Как списать компьютер с нулевой остаточной стоимостью

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

Denis@@@ писав:Когда я смогу списать уже малоценку по количеству?
Когда она непригодна к эксплуатации, как правило это делают при инвентаризации

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1845
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 897 разів
Подякували: 106 разів

Повідомлення Denis@@@ »

-Latka- писав:
Denis@@@ писав:Когда я смогу списать уже малоценку по количеству?
Когда она непригодна к эксплуатации, как правило это делают при инвентаризации
а минимальные сроки есть я думаю какие то? Например для халатов или мебели? Я где то читал что придерживаются минимум года . И под малоценкоя я имею ввиду МНМА (до 2500 грн и висят они у меня на 112 счете и метод амортизации 100%).

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Denis@@@ писав:Добрый вечер! Хотел для себя тоже выяснить - если основное средство не с амортизировано до 0 грн а его остаточная стоимость составляет 150 грн то я имею право его продать не ниже 150 грн сотруднику или другому физлицу?

И еще подскажите как быть с малоценкой которая которая висит у меня на 112 счете и амортизация у нее 100%? Когда ее можно списать с баланса?
Можно списать, сделать АКТ о ликвидации необоротных активов (как не пригодный к использованию)

DT 131 KR 109 На сумму износа ликвидированных необ. активов

DT 976 KR 109 На сумму остататочной стоимости ликвидируемых необотных активов

Еще нужно составить:

ЗАТВЕРДЖУЮ
Фірма “А”
__________________________ /Директор/
__.__.2014.

ПРОТОКОЛ
засідання постійно діючої комісії з контролю за надхожденням та списанням необоротних активів


“__” _________ 2014 року м.Київ № 1

Голова комісії – П.І.Б.
Присутні: П.І.Б.

Порядок денний:
Щодо розгляду документів на списання об’єкта основних засобів (найменування).
Доповідь головного бухгалтера П.І.Б.

СЛУХАЛИ:
Головного бухгалтера П.І.Б. щодо розгляду документів на списання об’єкта основних засобів (найменування).Вона надала інформацію щодо відображення об’єкта основних засобів у бухгалтерському та податковому обліку.

ПРИЙНЯЛИ РІШЕННЯ:
Щодо доцільності списання об’єкта основних засобів (найменування) __.__.2014 р. з такими характеристиками:
Інвентарний номер об’єкта - № __
Первісна вартість об’єкта – ______ грн. без ПДВ
Знос – ____ грн. без ПДВ
Залишкова вартість – ____ грн. без ПДВ
Ліквідаційна вартість – _____ гривень
Об’єкт підлягає списанню:
у бухгалтерському обліку – з рахунку 109
Висновок комісії: Об’єкт основних засобів (найменування) не може використовуватись за первісним призначенням.


Голова комісії - __________________________

Члени комісії:



Фірма “А”

НАКАЗ

__.__.2014 р. м.Київ №

Про списання об’єкта основних засобів (найменування).


НАКАЗУЮ :

На підставі протоколу засідання постійно діючої комісії від __.__.2014 № 1 списати об’єкт основних засобів (найменування)
з __.__.2014 як такого що не може використовуватись за первісним призначенням.
Характеристика об’єкта:
Інвентарний номер об’єкта - № __
Первісна вартість об’єкта – ____ грн. без ПДВ
Знос – ____ грн. без ПДВ
Залишкова вартість – ____ грн. без ПДВ
Ліквідаційна вартість – ____ гривень

Об’єкт списати:
у бухгалтерському обліку – з рахунку 109




Директор _________________ /___________/


З наказом ознайомлений
Головний бухгалтер: _________________ /___________/



М.П.




