Моя Батьківщина - Україна

Розмови на різні теми
Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

koty писав:Лапушка, спасибо огроменное
+100000!!!!
там у Вас на фото бюст останнього кошового отамана Запорізької січі Петра Калнишевського. У нього вражаюча біографія:
П. Калнишевський походив з української козацької родини. За роки життя на Запорозькій Січі здобув великий авторитет у Війська Запорозького Низового. Впродовж 1752—1761 рр. обіймав уряд похідного полковника, одночасно з 1754 р. був військовим осавулом, потім суддею Війська Запорозького Низового. В 1762 р. обраний кошовим, але того ж року після зустрічі в Москві з імператрицею Катериною II усунутий з посади. У січні 1765 р. всупереч царській волі старшина знову обрала його кошовим.

За мужність у російсько-турецькій війні 1768—1774 pp. Військо Запорозьке дістало подяку від імператриці, кошовий отаман був нагороджений найвищим орденом Російської імперії — орденом Андрія Первозваного, з присвоєнням військового чину генерал-лейтенанта.

Після розгрому Січі Калнишевського разом із старшиною було заарештовано і на пропозицію Потьомкіна довічно заслано до Соловецького монастиря, куди він прибув наприкiнці липня 1776 р. ( 86 років!!!) Монастирське керiвництво отримало суворий наказ утримувати Калнишевського «без відпусток із монастиря, заборонити не лише листування, а й спiлкування з iншими персонами та тримати пiд вартою солдат монастиря».

3 серпня 1775 р. Катерина II видала маніфест, яким оголосила, «что нет теперь более Сечи Запорожской в политическом ея уродстве». Шість пунктів довгого маніфесту фактично зводилися до звинувачення запорожців у захопленні та присвоєнні чужої власності та в намаганні створити незалежне управління. Петра Калнишевського було поселено в казематi № 15. «Порційних грошей» він отримував один карбованець на добу (в 40 разів бiльше, нiж iншi в’язні). На заощаджені грошi він відремонтував свiй каземат, а наприкінці життя купив Євангелiє вартiстю 2435 карбованців і подарував його монастирю. У 1792 р. ( 101 рік!!!)Петро Калнишевський був переведений в одиночну в’язницю. Указом нового Iмператора Росiї Олександра Павловича від 2 квiтня 1801 р. був помилуваний за загальною амнiстією й отримав право на вiльний вибiр мiсця проживання. За свoїми лiтами (йому йшов 111 рiк) і станом здоров’я залишився ченцем у монастирi, де й помер на 113 році життя.

Похований Петро Калнишевський на головному подвір’ї Соловецького монастиря перед Преображенським собором. Могила не збереглася, але на папертi Спасо-Преображенського собору Соловецького монастиря досi збережено могильну плиту з текстом: «Здесь погребено тело в бозе почившего кошевого бывшей некогда Запорожской грозной Сечи казаков атамана Петра Кальнишевского, сосланного в сию обитель по Высочайшему повелению в 1776 году на смирение. Он в 1801 году по Высочайшему повелению снова был освобожден, но уже сам не пожелал оставить обитель, в коей обрел душевное спокойствие смиренного христианина, искренно познавшего свои вины. Скончался 1803 года, октября 31 дня, в субботу 112 лет от роду смертию благочестивою, доброю».
От що означає "козацьке здоров"я". 10 років в одиночній камері ( я десь читала, що це була фактично яма, в яку йому спускали їжу на мотузці) і все це в віці 101-110 років. #hi# #hi# #hi#
Я сподіваюсь, в Запоріжжі нема пам"ятника Катерині??#wall# #wall# #wall#

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Я Вам скажу больше:
"Петр Иванович Калнышевский родился в селе Пустовойтовка близ города Ромны, Лубенского полка (ныне Сумской обл.)
Там и памятник есть..#blush#
http://www.history.vn.ua/book/person/35.html
Зображення

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

Лапа писав:Я Вам скажу больше:
"Петр Иванович Калнышевский родился в селе Пустовойтовка близ города Ромны, Лубенского полка (ныне Сумской обл.)
Там и памятник есть..#blush#
http://www.history.vn.ua/book/person/35.html
родня#g_dance#

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Agatha писав:...Я сподіваюсь, в Запоріжжі нема пам"ятника Катерині??#wall# #wall# #wall#
Я не видела..

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Виктория 80 писав:
Лапа писав:Я Вам скажу больше:
"Петр Иванович Калнышевский родился в селе Пустовойтовка близ города Ромны, Лубенского полка (ныне Сумской обл.)
Там и памятник есть..#blush#
http://www.history.vn.ua/book/person/35.html
родня#g_dance#
таки да..#blush#

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

О, то Ви маєте всі шанси дожити до 100 років. З такими генами... Може до вступу України в ЄС доживете...#yahoo# #yahoo#

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Agatha писав:О, то Ви маєте всі шанси дожити до 100 років. З такими генами... Може до вступу України в ЄС доживете...#yahoo# #yahoo#
Буду стараться...
У меня в семье долгожителей хватает...
Мои бабушка и дедушка ещё живы и при памяти (Слава Богу)
А мне уже 4-й десяток пошёл..

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

Лапа писав:
Agatha писав:О, то Ви маєте всі шанси дожити до 100 років. З такими генами... Може до вступу України в ЄС доживете...#yahoo# #yahoo#
Буду стараться...
У меня в семье долгожителей хватает...
Мои бабушка и дедушка ещё живы и при памяти (Слава Богу)
А мне уже 4-й десяток пошёл..
такс Ромны твои а полк МОЙЙЙЙЙЙЙ#goody# #goody# #goody# #goody#

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Теж хочете 100 років прожити? Ха, а у мене дідусь по маминій лінії з Сумської області...

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Виктория 80 писав:
Лапа писав:
Agatha писав:О, то Ви маєте всі шанси дожити до 100 років. З такими генами... Може до вступу України в ЄС доживете...#yahoo# #yahoo#
Буду стараться...
У меня в семье долгожителей хватает...
Мои бабушка и дедушка ещё живы и при памяти (Слава Богу)
А мне уже 4-й десяток пошёл..
такс Ромны твои а полк МОЙЙЙЙЙЙЙ#goody# #goody# #goody# #goody#
???? Чего??
Ромны нет.. Мой родной Глухов...
Но область-то одна...#yahoo#

Відповісти

Повернутись до “Розмови про різне”