні елементи і кидаємо в синю. тоді все висушуємо і починаємо знімати віск. починаємо знімати з тих дірочок, які з двох сторін яйця і які ми заклеїли з початку( інакше яйце може тріснути) тоді підносимо яйце до полум"я обов"зково збоку, щоб не закоптилось і не дуже близько. нагріваємо віск і витираємо паперовим рушничком доти поки не знімемо весь віск. тоді можна змазати олією легенько.
Я малюю на видмушках, минулого року зробил чотири на повних, стоять, не смердять.
найпоширеніші помилки: сильно тиснуть на олівець, промальовують зайві деталі. і найважче з кольорами було розібратися що за чим, підносили близько до вогню, тому дейкі підкоптились. ще можу порадити перед тим, як малювати по яйці - промалювати на листочках писачком, дуже не нагрівати писачок - буде капати велеикми краплями( нам так буде потрібно тільки тоді, коли будемо робити крапанку)
.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

вставити текст не виходить: графічних малюнків не видно. якщо цікаво - давайте електронку - кину

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

хочу ще додати - малювання писанок - це як своєрідна медитація, я наприклад вже навколо нічого не чую, дивлюся мої дівчата теж. сьогодні вчителька малювала свою писанку, дивлюсь - на дітей не реагує. а вони ділятьс явраженнями, підказують один одному. Потім вона мені призналась: каже, нічого не чула, так захопилась.
Дівчатка, а як мізки відпочивають - #good#

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

оляля писав:Я малюю на видмушках, минулого року зробил чотири на повних, стоять, не смердять.
"на видмушках" - це мається на увазі "на видутих"?

Відповісти

Повернутись до “Розмови про різне”