ОС закончило срок эксплуатации, но продолжает использоваться.

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

вперше списую основні, тому і питання виникають якісь дурнуваті, вибачте.
отже, є у нас ОЗ, замортизований. розглядаємо два варіанти:
1. Списання. створюємо ліквід.комісію, оцінюємо його стан і списуємо. оформляємо ОЗ-3. що далі мало б відбуватися з ОЗ: його викидається, має бути акт на утилізацію чи ще щось?
2.продовжуємо використовувати в діяльності: незалежна оцінка, і тлді використовуємо далі без амортизації? заводимо на нього нову карточку ОЗ чи як? вважаю, що мало б щось бути, бо якщо є ОЗ в наявності, а документу на нього немає - можуть і безоплатно отримане приписати, правда ж?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

1) По ситуації. Якщо ліквідується, приміром, автомобіль, то може постати питання куди подівсь металобрухт.
2) Якщо оформлювати незалежну оцінку, то по її результатам ми робимо одночасно і переоцінку вартості об'єкта і збільшуємо строки його використання. Тобто це буде той самий об'єкт ОЗ.

Ну я приміром коли бачу, що ОЗ скоро достигне нульової вартості ВНЕЗАПНО оформлюю збільшення строків корисного використання, наприклад на... сто років. І залишкова сума (гривень двадцять) буде висіти ще дуже довго...

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Marlboro писав:1) По ситуації. Якщо ліквідується, приміром, автомобіль, то може постати питання куди подівсь металобрухт.
2) Якщо оформлювати незалежну оцінку, то по її результатам ми робимо одночасно і переоцінку вартості об'єкта і збільшуємо строки його використання. Тобто це буде той самий об'єкт ОЗ.

Ну я приміром коли бачу, що ОЗ скоро достигне нульової вартості ВНЕЗАПНО оформлюю збільшення строків корисного використання, наприклад на... сто років. І залишкова сума (гривень двадцять) буде висіти ще дуже довго...
1. в даному випадку так зле не є, це мобільний.
2. Збільшення терміну використання: якась комісія знову ж таки? наша? незалежна? в 1 С 8.2 це який документ би мав бути? зміна параметрів нарахування амотризації чи ще якось?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Для збільшення строків використання достатньо Вашої експертизи і висновку комісії (а по результатам висновку відповідний наказ).
Як в 1С це все робиться хзхз, я вручну веду основні засоби (там своя специфіка).

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

ще: збільшили термін використання, тобто з якогось певного моменту залишкова вартість списується з врахуванням цього терміну? напр. залишкова 10,00 ггрн, 30.04 приймаємо рішення про збільшення терміну використання, на 24 місяці. це означає, що починаючи з травня я на витрати буду відносити 0,42 грн амотризації, так?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Так, вірно.

dreamer
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 10 лютого 2013, 11:58
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 113 разів

Повідомлення dreamer »

оляля писав:хочу ще раз повернутися до цього питання: Є замортизований ОЗ, використовуємо його далі. Як правильно оформити: наказ на подальше використання в госп. діяльності без амортизації чи ще якось?
Если вы не "бюджетник", можете издать приказ (распоряжение) о дальнейшем использовании "нулевого" ОС и эксплуатируйте его дальше. О выводе из эксплуатации и ликвидации "нулевых" ОС ничего не сказано ни в НКУ, ни в П(С)БУ 7. А дооценка (переоценка) ОС - право, а не обязанность предприятия. Для "бюджетника", возможно, свои порядки, не знаю.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

dreamer писав:ничего не сказано ни в НКУ, ни в П(С)БУ 7.
14.1.3. амортизація - систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації);
Розподіляти вартість ОЗ треба протягом строку фактичного його використання. Тому ПКУ та ПСБО 7 не просто не "вимагає нічого з ними не робити", фактично ці НПА взагалі не допускають можливості існування ОЗ з нульовою вартістю.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

не бюджетник.
Згодна з Мальборо у тому, що може виникнути питання про невірне визначення терміну корисного використання і як насллідок - завищена амотризація. тому видається мені, що просто так залишити і використовувати по наказу - трошки стрьомно.
Хто ще які думки має?

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Marlboro писав:
dreamer писав:ничего не сказано ни в НКУ, ни в П(С)БУ 7.
14.1.3. амортизація - систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації);
Розподіляти вартість ОЗ треба протягом строку фактичного його використання. Тому ПКУ та ПСБО 7 не просто не "вимагає нічого з ними не робити", фактично ці НПА взагалі не допускають можливості існування ОЗ з нульовою вартістю.
що це таке?

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”