-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

Denis@@@ писав:
-Latka- писав:
Denis@@@ писав:Когда я смогу списать уже малоценку по количеству?
Когда она непригодна к эксплуатации, как правило это делают при инвентаризации
а минимальные сроки есть я думаю какие то? Например для халатов или мебели? Я где то читал что придерживаются минимум года . И под малоценкоя я имею ввиду МНМА (до 2500 грн и висят они у меня на 112 счете и метод амортизации 100%).
Если говорить о МНМА, то сформулируем что это ОС , срок эксплуатации которого более 1 года и стоимость менее 2500. И опять вспомним приказ об учетной политике, где собственно и должен быть прописан срок полезного использования. А вообщем можно ориентироваться и на НКУ. По аналогии с той группой ОС в какую определили бы при стоимости более 2500

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1845
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 897 разів
Подякували: 106 разів

Повідомлення Denis@@@ »

Спасибо. Думаю пока пусть висит на балансе. А там посмотрим что и как.

vala1982
Гений
Гений
Повідомлень: 451
З нами з: 11 грудня 2012, 06:02
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення vala1982 »

хотим списать компы, мониторы, поломанные, остаточная стоимость 0, есть акт на экспертный висновок о непригодности, далее хотим делать утилизацию будут документы договор и мы оплатим деньги за утилизацию. мои действия по учету? на основании акта на экспертного висновка я делаю Ликвидация необоротного актива в 1с ,а налоговую я должна делать ? и какие документы я должна еще сделать?

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

vala1982 писав:хотим списать компы, мониторы, поломанные, остаточная стоимость 0, есть акт на экспертный висновок о непригодности, далее хотим делать утилизацию будут документы договор и мы оплатим деньги за утилизацию. мои действия по учету? на основании акта на экспертного висновка я делаю Ликвидация необоротного актива в 1с ,а налоговую я должна делать ? и какие документы я должна еще сделать?
"У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, то згідно з п. 189.9 ПКУ така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації."
https://news.dtkt.ua/taxation/pdv/39218
У Вас остаточная 0,00 грн., соответственно НО по НДС не возникает, составляется ли НН на эту операцию - не знаю))))
"для визначення непридатності основних засобів до використання, можливості їх використання іншими підприємствами, організаціями та установами, неефективності або недоцільності їх поліпшення (ремонту, модернізації тощо) та оформлення відповідних первинних документів керівником підприємства створюється постійно діюча комісія"
и комиссия составляет акт на списание ОС
https://news.dtkt.ua/ua/accounting/prim ... ents/34394


Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Aj писав:
vala1982 писав:хотим списать компы, мониторы, поломанные, остаточная стоимость 0, есть акт на экспертный висновок о непригодности, далее хотим делать утилизацию будут документы договор и мы оплатим деньги за утилизацию. мои действия по учету? на основании акта на экспертного висновка я делаю Ликвидация необоротного актива в 1с ,а налоговую я должна делать ? и какие документы я должна еще сделать?
"У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, то згідно з п. 189.9 ПКУ така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації."
https://news.dtkt.ua/taxation/pdv/39218
У Вас остаточная 0,00 грн., соответственно НО по НДС не возникает, составляется ли НН на эту операцию - не знаю))))
"для визначення непридатності основних засобів до використання, можливості їх використання іншими підприємствами, організаціями та установами, неефективності або недоцільності їх поліпшення (ремонту, модернізації тощо) та оформлення відповідних первинних документів керівником підприємства створюється постійно діюча комісія"
и комиссия составляет акт на списание ОС
https://news.dtkt.ua/ua/accounting/prim ... ents/34394
Як варіант: заднім числом (якщо можливо) вивести з експлуатації, призупинити нарахування амортизації на 1-2 місяці. У вас буде залишкова вартість. Тоді з неї нарахувати ПДВ.
Я завжди при введенні ОЗ в експлуатацію залишаю ліквідаційну вартість 50-100 грн. "И волки сыты, и овцы целы"

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3145
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2374 рази
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

vala1982 писав:хотим списать компы, мониторы, поломанные, остаточная стоимость 0, есть акт на экспертный висновок о непригодности, далее хотим делать утилизацию будут документы договор и мы оплатим деньги за утилизацию. мои действия по учету? на основании акта на экспертного висновка я делаю Ликвидация необоротного актива в 1с ,а налоговую я должна делать ? и какие документы я должна еще сделать?
иногда проще продать физ.лицу за 100грн.

Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”